Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία Σύνδεσης


pintourikio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω ένα access point της Tp-Link (TL-WA901ND VER.5) και προσπαθώ να το συνδέσω σ' έναν σταθερό υπολογιστή σε client mode και δεν γίνεται με ΤΙΠΟΤΑ.

Έχεις κανείς καμία ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/05/2020 at 19:21, pintourikio said:

Καλησπέρα, έχω ένα access point της Tp-Link (TL-WA901ND VER.5) και προσπαθώ να το συνδέσω σ' έναν σταθερό υπολογιστή σε client mode και δεν γίνεται με ΤΙΠΟΤΑ.

Έχεις κανείς καμία ιδέα??

θες να παρεις wireless και να δωσεις με ethernet? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, poulinos είπε

θες να παρεις wireless και να δωσεις με ethernet? 

Ναι. Έχω δοκιμάσει να το κάνω στον συγκεκριμένο υπολογιστή με δυο διαφορετικά δίκτυα (στο δικό μου και στου από πάνω) δεν γίνεται με τίποτα.

Πήγα χθες το δοκίμασα σε υπολογιστή φίλου, με άλλο δίκτυο και έγινε με την πρώτη.

Και τα 3 δίκτυα ήταν cyta, πλέον έχουν γίνει Vodafone 24αρια και τα 3 έχουν διαφορετικά ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/05/2020 at 04:37, pintourikio said:

Ναι. Έχω δοκιμάσει να το κάνω στον συγκεκριμένο υπολογιστή με δυο διαφορετικά δίκτυα (στο δικό μου και στου από πάνω) δεν γίνεται με τίποτα.

Πήγα χθες το δοκίμασα σε υπολογιστή φίλου, με άλλο δίκτυο και έγινε με την πρώτη.

Και τα 3 δίκτυα ήταν cyta, πλέον έχουν γίνει Vodafone 24αρια και τα 3 έχουν διαφορετικά ρούτερ.

δοκιμασε το με universal repeater. β. κανe firmware update. c. το tp link να εχει ip στο ιδιο δικτυο με το adsl vdsl modem router sou αλλα εκτος ευρους dhcp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...