Προς το περιεχόμενο

Το Netflix ανεβάζει την ποιότητα video streaming σε επίπεδα «προ κορωνοϊού» (4K)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Thresh είπε

Υποθέτω ότι έχεις το LG Magic Remote. Αν δεν κάνω λάθος έχει βγάλει το Info κουμπί από το remote η LG κι έτσι χρειάζεται να κατεβάσεις το Remote App της για Smartphone το οποίο το διαθέτει ώστε να εμφανιστεί στην TV η πληροφορία.

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα. Απλά βιάστηκα να ρωτήσω πριν το ψάξω.

Μόλις έκανα μέτρηση σε Ozark που το πασάρει για Dolby Vision και είδα 7.62Mbps / 2160.

Επεξ/σία από kosegdit
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά μου κολλάει το netflix στο 25% σχεδόν πάντα μετά από 2-3 επεισόδια σε σειρές που βλέπω , και πρέπει να κάνω restart το smart tv , το κάνει σε κανέναν άλλων η έχω κάποιο θέμα εγώ με την τηλεόραση ?, πιο πριν δεν το είχα προσέξει τώρα με τι καραντίνα είδα κάτι σειρές και ασχολήθηκα λίγο παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, MTX είπε

ρε παιδιά μου κολλάει το netflix στο 25% σχεδόν πάντα μετά από 2-3 επεισόδια σε σειρές που βλέπω , και πρέπει να κάνω restart το smart tv , το κάνει σε κανέναν άλλων η έχω κάποιο θέμα εγώ με την τηλεόραση ?, πιο πριν δεν το είχα προσέξει τώρα με τι καραντίνα είδα κάτι σειρές και ασχολήθηκα λίγο παραπάνω

Θεωρητικά πάντα η υλοποίηση της εφαρμογής για την τηλεόραση σου. Κάνε μια αναζήτηση σε μοντέλο και εταιρεία μήπως βρείς παρόμοιες αναφορές.. (ισως κάποιο firmware update να έλυνε το πρόβλημα)

Επεξ/σία από TheoharrisT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TheoharrisT είπε

Θεωρητικά πάντα η υλοποίηση της εφαρμογής για την τηλεόραση σου. Κάνε μια αναζήτηση σε μοντέλο και εταιρεία μήπως βρείς παρόμοιες αναφορές.. (ισως κάποιο firmware update να έλυνε το πρόβλημα)

έχω κάνει τα πάντα  , firmware update στη τηλεόραση , το δούλεψα και ασύρματα και με καλώδιο , του έβαλα καρφωτή ip , του όρισα συγκεκριμένο όριο ταχύτητας , το πρόβλημα παραμένει , έχω διαβάσει πολλά forum, κάποιο bug είναι , συμβαίνει σε αρκετούς αλλα λίγοι έχουνε βγάλει άκρη , έλεγα μήπως κανένας εδώ γνώριζε κάτι παραπάνω , για την ώρα απλά κάνω restart κάθε φορα και συνεχίζω αποκεί που ήμουνα , απλά καταντάει βαρετό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...