Προς το περιεχόμενο

Εντυπωσιακό tech demo της Unreal Engine 5 στο PlayStation 5


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, tsarouc είπε

rt πάντως και 4k rt δεν θα έχει. Το gears of war 5 το παίζω με 1650 gtx όλα στο τέρμα σε 1080p... τι ακριβώς λες?

και εδώ με 2080 Ti vs xbox x

Εσύ τι ακριβώς λες? Τη σχέση έχει η 1650 super και το 1080p με 4Κ ultra? 

Αν νομίζεις οτι δεν θα έχει RT ψαξου λίγο εκεί στα βίντεο της DF και θα βρες απαντήσεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραια τα γραφικα αυτα αλλα εμενα δεν μου λειπουν γραφικα. η αιγλη των παλιων παιχνιδιων μου λείπει καθως και η πλοκη τους. ισως και να μεγαλωσα αλλα δεν βρισκω πια την ιδια χαρα με τα παιχνιδια οπως παλια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gzisis69 είπε

ωραια τα γραφικα αυτα αλλα εμενα δεν μου λειπουν γραφικα. η αιγλη των παλιων παιχνιδιων μου λείπει καθως και η πλοκη τους. ισως και να μεγαλωσα αλλα δεν βρισκω πια την ιδια χαρα με τα παιχνιδια οπως παλια. 

Σε ποια παιχνίδια αναφέρεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, jacksfr είπε

Εσύ τι ακριβώς λες? Τη σχέση έχει η 1650 super και το 1080p με 4Κ ultra? 

Αν νομίζεις οτι δεν θα έχει RT ψαξου λίγο εκεί στα βίντεο της DF και θα βρες απαντήσεις.. 

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω πουθενά κανένα ντέμο με raytracing... :P

Α... έχει ένα.. .το Minecraft... γιατί άραγε δεν έχουν βγάλει ένα ντέμο να τους κλείσει ολονών τα στόματα? Θα μπορούσε ας πούμε αφού εύκολα πατάει 2080 να βγάλει ένα ντέμο με το exodus για παράδειγμα... κάτι ρε παιδί μου να δούμε και εμείς οι δύσπιστοι. Κάτσε εσύ και περίμενε να δεις RT... και κάτσε εσύ να πιστεύεις ότι είναι ποιο δυνατή από 2080... άντε να ρίχνει στην 2060/2060 super.. κάπου εκεί μέσα το κόβω... παραπάνω μόνο στα ψεύτικα νούμερα που ανακοινώνουν (μάρκετινγκ)... 

Εντάξει δεν είπα ότι θα είναι μάπα το καρπούζι εντελώς. Αλλά την εποχή που θα κυκλοφορήσει και θα σκάσουν μύτη οι 3000 και οι τιμές θα πέσουν κατακόρυφα στη 2000 σειρά θα στείνεις υπολογιστή με 700-800 ευρώ που θα έχει για πρωινό και το xbox και το ps5... Αυτή είναι η λογική. 

Ας βγάλουν μια κονσόλα να συγκρίνεται άμεσα με τωρινή τεχνολογία και μισή τιμή κόστους απόκτησης και τότε μιλάμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω πουθενά κανένα ντέμο με raytracing... :P

Α... έχει ένα.. .το Minecraft... γιατί άραγε δεν έχουν βγάλει ένα ντέμο να τους κλείσει ολονών τα στόματα? Θα μπορούσε ας πούμε αφού εύκολα πατάει 2080 να βγάλει ένα ντέμο με το exodus για παράδειγμα... κάτι ρε παιδί μου να δούμε και εμείς οι δύσπιστοι. Κάτσε εσύ και περίμενε να δεις RT... και κάτσε εσύ να πιστεύεις ότι είναι ποιο δυνατή από 2080... άντε να ρίχνει στην 2060/2060 super.. κάπου εκεί μέσα το κόβω... παραπάνω μόνο στα ψεύτικα νούμερα που ανακοινώνουν (μάρκετινγκ)... 

