Προς το περιεχόμενο

Ο Trump επεκτείνει τον αποκλεισμό της Huawei έως τον Μάϊο του 2021


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, Le Perv είπε

Εναρμονισμενα τα μελη του ινσομνια με αποψη δυτικων πολιτικων.

Εναρμονισμενα και με αποψη Βελοπουλου περι κακων κινεζων. Δε μου κανει εντυπωση ο Βελο.

Εναρμονισμενα και με αποψη δυτικων ΜΜΕ (πλυση εγκεφαλου)

τωρα καπου εδω θα ηθελα να κανω ενα αστειακι με το αλουμινοχαρτο...

αλλα ειμαι στις καλες μου σημερα...

32 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Ε ναι δεν είναι σαν το ωραίο το καθεστώς των ΗΠΑ που απέκρυπτε πόσα χρόνια το καρκινογόνο τεφλόν πάνω στο οποίο μαγειρεύουμε.  Που έδινε ψεύτικα στοιχεία και ψευδομάρτυρες (και τις δυο φορές) για να εισβάλει στο Ιράκ (δυο φορές) σκοτώνοντας χιλιάδες κόσμου για πετρέλαιο. Που αιματοκύλισαν τα Βαλκάνια ρίχνοντας τόσες βόμβες όσες η Κίνα δεν έχει ρίξει ούτε στον Παγκόσμιο πόλεμο. 
Και η Ιαπωνία στην Φουκουσίμα το ίδιο πράγμα έκαναν με τη ραδιενέργεια. Νομίζω άλλο καθεστώς έχουν εκεί ίδιο με των ΗΠΑ.

Επίσης είδαμε το καθεστώς των ΗΠΑ τι κάνει με τον κορονοιό και πόσο ψηλά έχει τους πολίτες του που πάνε ολοταχώς για 200χιλ νεκρούς και δεν κλείνουν τίποτα.  Σόρρυ που η Κίνα δεν προτείνει στον κόσμο να πιούνε χλωρίνη για να σκοτώσουν τον ιό. 
Σόρρυ που η Κίνα έχει δωρεάν υγεία και παιδεία για όλους ενώ στις ΗΠΑ για μια σκωληκοειδίτιδα μπορεί να χρεοκοπήσεις και να σου πάρουν το σπίτι και για να σπουδάσεις μετά πρέπει να πληρώνεις χρέη μέχρι τα 40φευγα σου.  Τρομερό καθεστώς!!!

τωρα εσυ εισαι με την κινα απο οτι ειδα...

καλα κανεις...

στην επομενη στροφη μην αλλαξεις ομως...(λιγο χιουμορ να ευθυμησουμε)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

τωρα καπου εδω θα ηθελα να κανω ενα αστειακι με το αλουμινοχαρτο...

αλλα ειμαι στις καλες μου σημερα...

Πες το ρε. Κι εγω στις καλες μου ειμαι. Δεν παρεξηγουμαι σημερα.

Μιλα να προχωρησει η συζητηση.

υ.γ.

ωπα , τωρα ειδα οτι συμφωνεις

Επεξ/σία από Le Perv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

τωρα καπου εδω θα ηθελα να κανω ενα αστειακι με το αλουμινοχαρτο...

αλλα ειμαι στις καλες μου σημερα...

τωρα εσυ εισαι με την κινα απο οτι ειδα...

καλα κανεις...

στην επομενη στροφη μην αλλαξεις ομως...(λιγο χιουμορ να ευθυμησουμε)

 

