Προς το περιεχόμενο

Ο Trump επεκτείνει τον αποκλεισμό της Huawei έως τον Μάϊο του 2021


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, cocotsak είπε

Καλα κανει ο Τραμπ. Εχω mate 10 pro αλλα γιατι να στηριξω την Κινα σε ολο αυτο. Ναι με παρακολουθουν, αλλα αφου θα γινει ετσι κιαλλιως ας με παρακολουθουν οι Αμερικανοι και οχι ενα στυγνο κομμουνιστικο καθεστως χωρις κανενα σεβασμο στα ανθρωπινα δικαιωματα. Οι Κινεζοι ειναι φιδια και επιλεγω το δυτικο μπλοκ σε αυτα τα νεα χαρακωματα. 

 

Σωστά τα λες φίλε μου. Οι Αμερικάνοι έχουν φτιάξει ως και μνημείο ανθρωπίνων δικαιωμάτων στο Γκουαντανάμο!!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DaemonLord92 είπε

Στην Αμερική θες να πεις ότι υπάρχει σεβασμός των ανθρωπινων δικαιωμάτων; 🤣 αυτά να τα πεις σε όλους τους αφροαμερικανούς που δολοφονήθηκαν και συνεχίζουν να δολοφονούνται από την αστυνομία και δεν ανοίγει ρουθούνι.

 

1 ώρα πριν, Backpacker είπε

Σωστά τα λες φίλε μου. Οι Αμερικάνοι έχουν φτιάξει ως και μνημείο ανθρωπίνων δικαιωμάτων στο Γκουαντανάμο!!!!

Δίκιο έχετε φίλοι μου και φαντάζομαι αν θα ΕΠΡΕΠΕ να στείλειτε κάπου τα παιδιά σας για ένα καλύτερο μέλλον θα επιλέγατε τη Κίνα έναντι των ΗΠΑ.

Αλλά τι να συζητήσουμε για μία χώρα που μετά από 5 μήνες δεν έχει ακόμα μοιραστεί τα ιατρικά δεδομένα της μεγαλύτερης πανδημίας των τελευταίων 100 ετών;

Καλή η θεωρία και η κριτική επί του πληκτρολογίου αλλά μέχρι ένα όριο γιατί παραδείγματα τύπου Ουχάν είναι ΠΟΛΥ πρόσφατα..

Επεξ/σία από Looter
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και να λένε δε μας νοιάζει μας νοιάζει.. οσο ολα ειναι συγχρονισμένα στα γοογλε θα υπάρχει προβλημα.

Πηρα το π40 έμεινα χωρις επαφες χωρίς τίποτα.. ιστορια για να περάσεις τα σέρβις..κινητο επωληθει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Looter είπε

Δίκιο έχεις φίλε μου και φαντάζομαι αν θα ΕΠΡΕΠΕ να στείλεις κάπου τα παιδιά σου για ένα καλύτερο μέλλον θα επίλεγες τη Κίνα έναντι των ΗΠΑ.

Αλλά τι να συζητήσουμε για μία χώρα που μετά από 5 μήνες δεν έχει ακόμα μοιραστεί τα ιατρικά δεδομένα την μεγαλύτερη πανδημίας των τελευταίων 100 ετών;

Καλή η θεωρία και η κριτική επί του πληκτρολογίου αλλά μέχρι ένα όριο γιατί παραδείγματα Ουχάν είναι ΠΟΛΥ πρόσφατα..

Επειδή έχω ζήσει στην Αμερική (και στην Κίνα για λίγο)  να είσαι σίγουρος πως δε θα τα έστελνα ούτε στην Αμερική. Δε μου αρέσουν οι χώρες όπου μπορεί να σε δολοφονήσει εν ψυχρώ ένας αστυνομικός επειδή απλά ένιωσε πως απειλείται! Στην Κίνα είναι εμφανώς πιο σφιχτά τα πράγματα μπορώ να κάνω ολόκληρη λίστα για πράγματα που έζησα και δε μου άρεσαν αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα δώσω άφεση αμαρτιών στους Αμερικάνους και στα αμέτρητα εγκλήματα τους. Στην Αμερική έχεις ανθρώπινα δικαιώματα άμα τύχει να γεννηθείς λευκός ή με μία καλή οικονομική κατάσταση. Άμα περάσει κανείς από καμία κακόφημη περιοχή της Αμερικής θα καταλάβει τι λέω. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλα ένας φίλος εκεί έκανε το λάθος να περπατήσει ένα τετράγωνο παρακάτω και του άνοιξαν το κεφάλι ... God bless america (και ήταν και λευκός)