Εντάξει δεν είπα ότι θα είναι μάπα το καρπούζι εντελώς. Αλλά την εποχή που θα κυκλοφορήσει και θα σκάσουν μύτη οι 3000 και οι τιμές θα πέσουν κατακόρυφα στη 2000 σειρά θα στείνεις υπολογιστή με 700-800 ευρώ που θα έχει για πρωινό και το xbox και το ps5... Αυτή είναι η λογική. 

Ας βγάλουν μια κονσόλα να συγκρίνεται άμεσα με τωρινή τεχνολογία και μισή τιμή κόστους απόκτησης και τότε μιλάμε... 

Μήπως θες να τα χαρίζουν κιόλας? Κανένα μαύρο να σου κάνει αέρα? Μασάζ? Για ιδρύματα τις πέρασες? Θα σου δίνουν top hardware με 500 ευρώ και θες και άλλα?

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Έχω και oled 55αρα, αλλά δεν είναι για παιχνίδια. 

Η OLED η 55αρα δεν ειναι για παιχνιδια; 
Νομιζω για να συνεχιστει η συγκεκριμενη συζητηση πρεπει να κανω ενα βασικο ερωτημα. 

Ματια έχεις; Χρωματα βλεπεις; Εκτος απ το κιτρινο στη γωνια πανω αριστερα με το fps counter. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω πουθενά κανένα ντέμο με raytracing... :P

Α... έχει ένα.. .το Minecraft... γιατί άραγε δεν έχουν βγάλει ένα ντέμο να τους κλείσει ολονών τα στόματα? Θα μπορούσε ας πούμε αφού εύκολα πατάει 2080 να βγάλει ένα ντέμο με το exodus για παράδειγμα... κάτι ρε παιδί μου να δούμε και εμείς οι δύσπιστοι. Κάτσε εσύ και περίμενε να δεις RT... και κάτσε εσύ να πιστεύεις ότι είναι ποιο δυνατή από 2080... άντε να ρίχνει στην 2060/2060 super.. κάπου εκεί μέσα το κόβω... παραπάνω μόνο στα ψεύτικα νούμερα που ανακοινώνουν (μάρκετινγκ)... 

Εντάξει δεν είπα ότι θα είναι μάπα το καρπούζι εντελώς. Αλλά την εποχή που θα κυκλοφορήσει και θα σκάσουν μύτη οι 3000 και οι τιμές θα πέσουν κατακόρυφα στη 2000 σειρά θα στείνεις υπολογιστή με 700-800 ευρώ που θα έχει για πρωινό και το xbox και το ps5... Αυτή είναι η λογική. 

Ας βγάλουν μια κονσόλα να συγκρίνεται άμεσα με τωρινή τεχνολογία και μισή τιμή κόστους απόκτησης και τότε μιλάμε... 

Αν πιστεύεις οτι η 2060super θα έχει κάποια σχέση με το series x είσαι πολύ μακριά από την πραγματικότητα.. Το ότι θα έχει ray tracing(ίσως καλύτερο και από της κορυφαίες Rtx) είναι γεγονός, τώρα υπάρχουν και άτομα που πιστεύουν πως η γη είναι επίπεδη δε θα κάτσω να αποδείξω ότι δεν είναι..

12,15 terraflops δε συγκρίνεται με τωρινή τεχνολογία οκ, καλό πρωινό λοιπόν στο τέλος του 2020..

Εγώ θα ήθελα όμως να στήσετε ένα pc στο τέλος του 20 που να κοστίζει 499 και να έχει 

Επεξεργαστή 8/16 threads zen 2

Κάρτα γραφικών τουλάχιστον 12 TF(10 TF για ps5 equivalent )  με 13gb Gddr6 για παιχνίδια 

SSD με 2,5 gb/sec (5,5 gb sec PS5 equivalent) 

Ασύρματο μοχλό για να παίζεις από καναπέ σε τηλεόραση  

Να θυμάστε όμως θέλει μια καλή Motherboard θέλει τουλάχιστον 16gb ddr4 θέλει καλό τροφοδοτικό θέλει καλό κουτι για σωστή κυκλοφορια αέρα 

Αν το καταφερετε πείτε το και σε μένα θα ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Η OLED η 55αρα δεν ειναι για παιχνιδια; 
Νομιζω για να συνεχιστει η συγκεκριμενη συζητηση πρεπει να κανω ενα βασικο ερωτημα. 

