Προς το περιεχόμενο

aliexpress Micro SD 32GB € 2,76 με δωρεάν μεταφορικά


insomnia1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ξαναλέω ότι είχα πάρει μια τέτοια κάρτα 32gb πριν από σχεδόν 1 χρόνια (Ιούνιο 2019) την οποία χρησιμοποιώ σε κάμερα για καταγραφή. Λειτουργεί 24 ώρες το 24ώρο για μήνες εκτός από τις φορές που τη σύνδεσά με το λάπτοπ για να μεταφέρω τα δεδομένα μου. Εκτός από την όχι τόσο μεγάλη ταχύτητα είναι ιδανικές. Πότε δεν είχα πρόβλημα και με τη συνεχόμενη χρήση της καθημερινά ξέρω ότι είτε πέτυχα λαχείο είτε δεν ξέρετε τι λέτε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν νομιζετε οτι ειναι καλη προσφορα η οτι τους περνατε κοροιδο κανετε λαθος... Μονο για να αποθηκευεται αρχειακια ειναι η συγκεκριμενη, δεν προκειτε ουτε να τραβατε βιντεο λογω χαμηλης ταχυτητας(και ας λεει οτιδηποτε πανω απο το τι μπορει να καταφερει) αλλα ουτε να ειναι και εμπιστο μεσο για σημαντικα αρχεια...

Για τσοντουλες ειναι οτι πρεπει, λογο μεγεθους κιωλας, την κρυβεις οπου γουσταρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, txcellas είπε

Εγώ ξαναλέω ότι είχα πάρει μια τέτοια κάρτα 32gb πριν από σχεδόν 1 χρόνια (Ιούνιο 2019) την οποία χρησιμοποιώ σε κάμερα για καταγραφή. Λειτουργεί 24 ώρες το 24ώρο για μήνες εκτός από τις φορές που τη σύνδεσά με το λάπτοπ για να μεταφέρω τα δεδομένα μου. Εκτός από την όχι τόσο μεγάλη ταχύτητα είναι ιδανικές. Πότε δεν είχα πρόβλημα και με τη συνεχόμενη χρήση της καθημερινά ξέρω ότι είτε πέτυχα λαχείο είτε δεν ξέρετε τι λέτε.. 

Οπως εγραψες την εχει μονο 11 μηνες την καρτα. Παρομοια ειχα και εγω το 2011 και 1 χρονο μετα διαγραφηκαν τα παντα στη διαρκεια ενος benchmark στο κινητο. 32gb χαθηκαν ετσι απλα. Εχω samsung 256gb και 3 64αρες πολλα χρονια 24/7 ολη μερα εχουν φαει απειρη ζεστη επανεγραφες κτλ δεν εχουν κανει κιχ. Για 4-5 ευρω που ειναι η διαφορα δεν αξιζει. Ειδικα την 256αρα που εχω εκει ειναι που δεν θα εμπιστευομουν αρχεια σε αγνωστη μαρκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

απο τοτε μονο samsung. 

Μην αδικήσουμε και τη Sandisk. Έχω μια 4GB εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Από τότε έχω αλλάξει 3 κινητά και αν θυμάμαι καλά είχε μπει σε όλα. Στα 2 τελευταία σίγουρα. Ακόμη λειτουργεί μια χαρά. (Να δαγκώσω τη γλώσσα μου μην πάθει τίποτα 😛)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Μην αδικήσουμε και τη Sandisk. Έχω μια 4GB εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Από τότε έχω αλλάξει 3 κινητά και αν θυμάμαι καλά είχε μπει σε όλα. Στα 2 τελευταία σίγουρα. Ακόμη λειτουργεί μια χαρά. (Να δαγκώσω τη γλώσσα μου μην πάθει τίποτα 😛)

Ναι αλοιμονο εξαιρετικες και οι sandisk παλιοτερα ειχα 2 ποτε δεν με αφησαν. Τετοια δεδομενα μονο σε γνησιες καρτες/ssd/hdd οτιδηποτε μην εμπιστευομαστε αγνωστες μαρκες γιατι τα failures ειναι πολλα παραπανω.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Οπως εγραψες την εχει μονο 11 μηνες την καρτα. Παρομοια ειχα και εγω το 2011 και 1 χρονο μετα διαγραφηκαν τα παντα στη διαρκεια ενος benchmark στο κινητο. 32gb χαθηκαν ετσι απλα. Εχω samsung 256gb και 3 64αρες πολλα χρονια 24/7 ολη μερα εχουν φαει απειρη ζεστη επανεγραφες κτλ δεν εχουν κανει κιχ. Για 4-5 ευρω που ειναι η διαφορα δεν αξιζει. Ειδικα την 256αρα που εχω εκει ειναι που δεν θα εμπιστευομουν αρχεια σε αγνωστη μαρκα.

Κοίτα στο κινητό δε θα την έβαζα ποτέ. Σίγουρα δεν υποστηρίζει ταχύτητα βίντεο που γράφει το κινητό αλλά πραγματικά δε νομίζω να πάθει τίποτα για απλές λειτουργίες . Το ότι λειτουργεί 24/24ωρο  με κάνει να επιμένω για μια κινεζική κάρτα αμφιβόλου ποιότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παρει καμια 10αρια Kingston απο το eshop ολες.

Κανα 2-3 τα επαξαν. Ειναι ολες απο το Eshop, εχουν lifetime εγγυηση, παραγγελνω την καινουργια, παω μαρουσι, παραλαμβανω και αφηνω την παλια για εγγυηση. Τσουπ πιστωτικο.

Σιγα μην κατσω να ασχοληθω με το ali και τις αγνωστου προελευσης μνημες.

Με lifetime εγγυηση, δεν νομιζω οτι θα ξανααγορασω μνημη τα προσεχη χρονια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, η λογική ότι "εχω πάρει μια τέτοια πριν 3 χρόνια και δουλευει απροσκοπτα και ανελλιπώς" δεν είναι αντιπροσωπευτική. Σε ένα 50% failure rate στα 2 χρόνια έπεσες απλώς στο άλλο 50% που δε χάλάει στα 2 χρόνια.

Επεξ/σία από dchatz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...