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

Κουμουνιστικο καθεστως η ΚΙνα? 🤣

όχι είναι παγκόσμιος πυλώνας της δημοκρατίας 

32 λεπτά πριν, sunnymike72 είπε

Καλά να πάθουν... Το να αρνείσαι ξαφνικά το ξεκλείδωμα του bootloader με το έτσι θέλω παν να πει φασισμός... Εφόσον παίρνει κανείς την απόφαση να αγοράσει συσκευή απο μία εταιρεία θα έχω το δικαίωμα να το κάνω ότι γουστάρω... Σαχλαμάρες Κινέζοι που μας το παίζουν και έξυπνοι...Ποια τεχνολογία είναι δικιά τους και δεν την έχουνε κλέψει;; 

οι περισσότερες μεγάλες εταιρειες τεχνολογίας εκεί τριγύρω είναι ταιβανέζικες (asus, foxconn.. )

κατάφερε το πιο μικρό ποσοστό το πληθυσμού πολλά  περισσότερα λόγω της διαφορετικής πολικής κατάστασης 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, cocotsak είπε

Καλα κανει ο Τραμπ. Εχω mate 10 pro αλλα γιατι να στηριξω την Κινα σε ολο αυτο. Ναι με παρακολουθουν, αλλα αφου θα γινει ετσι κιαλλιως ας με παρακολουθουν οι Αμερικανοι και οχι ενα στυγνο κομμουνιστικο καθεστως χωρις κανενα σεβασμο στα ανθρωπινα δικαιωματα. Οι Κινεζοι ειναι φιδια και επιλεγω το δυτικο μπλοκ σε αυτα τα νεα χαρακωματα. 

Μαζί σου και γω έχω συγχωρέσει τη χούντα του 67 που μας φόρεσε, τους πολέμους σε όλο το πλανήτη και για τις γενοκτονίες τα τελευταία χρόνια ... όπως το ΙΡΑΚ ΤΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΘΆΡΙΣΕ 1.000.000 ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΕΚΕΊ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Looter είπε

 

Δίκιο έχετε φίλοι μου και φαντάζομαι αν θα ΕΠΡΕΠΕ να στείλειτε κάπου τα παιδιά σας για ένα καλύτερο μέλλον θα επιλέγατε τη Κίνα έναντι των ΗΠΑ.

Αλλά τι να συζητήσουμε για μία χώρα που μετά από 5 μήνες δεν έχει ακόμα μοιραστεί τα ιατρικά δεδομένα της μεγαλύτερη πανδημίας των τελευταίων 100 ετών;

Καλή η θεωρία και η κριτική επί του πληκτρολογίου αλλά μέχρι ένα όριο γιατί παραδείγματα Ουχάν είναι ΠΟΛΥ πρόσφατα..

Δεν θα το έστελνα σε κάνενα από τα 2. Το ότι η Αμερική προστατεύει του λευκούς πολτίτες της, δεν την κάνει ιδανική χώρα.

18 λεπτά πριν, logistoulis είπε

όχι είναι παγκόσμιος πυλώνας της δημοκρατίας 

οι περισσότερες μεγάλες εταιρειες τεχνολογίας εκεί τριγύρω είναι ταιβανέζικες (asus, foxconn.. )

κατάφερε το πιο μικρό ποσοστό το πληθυσμού πολλά  περισσότερα λόγω της διαφορετικής πολικής κατάστασης 

Εννοεί ότι δεν είναι ούτε κομμουνιστικό καθεστώς (καμία σχεση με τον πραγματικό κομμουνισμό) αλλά σίγουρα ούτε δημοκρατικό καθεστώς.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

 

Εννοεί ότι δεν είναι ούτε κομμουνιστικό καθεστώς (καμία σχεση με τον πραγματικό κομμουνισμό) αλλά σίγουρα ούτε δημοκρατικό καθεστώς.

καλά το ιδεατό "κομμουνιστικό" δεν υπήρξε ποτέ και πουθενά είναι μια ιδέα 

στην πράξη για χούντες μιλάμε 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

καλά το ιδεατό "κομμουνιστικό" δεν υπήρξε ποτέ και πουθενά είναι μια ιδέα 

στην πράξη για χούντες μιλάμε 

Γιατί υπήρξε πραγματική δημοκρατία πουθενά; πχ εδώ στην Ελλάδα έχουμε οικογενειοκρατία και μας κάνουν να αισθανόμαστε και χαρούμενοι ότι τάχα επιλέγουμε.... Η διαφορά με την βασιλεία είναι ότι εναλλάσονται 3 οικογένειες αντί για 1.... Άστα μην το ψάχνεις....

