Προς το περιεχόμενο

Εντυπωσιακό tech demo της Unreal Engine 5 στο PlayStation 5


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, tsarouc είπε

Μην γελάς γιατί γίνεσαι ρεζίλι :P

Αυτές οι μετατροπές ήθελα να σου δώσω να καταλάβεις (χλωμό) ότι είναι τεχνικές που χρησιμοποιούν στις κονσόλες για εντυπωσιασμό.

Η nvidia έβγαλε πρώτη για το minecraft δείχνοντας ότι μπορεί να μετατραπεί ένα παλιό παιχνίδι και τίποτε άλλο. Επίδειξη δύναμης είναι άλλα πράγματα. Που δυστυχώς δεν κατέχεις και να σου δώσω λινκ για να τα κατανοήσεις.

2080 Ti έχω και 1650 super και 1660 Ti σε διαφορετικά μηχανήματα. 

Ακόμη και με την 1650 se 1080 φυσικά έχεις την αίσθηση ότι είναι καλύτερη από αυτά που βλέπω στα ντέμο για το ps5/xbox x :D

Δύσκολος χειμώνας.. .καλή φάση... 

Είπαμε όλοι 2080Ti το ξέρουμε αυτό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αν δεν ακολουθείς πιστά τις εξελίξεις και θέλει να φτιάξεις έναν υπολογιστή και φυσικά θέλεις σύμφωνα με τα χρήματα που διαθέτεις να κάνεις την καλύτερη δυνατή επιλογή, χρειάζεσαι χρόνο. Γιατί πρέπει να διαβάσεις και να μελετήσεις ένα σωρό πληροφορίες,κριτικές και γνώμες σχετικές με τροφοδοτικά,μητρικές,cpu,gpu,ram,κουτιά,σκληρούς δίσκους,συστήματα ψύξης κτλ κτλ.

Ακόμη και για μένα που παρακολουθώ τις εξελίξεις, η σωστή επιλογή του καλύτερου δυνατού hardware με βάση ένα συγκεκριμένο ποσό απαιτεί χρόνο επειδή ο παράγοντας "χρήματα" αλλάζει αμέσως την εξίσωση. Και αν μη τι άλλο υπάρχουν αμέτρητες επιλογές και συνδυασμοί υλικού για όλα τα ποσά.

Σαφώς και είναι ευκολότερο αν θέλεις να αλλάξεις ένα εξάρτημα αλλά και πάλι θα πρέπει να μελετήσεις, πχ η αλλαγή gpu είναι ολόκληρη ιστορία για να διαλέξεις την κατάλληλη.

Και αν πεις να ρωτήσεις κάποιον άλλον, τι να πάρω? Άστο..θα λάβεις ένα σωρό διαφορετικές απόψεις που ενδεχομένως να σε μπερδέψουν περισσότερο, ειδικά εάν δεν έχεις κρατήσει επαφή ή ξέρεις λίγα τέλος πάντων. Δεν θα ξεχάσω, έγραψε παλικάρι κάποτε εδωμέσα θέλω νέα cpu, τι να πάρω, έχω 200 ευρώ διαθέσιμα και προσπαθούσαν ορισμένοι να τον πείσουν να πάρει 8700k στα 350 ευρώ επειδή αυτός ήταν ο καλύτερος όλων τότε για gaming 🤣

Τα εννοείς αυτά τώρα? 😛 

Στη χειρότερη των περιπτώσεων, αν είσαι τελείως άσχετος από υπολογιστές και δεν ξέρεις καν που είναι το power button, πατάς στο google "console killer", διαλέγεις έαν κανάλι με αρκετά views και αντιγράφεις (εννοώ πάντα αν θες επιδόσεις κονσόλας). Εναλλακτικά μπαίνεις στο Insomnia και ρωτάς. Υπάρχουν αστροφυσικοί, θεωρητικοί φυσικοί, μηχανικοί αεροσκαφών, αστροναύτες κτλπ εκεί έξω, και μου λες οτι υπάρχει άτομο που θα του πάρει πάνω από 5 λεπτά να παραγγείλει ένα PC, κάτι που κυριολεκτικά έκανα όταν ήμουν 8 ετών, τότε που δεν υπήρχε το internet να σε βοηθήσει? Μην τρελαθούμε ρε παιδιά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Τα εννοείς αυτά τώρα? 😛 