Ματια έχεις; Χρωματα βλεπεις; Εκτος απ το κιτρινο στη γωνια πανω αριστερα με το fps counter. 

55αρα για παιχνίδια μόνο single player που δεν χρειάζονται ιδιαίτερο input από τον παίκτη.  Τα πιο competitive, ας πούμε battlefield multiplayer δεν μπορείς να τα παίξεις σε τόσες ίντσες με 2 μέτρα απόσταση από την TV. Ακόμα και keyboard - mouse να έχεις δεν είναι ίδια η αίσθηση. 

Από την άλλη τα single player προτιμώ να τα παίζω στο suw monitor μου γιατι δίνουν πολύ περισσότερο immersion. Tα χρώματα και το contrast είναι ούτως η άλλος αρκετά καλά και στα VA panel (ok προφανώς δεν είναι oled) αλλά το wideness δεν συγκρίνεται.Αν θες να σου βγάλω ένα screenshot ας πούμε να καταλάβεις για ποιο πράμα μιλάω.

13 λεπτά πριν, jacksfr είπε

Αν πιστεύεις οτι η 2060super θα έχει κάποια σχέση με το series x είσαι πολύ μακριά από την πραγματικότητα.. Το ότι θα έχει ray tracing(ίσως καλύτερο και από της κορυφαίες Rtx) είναι γεγονός, τώρα υπάρχουν και άτομα που πιστεύουν πως η γη είναι επίπεδη δε θα κάτσω να αποδείξω ότι δεν είναι..

12,15 terraflops δε συγκρίνεται με τωρινή τεχνολογία οκ, καλό πρωινό λοιπόν στο τέλος του 2020..

Εγώ θα ήθελα όμως να στήσετε ένα pc στο τέλος του 20 που να κοστίζει 499 και να έχει 

Επεξεργαστή 8/16 threads zen 2

Κάρτα γραφικών τουλάχιστον 12 TF(10 TF για ps5 equivalent )  με 13gb Gddr6 για παιχνίδια 

SSD με 2,5 gb/sec (5,5 gb sec PS5 equivalent) 

Ασύρματο μοχλό για να παίζεις από καναπέ σε τηλεόραση  

Να θυμάστε όμως θέλει μια καλή Motherboard θέλει τουλάχιστον 16gb ddr4 θέλει καλό τροφοδοτικό θέλει καλό κουτι για σωστή κυκλοφορια αέρα 

Αν το καταφερετε πείτε το και σε μένα θα ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση 

Δεν θα διαφωνήσω με το πρώτο σκέλος, προφανώς η 2060  δεν θα συγκρίνεται με τις καινούργιες κονσόλες. Απλά μετά το κατέστρεψες. Γιατί ρε αφεντικό θες ακριβό κουτί και mobo και τροφοδοτικό ας πούμε? Δηλαδη για να καταλάβω, έχεις την εντύπωση οτι οι κονσόλες έχουν τροφοδοτικά των 100-150€ ας πούμε? 

Στην τελική, το έχουμε επαναλάβει 20 φόρες. Ο PC gamer ΔΕΝ στήνει PC από την αρχη καθε φορά που βγαίνει καινούργια κονσόλα. Να το γράψω άλλες 10? Γιατί να αλλάξει κουτιά και τροφοδοτικά και motherboard και ξερώ γώ τι άλλο? 


Στην ουσία, 3-4 parts χρειάζεσαι. Μνήμες - mobo - cpu - gpu. O 8/16 zen 2 που λες είναι πιο δυνατός από την κονσόλα (είναι σχεδόν 1ghz πάνω στα ρολόγια) και λογικά θα κοστίζει ~150€ όταν βγεί το PS5. Ουσιαστικά δηλαδή, στην πράξη η κονσόλα θα αποδίδει όσο ο 6/12 zen 2, που σήμερα κάνει 170€. Σου θυμίζω, 140€ έκανε ο 2700 όταν βγήκε ο 3700, οπότε το ίδιο θα συμβεί και στον 3700 όταν βγεί ο 4700, εντός του έτους.  Αντίστοιχα ο 3600 που θα αποδίδει περίπου όσο η κονσόλα θα πιάσει τα 100-120. Mobo και μνήμες παίρνεις με 150 και τα δύο μαζί. 