Με κανέναν δεν είμαι. Ο καθένας το συμφέρον του κοιτάει. Αλλά όχι να ευλογούμε και τους μακελάρηδες του πλανήτη. Τέλος δεν θυμάμαι ποτέ στην Ελλάδα να τοποθετεί χούντα η Κίνα ούτε πουθενά αλλού. Οι ΗΠΑ στήσανε Χούντα στην Ελλάδα το '67 και το ίδιο κάνανε σε πολλές χώρες της Λατινικής Αμερικής. Ξεφύγαμε βέβαια. 
Με το που φύγει ο Τραμπ μια χαρά πάλι θα τα βρουν οι ΗΠΑ με την Huawei και όλα θα είναι όπως πριν. Γιατί αυτό ειναι το κοινό συμφέρον τους. Simple as that. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Με κανέναν δεν είμαι. Ο καθένας το συμφέρον του κοιτάει. Αλλά όχι να ευλογούμε και τους μακελάρηδες του πλανήτη. Τέλος δεν θυμάμαι ποτέ στην Ελλάδα να τοποθετεί χούντα η Κίνα ούτε πουθενά αλλού. Οι ΗΠΑ στήσανε Χούντα στην Ελλάδα το '67 και το ίδιο κάνανε σε πολλές χώρες της Λατινικής Αμερικής. Ξεφύγαμε βέβαια. 
Με το που φύγει ο Τραμπ μια χαρά πάλι θα τα βρουν οι ΗΠΑ με την Huawei και όλα θα είναι όπως πριν. Γιατί αυτό ειναι το κοινό συμφέρον τους. Simple as that. 

να ρωτησω κατι που πραγματικα δεν το θυμαμαι καλα...

οι ΗΠΑ δεν ειχανε συλλαβει την κορη του μιστερ Huawei ...ή θυμαμαι λαθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

να ρωτησω κατι που πραγματικα δεν το θυμαμαι καλα...

οι ΗΠΑ δεν ειχανε συλλαβει την κορη του μιστερ Huawei ...ή θυμαμαι λαθος...

Ναι και μάλιστα σε ξένο έδαφος στον Καναδά χωρίς καμία ανάμειξη του Καναδά. Άκρως δημοκρατικό.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Ναι και μάλιστα σε ξένο έδαφος στον Καναδά χωρίς καμία ανάμειξη του Καναδά. Άκρως δημοκρατικό.  

καλα θυμαμαι , και ο λογος ηταν ?

κατι για κατασκοπεια νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι γράφετε εδώ μέσα; Όταν η Κίνα επέβαλε περιορισμούς στο σ μετακινήσεις και κατέβασε στρατό στην ουχαν οι δυτικοί κορόιδευαν και έλεγαν ότι ειανι απλα μια γρίπη. Ο ιός ήταν επιβεβαιωμένο ότι ήταν επικίνδυνος από τον Γενάρη, ενώ στην Ευρώπη ήρθε τον μαρτη και στην Αμερική μέσα Μαρτίου. Που φταίει η Κίνα σε αυτό; Η πλήρης ευθύνη είναι των κυβερνώντων που υποστηρίζετε που δεν προστάτεψαν τις χώρες τους από τον ιό, απλα αποκλείοντας  τις επαφές με τους κινέζους έως ότου περάσει αυτό. Αν το είχαν κάνει αυτό, ιός τώρα δε θα υπήρχε καθώς από τέλη Μαρτίου οι Κινέζοι τον έχουν αντιμετωπίσει. Όσο λέτε για σοβαρότητα κτλ ; Δηλαδή ότι ολόκληρη Κίνα επέβαλε περιορισμούς σε δυο μεγάλες πόλεις δε σας κάνει να πιστεύετε ότι ο ιός είναι πολύ επικίνδυνος; Τι άλλο θέλατε να σας κάνει; Όποτε ας μην κοροϊδεύουμε τους εαυτούς μας, σχεδόν όλοι τρολλαραμε τους κινέζους και λέγαμε γρίπη είναι  σιγά το πράγμα, έτσι κανεις δεν έλαβε μέτρα κατά του ιου κια έτσι ξέφυγε η κατάστασης. Καλό είναι  να επισημάνουμε τα αντανακλαστικά της κινεζικής κυβέρνησης στο να κρατήσει τον ιό σε μια περιοχή της Κίνας, κάτι που δε συνέβη σε καμία χώρα αφού ήξεραν για τον ιό. Πραγματικά μπράβο έπρεπε να δίνουμε στους κινέζους που ανακάλυψαν αμέσως τον ιό, σε οποιαδήποτε άλλη χώρα θα το θεωρούσαν κλασική πνευμονία και ο ιός θα είχε εξαπλωθεί παντού χωρίς να πάρει χαμπαρει κανένας 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, koutsis είπε

Ε όχι δεν είναι βασικη χρηση το web banking!