Στη χειρότερη των περιπτώσεων, αν είσαι τελείως άσχετος από υπολογιστές και δεν ξέρεις καν που είναι το power button, πατάς στο google "console killer", διαλέγεις έαν κανάλι με αρκετά views και αντιγράφεις (εννοώ πάντα αν θες επιδόσεις κονσόλας). Εναλλακτικά μπαίνεις στο Insomnia και ρωτάς. Υπάρχουν αστροφυσικοί, θεωρητικοί φυσικοί, μηχανικοί αεροσκαφών, αστροναύτες κτλπ εκεί έξω, και μου λες οτι υπάρχει άτομο που θα του πάρει πάνω από 5 λεπτά να παραγγείλει ένα PC, κάτι που κυριολεκτικά έκανα όταν ήμουν 8 ετών, τότε που δεν υπήρχε το internet να σε βοηθήσει? Μην τρελαθούμε ρε παιδιά...

Πρέπει να ζείς σε κιβωτό, δεν εξηγείται αλλιώς.. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, NickTG είπε

Εννοείται. 

Που να φτάσουν την κτηνώδη δύναμη της 1650.

Άσε που η 1650 θα έτρεχε το demo της Unreal που έδειξαν σε 4Κ και 60fps μαζί με ray tracing. 

άλλο ντέμο και άλλο real life gaming φίλε μου... Και μπορεί να μην έχει κτηνώδη δύναμη η 1650 αλλά μια χαρά κάρτα είναι και παίζει τα ίδια παιχνίδια που παίζουν και οι κονσόλες με μικρή εξαίρεση κάποιους αποκλειστικούς τίτλους. Και μην ξεχνάς είναι μέσα σε υπολογιστή αξίας συνολικής 300 περίπου ευρώ και κάνει παπάδες με τα windows 10 σε σχέση με τις κονσολίτσες που δεν κάνουν απολύτως τίποτε εκτός από παιχνιδάκια.. ;)

Και το demo Που είδες σιγά μην έτρεχε σε ps5... αν έτρεχε ας μας βάζανε να βλέπαμε και σοβαρούς τίτλους που παίζουν οι nvidia Κάρτες.. όχι υποτιθέμενα ντέμο και μαινκραφτ :P

8 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Με την 1650 είσαι καλύτερα από ps5? Μάλιστα... 

Από αυτά που είπα εσύ κατάλαβες ότι εννοούσα πως η 1650 είναι ποιο γρήγορη από ps5? χαχαχαχαχαχχα ωραίος...

1 ώρα πριν, jacksfr είπε

Είπαμε όλοι 2080Ti το ξέρουμε αυτό! 

tenor.gif

χαχαχα βλέπεις αυτό και μετά βλέπεις αυτό... αφήστε μας εμάς ρε παιδιά τους πισάδες.. εμείς θέλουμε τέτοια γραφικά.. 

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ray tracing μάγκες... όλα τα άλλα είναι για κουβέντα να γίνεται.. δε πα να έχει 3000 ευρώ μόνο η κάρτα... εδώ είναι ο ρεαλισμός.. τι λούμεν και κουραφέξαλα... έλεος

 

Επεξ/σία από tsarouc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικα ειναι απιστευτα κ σιγουρα μας τρεχουν τα σαλια οπου κ αν χρησημοποιηθει το Unreal Engine 5... Δεν μπορω ομως να χωνεψω τη πορωση των PC Hothead Race... Οταν θα μπορω να παιξω ενα παιχνιδι στο 75% κ θα δωσω 550-650 ευρω για μια κονσολα επομενης γεννιας (λιγοτερα αν τη παρω 1 χρονο μετα)θα το προτιμησω απο το να πληρωσω 1500+ ευρω μονο για μια high end graphics card-ram... Τουλαχιστον με την κονσολα θα εχω ενα συστημα που δεν θα θελει αναβαθμιση καθε 3-9 μηνες κ θα εχω κ τρομερα exclusives....το pc δεν ειναι πια το υπερπολυεργαλειο που ηταν παλια....let's face the facts!! pc gaming is about to die!! ΥΓ Τωρα που η Sony εχει βαλει μπρος να αγορασει δυνατα franchises οπως Castlevania-Silent Hill-Metal Gear Solid κ εχοντας πολλους ΑΑΑ τιτλους στο ρεπερτοριο της βλεπω πολλα pc να δουλευουν κανενα Fortnite κ πολυ τους ειναι...Τουλαχιστον το Fortnite θα τρεχει 4Κ με 60fps... κατι ειναι κ αυτο.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsarouc είπε