Οπότε ουσιαστικά μας μένει η κάρτα γραφικών, που είναι ένα ερωτηματικό. Δεν ξέρουμε ούτε τιμές ούτε επιδόσεις από τις επερχόμενες ampere και big navi, αλλά έστω και ενα 30% να δώσουν ανα price point καταλαβαίνεις ότι με 300€ χτυπάς επιδόσεις PS5. Όλα αυτά στη θεωρία βέβαια, να δούμε στην πράξη τι και πως θα αποδίδει. 


Είμαστε δηλαδή στο σύνολο γύρω στα 600€, με επιδόσεις εφάμιλες ή καλύτερες. Ξαναλέω, στη θεωρία, μην αρχίσετε τα μα και τα μου. Τα υπόλοιπα μόνο στη πράξη θα τα δούμε. Τώρα αν βάλεις τις συνδροές για το plus μη σου πω οτι το PC θα σου βγεί και φτηνότερο.


ΥΓ1. Εγώ θα ήθελα στην τιμή του PS5 πάντως να βάλεις και ασύρματο mouse + keyboard για να μπορώ να παίζω τα fps μου, RGB για να δείχνει ωραίο το κουτί, και το κόστος ενος PC για να κάνω τη δουλειά μου, μιας και άμα πάρω PS5 αντί για PC δεν θα μπορώ να δουλέψω. Το point μου είναι, δεν έχει νόημα να λες "φτιάξε μου ενα PC που να είναι σαν το PS5" ή και το ανάποδο. Η καθε πλατφορμα έχει τα δικά της. Πάλι καλά δηλαδή που δεν ζήτησες κανα blue ray drive στο PC :P 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

55αρα για παιχνίδια μόνο single player που δεν χρειάζονται ιδιαίτερο input από τον παίκτη.  Τα πιο competitive, ας πούμε battlefield multiplayer δεν μπορείς να τα παίξεις σε τόσες ίντσες με 2 μέτρα απόσταση από την TV. Ακόμα και keyboard - mouse να έχεις δεν είναι ίδια η αίσθηση. 

Από την άλλη τα single player προτιμώ να τα παίζω στο suw monitor μου γιατι δίνουν πολύ περισσότερο immersion. Tα χρώματα και το contrast είναι ούτως η άλλος αρκετά καλά και στα VA panel (ok προφανώς δεν είναι oled) αλλά το wideness δεν συγκρίνεται.Αν θες να σου βγάλω ένα screenshot ας πούμε να καταλάβεις για ποιο πράμα μιλάω.

Δεν θα διαφωνήσω με το πρώτο σκέλος, προφανώς η 2060  δεν θα συγκρίνεται με τις καινούργιες κονσόλες. Απλά μετά το κατέστρεψες. Γιατί ρε αφεντικό θες ακριβό κουτί και mobo και τροφοδοτικό ας πούμε? Δηλαδη για να καταλάβω, έχεις την εντύπωση οτι οι κονσόλες έχουν τροφοδοτικά των 100-150€ ας πούμε? 

Στην τελική, το έχουμε επαναλάβει 20 φόρες. Ο PC gamer ΔΕΝ στήνει PC από την αρχη καθε φορά που βγαίνει καινούργια κονσόλα. Να το γράψω άλλες 10? Γιατί να αλλάξει κουτιά και τροφοδοτικά και motherboard και ξερώ γώ τι άλλο? 

Να μην αλλαξει τιποτα. Αλλα ποσο κοστιζει η αναλογη καρτα γραφικων  με των κονσολων; Ποσο κοστιζει ο σκληρος δισκος 1ΤΒ που εχει το ps5; Νομιζω οτι εφαμιλλος αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει για pc στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

55αρα για παιχνίδια μόνο single player που δεν χρειάζονται ιδιαίτερο input από τον παίκτη.  Τα πιο competitive, ας πούμε battlefield multiplayer δεν μπορείς να τα παίξεις σε τόσες ίντσες με 2 μέτρα απόσταση από την TV. Ακόμα και keyboard - mouse να έχεις δεν είναι ίδια η αίσθηση. 