Άσε για την ελευθερία του τύπου. Εδώ δεν χρειάζεται να τους διατάξεις. Πάνε μόνοι τους με τις οικογένειες που κυβερνούν.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 16
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Γιατί υπήρξε πραγματική δημοκρατία πουθενά; πχ εδώ στην Ελλάδα έχουμε οικογενειοκρατία και μας κάνουν να αισθανόμαστε και χαρούμενοι ότι τάχα επιλέγουμε.... Η διαφορά με την βασιλεία είναι ότι εναλλάσονται 3 οικογένειες αντί για 1.... Άστα μην το ψάχνεις....

δεν διαφωνώ επί της ουσίας , αλλά προτιμώ την όποια ελευθερία της δύσης από οποιοδήποτε πλήρως απολυταρχικό καθεστώς 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

δεν διαφωνώ επί της ουσίας , αλλά προτιμώ την όποια ελευθερία της δύσης από οποιοδήποτε πλήρως απολυταρχικό καθεστώς 

Ναι γιατί έχουμε μάθει να συγχωρούμε και δεχόμαστε τον εαυτό μας να παραβλέπει το κακό που κάνουν οι "δημοκρατικες" χώρες σε άλλες χώρες στα πλαίσια της εκ δημοκράτησης τους. Οπότε όλα καλά. (βάζω και τον εαυτό μου μέσα)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ναι γιατί έχουμε μάθει να συγχωρούμε και δεχόμαστε τον εαυτό μας να παραβλέπει το κακό που κάνουν οι "δημοκρατικες" χώρες σε άλλες χώρες στα πλαίσια της εκ δημοκράτησης τους. Οπότε όλα καλά. (βάζω και τον εαυτό μου μέσα)

καλά ναι, το θέμα είναι και κατά πόσο σε αφορά πολλές φορές κάτι , αλλά ακόμα κι εμείς έχουμε αρκετές φορές υποφέρει από τις υπερδυνάμεις φίλους μας.. και τώρα που μιλάμε υποφέρουμε και θα υποφέρουμε είτε αυτό θα λέγεται μνημονιο είτε κορωνοϊός τον οποίο προσπάθησαν να συγκαλύψουν 

είτε λοιπόν μιλάμε για χούντες, είτε για τσέρνομπιλ (που σίγουρα έχει επηρεάσει την υγεία όσων ζούσαμε τότε) θα το φάμε το σκατό 

σαν χώρα πορδή (σε πολύ ενδιαφέρουσα γεωγραφική θέση) δεν έχεις και πολλές επιλογές, κάποιου τσιράκι θα είσαι..

αλλά αν είχα να επιλέξω θα προτιμούσα να ειμαι αμερικανική αποικία παρά κινεζική (που γινόμαστε σιγά σιγά) ή προτεκτοράτο της γελοίας γερμανίας και των βρυξελλών 

 

αλλά τους κινέζους που τρώνε πίεση από τους αμερικάνους στο θέμα της χαβάη δεν τους λυπάμαι καθόλου, ίσα ίσα θα ήθελα να τους κάνουν κι άλλα καις ας πονέσει η τσέπη μας, έτσι κι αλλιώς όλα made in china είναι και τα πουλάνε στο θεό και οι κινέζοι κατασκευαστές ακόμα δίνουν πλέον πόνο 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

καλά ναι, το θέμα είναι και κατά πόσο σε αφορά πολλές φορές κάτι , αλλά ακόμα κι εμείς έχουμε αρκετές φορές υποφέρει από τις υπερδυνάμεις φίλους μας.. και τώρα που μιλάμε υποφέρουμε και θα υποφέρουμε είτε αυτό θα λέγεται μνημονιο είτε κορωνοϊός τον οποίο προσπάθησαν να συγκαλύψουν 

είτε λοιπόν μιλάμε για χούντες, είτε για τσέρνομπιλ θα το φάμε το σκατό 

σαν χώρα πορδή (σε πολύ ενδιαφέρουσα γεωγραφική θέση) δεν έχεις και πολλές επιλογές, κάποιου τσιράκι θα είσαι..

αλλά αν είχα να επιλέξω θα προτιμούσα να ειμαι αμερικανική αποικία παρά κινεζική (που γινόμαστε σιγά σιγά) ή προτεκτοράτο της γελοίας γερμανίας και των βρυξελλών 

Κινέζοι γινόμαστε και εμείς αλλά όχι εξαιτίας της κίνας. Αλλά εξαιτίας των "φίλων" μας. Συμφωνούμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...