Προς το περιεχόμενο

Έρχεται VPN που κανείς δεν θα μπορεί να παραβιάσει


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

εδώ το νετφλιξ καταλαβαίνει πως έχουμε VPN και δεν μας αφήνει να μπούμε μεσώ της γείτονος χωράς για να αγοράσουμε φθηνότερη συνδρομή. Θαρρώ πλέον πως είναι άχρηστο η χρήση VPN  για τα μεγάλα sites που γίνονται αγορές όπως Νετφλιχ και στημ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, foxgr7x είπε

εδώ το νετφλιξ καταλαβαίνει πως έχουμε VPN και δεν μας αφήνει να μπούμε μεσώ της γείτονος χωράς για να αγοράσουμε φθηνότερη συνδρομή. Θαρρώ πλέον πως είναι άχρηστο η χρήση VPN  για τα μεγάλα sites που γίνονται αγορές όπως Νετφλιχ και στημ  

Κάτι δεν κάνεις σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Άσχετος είμαι, αλλά φαίνεται ενδιαφέρον.

https://www.cloudflare.com/learning/security/glossary/what-is-zero-trust/

Είναι, αλλά είναι και πολύ σύνθετο και θέλει διάβασμα να το καταλάβεις.

προσωπική μου άποψη είναι πως όσο προχωράει το cloud και τα devops τα VPN δεν θα μπορούν να εξυπηρετήσουν όπως σήμερα μιας και οι εφαρμογές θα βρίσκονται σε πολλές «περίμετρους» (δηλαδή datacenter και >1 cloud providers). Με αυτόν τον σκοπό έχει σχεδιαστεί το zero trust.

Στο θέμα μας, η κβαντική κρυπτογράφηση θα κάνει περισσότερο ασφαλές κάτι που σταδιακά αποσύρεται, οπότε θεωρώ πως δεν έχει μεγάλη αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολλα προκαλεσαν μεγαλες προσδοκιες 

η απαντηση δωθηκε απο την windscribe σε ενα tweet 

οτι αμα θελουν να σε βρουν σε βρισκουν

τα υπολοιπα ειναι να ειχαμε να λεγαμε

Επεξ/σία από Panagiotis!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, esertas είπε

Η κατοστάρα είναι μέχρι την καμπίνα ίνα και από εκεί και πέρα η παλιά "καλή" γραμμή χαλκού. Και εγώ αυτό έχω. Από ταχύτητες μια χαρά είναι πάντως. Εγώ την τερματίζω.

Εγώ πλήρωνα 25-27€ για 5+ χρόνια στην Forthnet.Ξεκίνησα με ADSL έως 24 Mbps, έπιανα κάπου στα 12-14 Mbps.Κάθε χρόνο η ταχύτητα μειωνόταν, μέχρι που έφτασε 6 Mbps, το upload το ίδιο, έως 0.9 Mbps.Είχα αγανακτήσει, κατέβαζα κάποιο update η game στο PS4 και τελείωνε την άλλη μέρα.

Με το που έσκαψαν στην γειτονιά μου και έβαλαν καλώδια για VDSL, έβαλα της Wind Fiber 100 Plus με 29.90€ 24 μηνο συμβόλαιο.Επειδή η καμπίνα είναι κάπου στα 50 μέτρα απο το σπίτι μου σχεδόν τερματίζει με 10 upload.

Με το modem της Wind, μόνο 2-3 φορές είχα αποσύνδεση, restart κάνω πολύ σπάνια.Καμία σχέση η σύνδεση με την προηγούμενη που έκανε πολλές ώρες να κατεβάσει και κολλούσε μόλις έμπαινε 2ος με Wi-Fi.

Το μειονέκτημα είναι πως αν κοπεί το ρεύμα δεν έχω τηλέφωνο, μικρό το κακό.Επίσης επειδή η γραμμή είναι Voip δεν μπορώ βάλω το TP-LINK VR600 που έχω, μόνο και τα 2 μαζί ή μόνο της Wind, αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ, γιατί λογικά το TP-Link θα έχει πιο δυνατό Wi-Fi.Θέλει Bridge νομίζω και δεν έχω ψάξει πως γίνεται.

Κάτι άλλο που δεν γνώριζα, είναι πως το τηλέφωνο πρέπει να συνδεθεί απευθείας στο modem και όχι στο splitter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, SamaelMorningstar είπε

Κάτι δεν κάνεις σωστά

Με βάζει σαν γειτονική χώρα αλλά όταν πατάω αγορά μου βγάζει σφάλμα, λόγο VPN ,γιατί χωρίς VPN μια χαρά έγινε η συναλλαγή, δοκιμασμένο με 3 διαφορετικά (windscribe,nord,hola)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...