Από την άλλη τα single player προτιμώ να τα παίζω στο suw monitor μου γιατι δίνουν πολύ περισσότερο immersion. Tα χρώματα και το contrast είναι ούτως η άλλος αρκετά καλά και στα VA panel (ok προφανώς δεν είναι oled) αλλά το wideness δεν συγκρίνεται.Αν θες να σου βγάλω ένα screenshot ας πούμε να καταλάβεις για ποιο πράμα μιλάω.

Οκ το σωζεις λιγο. Φυσικα δεν μιλαω για competitive παιχνιδια για την oled αλλα για single player και ειδικα ΑΑΑ τιτλους. 

Τα χρωματα μεταξυ OLED και VA panel ειναι η μερα με τη νυχτα. Ή να πω πιο ευστοχα η νυχτα με τη μερα για τα μαυρα. 

Οσο για το UW οκ, γουστα ειναι αυτα. Δεν χρειαζεται να μου στειλεις κατι. Εχω την aw3418dw και oled 55αρα. Προσωπικα το UW δεν μ εχει ξετρελανει. Το witcher εχει υπαρξει το μονο παιχνιδι που ευχαριστα έπαιξα στην UW. Αλλα αυτα ειναι γουστα. Αν το ξερα δεν θα το χα παρει παντως. Αν και τωρα με τον κορονοιο που δουλευω δυο μηνες απ το σπιτι τα χει βγαλει τα λεφτα της. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, songless_bird είπε

Να μην αλλαξει τιποτα. Αλλα ποσο κοστιζει η αναλογη καρτα γραφικων  με των κονσολων; Ποσο κοστιζει ο σκληρος δισκος 1ΤΒ που εχει το ps5; Νομιζω οτι εφαμιλλος αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει για pc στην αγορα.

Την ερώτηση πόσο κοστίζει ανάλογη κάρτα να την κάνεις αφου πρώτα βγεί το PS5. Αφενός γιατί δεν ξέρουμε πως αποδίδει στην πράξη η κάρτα του PS5, αφετέρου γιατι ούτε αυτή ξέρουμε πόσο κοστίζει, και τέλος δεν ξέρουμε τι θα υπάρχει στην αγορά οταν βγεί το PS5. Να στο θέσω αλλιώς, ακόμα και αν αύριο ανακοινωθεί οτι το PS5 ΘΑ κάνει 400€, δεν ΚΑΝΕΙ 400€. ΘΑ  κανει. Αμα σου δώσω 400€ δεν μπορείς να μου φέρεις playstation. Θα πρέπει να περιμένεις να βγει πρωτα.

ΟΤΑΝ με το καλο βγει λοιπον θα σου πω ποσο θα κανει η αναλογη καρτα.


Kαι ο SSD του PS5 καλως δεν λέω, αλλα και αυτον στην πράξη θα τον δούμε. Αν δεν χρησιμεύσει επι του πρακτέου, τι με νοιάζει πόσο κάνει. Εννοω οτι αν τα ίδια παιχνίδια παίζουν το ίδιο και στο PC με εναν απλό nvme ssd με 3.5gbs, με ενδιαφέρει αν στη θεωρία του PS5 είναι βγάζει 5 αντί για 3.5?? Μάλλον οχι. 

Οπότε οτι και να σου πω αυτη την στιγμή στον αέρα είναι, κάτσε να βγει το ps5 και βλέπουμε. Μπορει να κανει την εκπληξη η sony και να το τιμολογήσει στα 400 ας πουμε.

1 λεπτό πριν, Babis_allos είπε

Οκ το σωζεις λιγο. Φυσικα δεν μιλαω για competitive παιχνιδια για την oled αλλα για single player και ειδικα ΑΑΑ τιτλους. 

Τα χρωματα μεταξυ OLED και VA panel ειναι η μερα με τη νυχτα. Ή να πω πιο ευστοχα η νυχτα με τη μερα για τα μαυρα. 