άλλο ντέμο και άλλο real life gaming φίλε μου... Και μπορεί να μην έχει κτηνώδη δύναμη η 1650 αλλά μια χαρά κάρτα είναι και παίζει τα ίδια παιχνίδια που παίζουν και οι κονσόλες με μικρή εξαίρεση κάποιους αποκλειστικούς τίτλους. Και μην ξεχνάς είναι μέσα σε υπολογιστή αξίας συνολικής 300 περίπου ευρώ και κάνει παπάδες με τα windows 10 σε σχέση με τις κονσολίτσες που δεν κάνουν απολύτως τίποτε εκτός από παιχνιδάκια.. ;)

 

Μια χαρα media players ειναι, ειδικα το xbox . Ξερω πολλους που το αγορασαν  αντι για παιχνιδομηχανη και ειναι ενα αξιολογο ultra HD Blu Ray player με Dolby Vision και πολυκαναλο ηχο για 300€.

Επεξ/σία από songless_bird
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, TheKingOfRavens είπε

Τα γραφικα ειναι απιστευτα κ σιγουρα μας τρεχουν τα σαλια οπου κ αν χρησημοποιηθει το Unreal Engine 5... Δεν μπορω ομως να χωνεψω τη πορωση των PC Hothead Race... Οταν θα μπορω να παιξω ενα παιχνιδι στο 75% κ θα δωσω 550-650 ευρω για μια κονσολα επομενης γεννιας (λιγοτερα αν τη παρω 1 χρονο μετα)θα το προτιμησω απο το να πληρωσω 1500+ ευρω μονο για μια high end graphics card-ram... Τουλαχιστον με την κονσολα θα εχω ενα συστημα που δεν θα θελει αναβαθμιση καθε 3-9 μηνες κ θα εχω κ τρομερα exclusives....το pc δεν ειναι πια το υπερπολυεργαλειο που ηταν παλια....let's face the facts!! pc gaming is about to die!! ΥΓ Τωρα που η Sony εχει βαλει μπρος να αγορασει δυνατα franchises οπως Castlevania-Silent Hill-Metal Gear Solid κ εχοντας πολλους ΑΑΑ τιτλους στο ρεπερτοριο της βλεπω πολλα pc να δουλευουν κανενα Fortnite κ πολυ τους ειναι...Τουλαχιστον το Fortnite θα τρεχει 4Κ με 60fps... κατι ειναι κ αυτο.... :P

Tέτοιες ανακρίβειες να μην γράφατε μπορεί να σας έπαιρνε και κάποιος σοβαρά. Κάθε 3-9 μήνες θέλει αναβάθμιση το PC? Γιατί αλλιώς τι παθαίνει? Δεν δουλεύει? Εμένα το PC είναι 3ετίας πάντως (8700k / 1080ti) και κάνει κομπολόι και τις 2  κονσόλες μαζί. 

Επίσης, το PC gaming πεθαίνει. Απλά φέρνει περισσότερα έσοδα από ΟΛΕΣ τις κονσόλες ΜΑΖΙ! 

Δηλαδή ρε φίλε αλήθεια, πριν αρχίσεις να πετάς πράματα που δεν είναι απλά αλήθεια, γράψε μια προειδοποίηση. Πες ας πούμε "αυτά που σκοπεύω να γράψω τα έβγαλα απτο κεφάλι μου και δεν βασίζονται σε αληθινά γεγονότα". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To pc gaming πεθαινει? Ειναι σιγουρο αυτο? 

Εχουμε και λεμε

Crash Bandicoot Trilogy Remake

Spyro Reignited Trilogy Remake 

Yakuza 0/Kiwami/Kiwami 2 

RE 2/3 Remake

Death Stranding

Halo Masterchief Collection

Horizon Zero Dawn

Red Dead Redemption 2

Mafia Trilogy

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered 

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Black Mesa

Crysis Remastered

 Tony Hawk's Pro Skater 1+2 

 Ori and the Will of the Wisps 

 

 

+ παιχνιδια που ειναι pc exclusives

sid Meier's Civilization® VI

Green Hell

MechWarrior 5: Mercenaries

Disco Elysium

oxygen Not Included

total War: Three Kingdoms

 

Ας ξανα σκεφτουμε οτι το pc gaming πεθαινει ενω την ιδια ωρα περναει την καλυτερη του εποχη.