Και το web banking ειναι,και το google photos και το Google maps κτλ.

Επίσης εφόσον δεν έχεις Google play services δεν έχεις updates στις οποίες εφαρμογές έβαλες μόνος σου.

Άστα να πάνε γενικά...

Δεν διαφωνώ με τον συνχονισμο.

Απλά για να έχεις web banking, πρέπει να είσαι κ σε ηλικία που θα έχεις τραπεζικό λογαριασμό, και θα κάνεις και πληρωμές, μισθοδοσία κλπ.

Μην κρίνουμε μόνο με την δικη μας καθημερινότητα. 

Γνωρίζω πάρα πολύ κόσμο που δεν ασχολείται με πληρωμές ακόμα.

Εμένα μου είναι προδιαγραφή το να έχει εφαρμογές τραπεζών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι Κινέζοι στις 25 Γενάρη απαγόρευσαν τις εσωτερικές πτήσεις για τους πολίτες τους και την μετάβαση με άλλα μέσα και στις 5 Φλεβάρη απαγόρευσαν στους Κινέζους να φύγουν από την Χώρα.
Μόνο Κινεζικής καταγωγής Υπήκοοι άλλων χωρών μπορούσαν να φύγουν από την χώρα.
Οι Ασιατικές χώρες πήραν μέτρα άμεσα γιατί γνώριζαν για το πρόβλημα από τις πρώτες μέρες του Δεκέμβρη. Οι Δυτικές Καπιταλιστικές σας χώρες δεν πήραν κανένα απολύτως μέτρο στα αεροδρόμια. Παραμόνο όταν ήταν ήδη αργά.

Για τους αδαείς, από το 1946 και την δημιουργία της CIA, η εξωτερική πολιτική που ασκεί το State Department έχει προκαλέσει τον θάνατο περίπου 40 εκατομμυρίων ανά την υφήλιο και έχει καταστρέψει οικονομικά και όχι μόνο περίπου 30 χώρες.

Αυτού του είδους τον Πολιτισμό Δυτικοί μου, να τον χαίρεστε.

Επεξ/σία από Black Flag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μαύρισε τον οίκο ο καράφλας. Τα έχει κάνει όλα σκατά και αποσκατα... Τέτοιο βλήμα δεν έχει δει η ιστορία ποτέ στα χρονικά. Και τώρα με τον κοβιντ19 εκτός από άχρηστος έγινε και επικίνδυνος. 

Πραγματικά απορώ με τον Αμερικανικό λαό. Δεν τους είχα και για διάνοιες αλλά ρε παιδί μου τέτοιος ξεπεσμός? Τέτοια Γκαβομαρα? Ακόμη και επίτηδες να τον έβγαλαν η κατά λάθος η κάποια σκοτεινή δύναμη να τον έβαλε εκεί που είναι... Τι στα κομμάτια απορώ πως δεν έχει πάει κάποια ομάδα ακόμη να τον βγάλουν από τη μέση η να τον γεμίσουν ζαρζαβατικά με τις απίστευτες βλακείες που λέει κάθε φορά!

Αυτοί που το περιβάλλουν και τον προσέχουν πραγματικά δεν έχουν τσίπα? Πώς αντέχουν τέτοιον άνθρωπο σε τέτοια εξουσία δεν το κατάλαβα ποτέ αυτό. 

Η Αμερική διαλύθηκε με αυτό το βλάκα και μαζί της θα πέσουν και άλλες χώρες. 

Έλεος...

Διάβασα σχεδόν όλα τα σχόλια και με μεγάλη μου λύπη βλέπω ότι το πρόβλημα δεν το έχουν μόνο οι Αμερικάνοι. Κρίμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, MitsosDaBest13 είπε

/Μέχρι το Νοέμβριο θα ισχύσει ο αποκλεισμός, τότε που ο Τράμπ θα χάσει τις εκλογές. 😁

Από ποιόν θα χάσει? Το Mr. Nobody Μπάιντεν?

Καλή ώρα όπως τις προηγούμενες. Εσύ κι εγώ να κατεβαίναμε απέναντι στο όργιο τη Χίλαρυ...θα ήμασταν πλανητάρχες τώρα 🗽

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...