Οσο για το UW οκ, γουστα ειναι αυτα. Δεν χρειαζεται να μου στειλεις κατι. Εχω την aw3418dw και oled 55αρα. Προσωπικα το UW δεν μ εχει ξετρελανει. Το witcher εχει υπαρξει το μονο παιχνιδι που ευχαριστα έπαιξα στην UW. Αλλα αυτα ειναι γουστα. Αν το ξερα δεν θα το χα παρει παντως. Αν και τωρα με τον κορονοιο που δουλευω δυο μηνες απ το σπιτι τα χει βγαλει τα λεφτα της. 

Μιλαω για SUW (super ultra wide). Βεβαία αμα δεν σαρεσει το UW μαλλον δεν θα σαρεσει ουτε το SUW. Και γω για δουλειά την πήρα (λογιστής με 60 παράθυρα ανοιχτά υποχρεωτικά) αλλά σε games τύπου ac / witcher ειναι απιστευτη.


Για τα χρώματα τι να σου πω, μονο σε ταινίες βλέπω διαφορές που η VA φαίνεται ξεβαμένη. Στα παιχνίδια δεν πιάνω κάτι με το μάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CometRyzen είπε

Για τα χρώματα τι να σου πω, μονο σε ταινίες βλέπω διαφορές που η VA φαίνεται ξεβαμένη. Στα παιχνίδια δεν πιάνω κάτι με το μάτι. 

Ε με 60 παράθυρα ανοιχτά λογικό είναι να έχασες το φως σου..μέρα με την νύχτα είναι η OLED σε όλα τα επίπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jacksfr είπε

Αν πιστεύεις οτι η 2060super θα έχει κάποια σχέση με το series x είσαι πολύ μακριά από την πραγματικότητα.. Το ότι θα έχει ray tracing(ίσως καλύτερο και από της κορυφαίες Rtx) είναι γεγονός, τώρα υπάρχουν και άτομα που πιστεύουν πως η γη είναι επίπεδη δε θα κάτσω να αποδείξω ότι δεν είναι..

12,15 terraflops δε συγκρίνεται με τωρινή τεχνολογία οκ, καλό πρωινό λοιπόν στο τέλος του 2020..

Εγώ θα ήθελα όμως να στήσετε ένα pc στο τέλος του 20 που να κοστίζει 499 και να έχει 

Επεξεργαστή 8/16 threads zen 2

Κάρτα γραφικών τουλάχιστον 12 TF(10 TF για ps5 equivalent )  με 13gb Gddr6 για παιχνίδια 

SSD με 2,5 gb/sec (5,5 gb sec PS5 equivalent) 

Ασύρματο μοχλό για να παίζεις από καναπέ σε τηλεόραση  

Να θυμάστε όμως θέλει μια καλή Motherboard θέλει τουλάχιστον 16gb ddr4 θέλει καλό τροφοδοτικό θέλει καλό κουτι για σωστή κυκλοφορια αέρα 

Αν το καταφερετε πείτε το και σε μένα θα ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση 

Τα νούμερα δε λένε τίποτε. Κάνα ντέμο δεν μας δείχνουν. Δε σου κινεί την περιέργεια αυτό? Ότι έχω δει ως τώρα είναι για κλάματα όπως όλες οι κονσόλες (για να μην υπάρξει παρεξήγηση πάντα σε σύγκριση με καλό υπολογιστή).

Δε πα να ανακοινώνουν 200 τεραφλοπς... Κάτσε να βγει και τα λέμε μετά ξανά...

Λένε ότι είναι στα επίπεδα rtx καρτών, λένε τόσα τεραφλοπς και μας δείχνουν ντέμο το μαινκραφτ? Γελάνε και οι πέτρες και όχι μόνο εμείς!

Ένα κλικ καλύτερο από το xbox one x είναι και πολύ λέω. Ότι συγκριτικό είδα από καλούς τίτλους εκεί παίζει. Ουδεμία σχέση έχει με υπολογιστή με rtx κάρτα. 

Επεξ/σία από tsarouc
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Beer είπε

Δεν έχω σκοπό να σε τρελάνω. Not your enemy.

Δες - feast with your eyes! :P 

Ναι sorry - ξέχασα PC/XBOX.

Να κάτι τέτοια θα σας πασάρουν μια ζωή και θα τσιμπάτε

 

 

Και μια επίσκεψη στο σάιτ της Nvidia για να δείτε τι σημαίνει πραγματικό Ray tracing

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...