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Captured σε 4K. Δείτε artifacts και Motion/TAA motion blur. Δεν ξέρω για εσάς αλλά ελπίζω τα 30fps να ήταν απλώς επιλογή του demo και όχι ένδειξη των δυνατοτήτων του Ps5. Για εμένα τα 30 fps δεν είναι playable/απαράδεκτα το 2020 προς χάριν του αγιοποιημένου cinematic experience. Gamer είμαι όχι κριτικός κινηματογράφου. Το κοράκι στο βάθος θα φυτρώσει και 3ο φτερό σε λίγο. Τι να τα κάνεις τα 4K, τα 8K textures κοκ στα 30 fps....χώνεις λεπτομέρεια για να την χάσεις στο τέλος.

Ο τύπος της epic είπε και κάτι άλλο: 2:08:00, SSD bandwidth (for the flying part) isn’t as that high as ppl said, not need a stricted spec SSD (decent SSD is ok).

4-C663924-4-FB0-4445-AB35-2845-A296-A8-E

 

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

To pc gaming πεθαινει? Ειναι σιγουρο αυτο? 

Εχουμε και λεμε

Crash Bandicoot Trilogy Remake

Spyro Reignited Trilogy Remake 

Yakuza 0/Kiwami/Kiwami 2 

RE 2/3 Remake

Death Stranding

Halo Masterchief Collection

Horizon Zero Dawn

Red Dead Redemption 2

Mafia Trilogy

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered 

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Black Mesa

Crysis Remastered

 Tony Hawk's Pro Skater 1+2 

 Ori and the Will of the Wisps 

+ παιχνιδια που ειναι pc exclusives

sid Meier's Civilization® VI

Green Hell

MechWarrior 5: Mercenaries

Disco Elysium

oxygen Not Included

total War: Three Kingdoms

Ας ξανα σκεφτουμε οτι το pc gaming πεθαινει ενω την ιδια ωρα περναει την καλυτερη του εποχη.

Το Civilization® VI είναι multiplatform.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Tέτοιες ανακρίβειες να μην γράφατε μπορεί να σας έπαιρνε και κάποιος σοβαρά. Κάθε 3-9 μήνες θέλει αναβάθμιση το PC? Γιατί αλλιώς τι παθαίνει? Δεν δουλεύει? Εμένα το PC είναι 3ετίας πάντως (8700k / 1080ti) και κάνει κομπολόι και τις 2  κονσόλες μαζί. 

Επίσης, το PC gaming πεθαίνει. Απλά φέρνει περισσότερα έσοδα από ΟΛΕΣ τις κονσόλες ΜΑΖΙ! 

Δηλαδή ρε φίλε αλήθεια, πριν αρχίσεις να πετάς πράματα που δεν είναι απλά αλήθεια, γράψε μια προειδοποίηση. Πες ας πούμε "αυτά που σκοπεύω να γράψω τα έβγαλα απτο κεφάλι μου και δεν βασίζονται σε αληθινά γεγονότα". 

Και να υποθεσω οτι σου κοστισε αυτο το συστημα οσο ενα ps4 ε;😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι σωστος δεν το γνωριζα. Ας μπει το planet coaster στη θεση του. 

Υπάρχουν άνθρωποι που παίζουν planet coaster? 🤔 🤣

Θέλω να πω, ευτυχώς που δεν κυκλοφορεί σε κονσόλα..αλλά εντάξει, μπήκα στο point.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Υπάρχουν άνθρωποι που παίζουν planet coaster? 🤔

Βεβαιως και επαιξε και στα top sellers οταν βγηκε. Εχει πουλησει πανω απο 2 εκατομμυρια. 

Upon release, the game topped the Steam "top sellers" charts.[12] The game sold over 400,000 copies in the first month of its release.[59] Despite being released in the later part of the year, Planet Coaster was featured on Steam's "Top 100 Best Sellers of 2016" chart as a "silver tier" game.[60] In August 2017, the game sold its one millionth copy.[61] In July 2018, a leak in Valve API revealed that over 1.68 million Steam users owned Planet Coaster.[62] Two million copies of the games were sold by January 2019.[63]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...