Προς το περιεχόμενο

Με τις νέες Nvidia GeForce RTX 3000 GPUs τα γραφικά 4K στο PC gaming θα γίνουν «mainstream»


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Agony είπε

Αυτό που εχω καταλαβει είναι ότι ολοι μας ειμαστε διαφορετικοι και περναμε ομορφα με διαφορετικα πραγματα αυτή είναι η ομορφια . Υπαρχουν ατομα που δινουν 1.500 για GPU , για OLED TV, για ακουστικα ( εγω πχ) , Για γραμματόσημα, Για ποδηλατο, Για Ψαροντουφεκο ,  ειμαι σιγουρος ότι σε πολους ακούγονται βλακείες και πεταμενα λεφτα … για αυτόν όμως που του προσφερει χαρα πιστεψεμε δεν είναι .

Και να πω και την αληθεια μου ??? Οσους ξερω ότι εχουν πολλα λεφτα και αγοραζουν κατι από αυτά... (συνήθως) δεν τα απολαμβανουν για 2 λογους πρωτα γιατι δεν το αγαπανε πραγματικα και δευτερον δεν κανουν οικονομιες για να το παρουν .  

 

Φοβερο σχολιο φιλε μου,πραγματικα πολυ ευστοχο ! Πραγματικα ειπες αυτο αυτο που σκεφτομουν οσο διαβαζα !

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι κολλάνε οι επιδόσεις που αναφέρει για την επόμενη γενιά, γιατί όλοι ps5 θα παίρναμε..

Εννοώ ότι είναι αναγκασμένοι η πράσινη και η κόκκινη να βγάλουν δυνατές κάρτες, πολύ πιο δυνατές από το playstation, γτ πχ αν ήταν έτσι, θα έπαιρνα και εγώ playstation από το να πάρω πχ μόνο μια κάρτα με 500 600 η 1000 ευρώ..

 

Μια χαρά ακούγεται το +40 σε 4Κ σε unoptimized games, και από 50 μέχρι 70 σε καλογραμμένα games, αν είναι αλήθεια, ας κοστίζει 1.500 ευρώ, όχι ότι είναι λίγα, είναι πάρα πολλά τα λεφτά, αλλά κάπως έστω και λίγο δικαιολογεί την διαφορά σε απόδοση από την προηγούμενη γενιά Turing, σε σχέση της Turing με την Pascal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, nick10000 είπε

mainstream και αναφερεται σε  ΧΧ80 καρτα? 

Όχι και XX80 φίλε μου! XX80 Ti!

Άκου ΧΧ80... Τι είμαστε; τίποτα τελευταίες; Ντεκαντάνς;

Μαρούσκα! Έλα εδώ χρυσό μου. Πιάσε 2 χιλιαρικάκια από το πορτοφόλι μου και πετάξου μέχρι το περίπτερο να μου φέρεις μια 3080 Ti.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ωρε παληκαρια ...οταν λετε 1000 ...1200 ...1800 εννοειται για ΜΙΑ καρτα γραφικων...???

χαρας το κουραγιο σας βρε παιδια...δυστυχως δεν εχω τετοια χομπι...

εγω με καμια κονσολιτσα της σειρας θα βολευτω παλι...μαλλον με κανενα xbox ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Agony είπε

Ακομα θυμαμαι την μερα που έτρεξα να παρω το πακετο από την ACS γιατι δεν μπορουσα να περιμενω, ακομα θυμαμαι τα κουτια και την θηκη από βελούδο , ακομα θυμαμαι να μην κανει η μητρικη διοτι το κενο αναμεσα τους εκανε την από πανω να βραζει και αλλαξα και μητρικη , ακομα θυμαμαι το  φραπε που γινοταν NES στο κουτι του PC , ακομα θυμαμαι να ψαχνω ωρες ατελειωτες στα Φορουμ γιατι εχω tearing ? γιατι δεν εχω περισσοτερα FPS ? γιατι εχω stuttering ? γιατι εχω black screen ?  Ακομα θυμαμαι το Ραντεβού μου στο βενζιναδικο με το παλικαρι από το Ινσομνια που ηρθε και με ξελάφρωσε  με τιμη 4 φορες κατω από οσα ειχα δοσει ( και ενιωθα και τυχερος ) …...

