Προς το περιεχόμενο

Nissan Almera N16 μοντέλο 2002 ,μου σβήνει η μηχανή εν κινήσει

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα !!

Γνωρίζει κάποιος ή κάποια που μπορεί να οφείλεται το σβήσιμο ξαφνικά .. . Το καντράν δείχνει τα  κόκκινα φωτάκια αναμμένα,όπως  οταν παμε να βάλουμε μπροστά το αυτοκίνητο... Όταν γυρίσω το κλειδί ξαναπαίρνει.. .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
15 ώρες πριν, Piguin25 είπε

Καλησπέρα στην παρέα !!

Γνωρίζει κάποιος ή κάποια που μπορεί να οφείλεται το σβήσιμο ξαφνικά .. . Το καντράν δείχνει τα  κόκκινα φωτάκια αναμμένα,όπως  οταν παμε να βάλουμε μπροστά το αυτοκίνητο... Όταν γυρίσω το κλειδί ξαναπαίρνει.. .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Θέλει συνεργείο. Το μυαλό μου πηγαίνει ίσως σε αισθητήρα στροφαλου

• Like 1
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Eυχαριστω !! Και τους δυο σας !! Δεν μου σβήνει συνέχεια ... Η συχνότητα είναι μια φορά τις 2 μέρες και αν το κάνει  ... Το να καθάριζα πεταλούδα γκαζιού ...; Είναι για το ρελαντί ε ; Το πήγα 3500 - 4000 στροφές.. . Χωρίς πρόβλημα απότομα κατέβασμα στροφών ταχύτητας και ανέβασμα ... Με έχει τρελάνει ... 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πρώτα απ όλα κοιτά το κύκλωμα τροφοδοσίας βενζίνης δηλαδή τρόμπα Μπέκ κλπ, και μετά πας σε αισθητήρες...

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Piguin25 είπε

Eυχαριστω !! Και τους δυο σας !! Δεν μου σβήνει συνέχεια ... Η συχνότητα είναι μια φορά τις 2 μέρες και αν το κάνει  ... Το να καθάριζα πεταλούδα γκαζιού ...; Είναι για το ρελαντί ε ; Το πήγα 3500 - 4000 στροφές.. . Χωρίς πρόβλημα απότομα κατέβασμα στροφών ταχύτητας και ανέβασμα ... Με έχει τρελάνει ... 

Το αμάξι έχει μήπως υγραέριο επάνω ; Επιπλέον γνωρίζεις άσχετα με το υγραέριο τι είδους βαλβίδες διαθέτει ο κινητήρας έχει μηχανικές ή υδραυλικές; 

Μέτρησε κιολας τη πίεση καυσιμου απο την αντλία όπως σου είπαν 

Επεξ/σία από meletis_m
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.