Προς το περιεχόμενο

Αγορές απ' το wish


BILLYS1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται,στις 26/3/2020 είχα παραγγείλει μια ρομποτική σκούπα   και την είχα πληρώσει μέσω paypal μου είχαν στείλει e mail ότι το προϊόν θα είχε φτάσει στα χέρια μου στις 22/5/2020! Στις 15/5/2020 μου ήρθε ένα μύνημα που έγραφε ότι το προϊόν παραδόθηκε!!! Εγώ προσωπικά δεν έχω λάβει τίποτα!!! Επικοινωνώ με τα ΕΛΤΑ που συνεργάζονται με την wish και μου λένε σύμφωνα με το tracking number το δέμα είναι ακόμη στην Κίνα!! Και ότι η παραγγελία ακυρώθηκε!! Εν ολίγοις ούτε δέμα παρέλαβα η παραγγελία ακυρώθηκε άγνωστο από ποιον,και μου φάγανε και τα χρήματα!! Επικοινωνησα με την υποστήριξη του wish αλλά εκεί σου έχουν αυτοματοποιημένες απαντήσεις!! Και δεν μπορείς να συνεννοηθείς!! Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Ευτυχώς που πλήρωσες με ΡΡ και μπορείς να κάνεις dispute μπας και δεις τα λεφτά σου κάποτε.

Ξανά ποτέ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Αν δεν πήρες πίσω τα χρήματα τελικά, ζήτησε να σε γράψει το βιβλίο GUINNESS Ως τον μοναδικό ανθρωπο στον πλανήτη που χρησιμοποιούσε Paypal χωρις να γνωρίζει τίποτε για το Resolution Center...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πφφ καααλά είσαι, εγώ έχω παραγγείλει κάτι πράγματα εδώ και 3 μήνες, από τον Δεκέμβριο το Status στο Wish λέει " Άφιξη στη χώρα προορισμού, GR, GRC " και δεν έχω καμία ενημέρωση σχετικά με το ποιόν μου, ουσιαστικά έχει σταλθεί ( μαζί με άλλα 2-3 πράγματα που είχα πάρει την ίδια ημέρα ) και δεν μου έχουν στείλει μήνυμα πότε και αν μπορώ να τα παραλάβω, απλά γελοίοι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, NickolasD είπε

Πφφ καααλά είσαι, εγώ έχω παραγγείλει κάτι πράγματα εδώ και 3 μήνες, από τον Δεκέμβριο το Status στο Wish λέει " Άφιξη στη χώρα προορισμού, GR, GRC " και δεν έχω καμία ενημέρωση σχετικά με το ποιόν μου, ουσιαστικά έχει σταλθεί ( μαζί με άλλα 2-3 πράγματα που είχα πάρει την ίδια ημέρα ) και δεν μου έχουν στείλει μήνυμα πότε και αν μπορώ να τα παραλάβω, απλά γελοίοι ...

Αγορά με covid19... Μαζί και με BF...

Απλά μην ξανά αγοράσεις τίποτα από Κίνα και με όχι συστημένο δέμα, αν δεν αποκτήσεις κάτι που λέγετε υπομονή.... 

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας γνωστός μου είχε παραγγείλει κάτι 1 εβδομάδα πριν από εμένα και του στάλθηκε 8 ημέρες πριν η παραγγελία που είχε κάνει, τα site που έκανα και εγώ και εκείνος ήταν ένα από τα " verified " profile του Wish οπότε δεν δικαιολογείτε το " ξέχασαν " ή " μπέρδεψαν " το προϊόν επειδή ήταν από κάτι σαν " εταιρία " και όχι από ιδιώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ψώνισα και εγώ από το wish και διερωτωμαι,τα φέρνει όλα ταχυδρόμος των ΕΛΤΑ? Σε αυτή την περίπτωση μπορώ να συννενοηθω να παραλάβω εγώ από τα ΕΛΤΑ και να μην σκάσει εδώ ταχυδρόμος γιατί υπάρχει γείτονας που δεν αφήνει τίποτα όρθιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Θα ηθελα να ξερω ποια μεταφορικη συνεργαζετε με το Wish. Πιστευω πως επειδη ειναι μικρα και ασημαντα δεματα η μεταφορικη στην Ελλαδα τα παραταει και οποτε βρει χρονο και δεν βαριεται ισως τα στειλει. Ενω αν μαθω παραδειγματος χαρη οτι η κομπινα γινεται με τα ΕΛΤΑ τοτε τηλεφωνακι....παραπονο και εφυγαν. Ή εστω να παω ο ιδιος να τα παραλαβω. Αν ξερει κανεις ας μου απαντησει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2021 στις 4:12 ΜΜ, Pavlidhs είπε

Θα ηθελα να ξερω ποια μεταφορικη συνεργαζετε με το Wish. Πιστευω πως επειδη ειναι μικρα και ασημαντα δεματα η μεταφορικη στην Ελλαδα τα παραταει και οποτε βρει χρονο και δεν βαριεται ισως τα στειλει. Ενω αν μαθω παραδειγματος χαρη οτι η κομπινα γινεται με τα ΕΛΤΑ τοτε τηλεφωνακι....παραπονο και εφυγαν. Ή εστω να παω ο ιδιος να τα παραλαβω. Αν ξερει κανεις ας μου απαντησει :)

Είχα παραγγείλει κάτι δέματα τον Απρίλιο του 20 και ήρθαν 17 Φεβρουαρίου του 21 , σκάναρα τον κωδικό παραγγελίας και έλεγε πως είναι στην Ελλάδα ενώ στην Wish μου είχαν πει πως ακόμη δεν έχει σταλθεί στην χώρα, άκρη δεν βγάζεις .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...