Ουφ το εβγαλα από μεσα μου , Τελος δεν εγινε ποτε  ας πουμε ότι τα εφαγα σε σουβλάκια.... :)

Dual GPU: Τhe PC Gaming of PC Gaming. Για όσους το απλό PC gaming δεν έχει αρκετά προβλήματα, βάζεις μια δεύτερη GPU και θα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Agony είπε

ακομα θυμαμαι να ψαχνω ωρες ατελειωτες στα Φορουμ γιατι εχω tearing ? γιατι δεν εχω περισσοτερα FPS ? γιατι εχω stuttering ? γιατι εχω black screen ? 

Ξέχασες το flickering... και τη μαγεία να ψάχνεις για "custom SLI bits".

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

ωρε παληκαρια ...οταν λετε 1000 ...1200 ...1800 εννοειται για ΜΙΑ καρτα γραφικων...???

χαρας το κουραγιο σας βρε παιδια...δυστυχως δεν εχω τετοια χομπι...

εγω με καμια κονσολιτσα της σειρας θα βολευτω παλι...μαλλον με κανενα xbox ...

Καλά υπάρχουν και με 150€ κάρτες, δεν χρειάζεται να δώσεις 1000

Είναι σαν λές 200.000€ έχει η Ferrari? Καλά θα πάρω πατίνι. Υπάρχουν και τα hyundai, δεν χρειάζεται να πάρεις πατίνι

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

ωρε παληκαρια ...οταν λετε 1000 ...1200 ...1800 εννοειται για ΜΙΑ καρτα γραφικων...???

χαρας το κουραγιο σας βρε παιδια...δυστυχως δεν εχω τετοια χομπι...

εγω με καμια κονσολιτσα της σειρας θα βολευτω παλι...μαλλον με κανενα xbox ...

κατσε γιατι εχω μια υποψια (δεν εχω ουτε στοιχεια ουτε τιποτα, απλα ενα αισθημα) πως και για τις νεες κονσολες θα πληρωσεις εξτρα. δε θυμαμαι ποσο βγαιναν οι κονσολες. 400? 500 ευρω? δε πιστευω οι καινουργιες να ειναι κατω απο 600-700 ευρω

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

κατσε γιατι εχω μια υποψια (δεν εχω ουτε στοιχεια ουτε τιποτα, απλα ενα αισθημα) πως και για τις νεες κονσολες θα πληρωσεις εξτρα. δε θυμαμαι ποσο βγαιναν οι κονσολες. 400? 500 ευρω? δε πιστευω οι καινουργιες να ειναι κατω απο 600-700 ευρω

Μπα, θα το λουστουνε οι εταιρίες τη χασούρα και θα πουλήσουν σε τιμές κόστους. Θα πέσει το μαρούλι από τα παιχνίδια. Δεν υπάρχει περίπτωση καμία από τις 2 κονσόλες να ξεπεράσει τα 600 ευρώ στην χειρότερη κιόλας. Τα 500 περίπου θα είναι και για τις δύο ή τιμή πώλησης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

 

Ευτυχώς (και το εννοώ) η Nvidia έχει το switch

 Είχε το switch!  Η Nintendo πειραματίζεται και έχει μιλήσει με Amd και στο επόμενο switch πολύ πιθανό είναι να τρέχει με το αποτέλεσμα συνεργασίας της Samsung με την amd . Έναν arm επεξεργαστή Samsung με rDNA γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, x.ristos1980 said:

Βασικά mainstream θά είναι το 4k.οι τιμές μάλλον όχι

Αν δεν το έχει η πλειοψηφία της αγοράς, δεν θα είναι...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

μεχρι 550-600 το αντεχουμε για μια κονσολα...

και σιγα τα παιχνιδια που θα παιζω κιολας...θυμαμαι μια περιοδο ειχα λιωσει το PS4 με το ανηψακι μου 8 χρονων ενα παιχνιδι με τον Αστεριξ που παρεα με τον Οβελιξ δερνανε ρωμαιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...