Προς το περιεχόμενο

Αγορά Iphone 11 Pro ή κάποιο Android?


PavlosZaro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, koutsis είπε

Συγγνώμη,η samsung όντως δίνει για δύο χρόνια updates στην android version.

Όλοι οι άλλοι κατασκευαστές android πόσα δίνουν δηλαδή και λες μόνο μακριά από samsung? 

Επίσης η samsung δίνει security updates για τουλάχιστον 4 χρόνια στις ναυαρχίδες της, άσχετα αν δεν πάρουν το επόμενο one ui.

μιλαω για samsung γτ μονο samsung ειχα απ οταν αλλαξα απο το iOS, και μαντεψε ξαναγυρισα στο iOS. Ειναι πολυ καλα τα τηλεφωνα αλλα αυτο με τα 2 χρονια για κινητα 800+ ευρω δεν καταπινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chios είπε

https://m.gsmarena.com/xiaomi_poco_f2_pro-10220.php

 Μπορεί να δεις και το καινούριο poco, φθηνό και τούμπανο, πολύ ανώτερο από τις σαβούρες της Samsung σε αυτά τα λεφτά. 

Θα πηγαινα σε poco αλλα έχω πιασει ενός φίλου που το έχει και δεν ξέρω στα χέρια μου φάνηκε πολύ "φθηνή" κατασκευή και η οθόνη δεν είναι και οτι καλυτερο έχω δει.

Αλλα μαλλον στην οθόνη χάνει σε σχέση με τα χαρακτηριστικά του απότι βλέπω. 

17 λεπτά πριν, koutsis είπε

Συγγνώμη,η samsung όντως δίνει για δύο χρόνια updates στην android version.

Όλοι οι άλλοι κατασκευαστές android πόσα δίνουν δηλαδή και λες μόνο μακριά από samsung? 

Επίσης η samsung δίνει security updates για τουλάχιστον 4 χρόνια στις ναυαρχίδες της, άσχετα αν δεν πάρουν το επόμενο one ui.

Φίλε μου γιατί να πας στο se? 

Τραγική μπαταρία, τραγική οθόνη . ίδια με αυτή που έχεις τώρα! Σχεδιασμός τετραετίας. 

Πήγαινε σε 11 pro ή xs αν θέλεις κάτι πιο οικονομικό.Με μικρές οθόνες και τα δύο. 

Το xs δεν το είχα σκεφτεί να πω την αλήθεια είχα κολλήσει στις νέες συσκευές της Apple.

Θα περάσω αν είναι σημερα να δώ απο κοντα iphone xs,11 pro και se και οτι αλλο υπαρχει εκει κοντα τους και θα σας πω συμπερασματα! 

 

1 ώρα πριν, Antilogos1975 είπε

μαλλον αναφερεσαι σε εμενα..  ναι εξωτερικο ειναι , γερμανια.

το σαιτ  http://www.idealo.de ειναι ενα ψαχτηρι που βρισκεις σχεδον οτι θες.

οπως βλεπεις στο συγκεκριμενο κινητο εχει μια και μονο δυνατοτητα πληρωμης...

paypal ...οτι πιο safe αν σε καταλαβα καλα...

ενδεικτικα το ανεβασα ετσι για να  βλεπουμε για τι μιλαμε.

Καλα με κατάλαβες εφόσον είναι paysafe ειναι πολυ κομπλε το εμπιστευομαι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ πρόλαβες και έπιασες το Poco εδώ ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει. 

Αν έχεις δουλέψει iOS και σου αρέσει τότε μην κοιτάς κάτι άλλο πήγαινε σε  iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

39 λεπτά πριν, chios είπε

Ποτέ πρόλαβες και έπιασες το Poco εδώ ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει. 

Αν έχεις δουλέψει iOS και σου αρέσει τότε μην κοιτάς κάτι άλλο πήγαινε σε  iPhone.

Για το ποκο f1 δεν μιλαμε? Μαλλον προς iphone θα παω τωρα γυριζω απο την δουλεια και περναω να τους ριξω μια ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

μιλαω για samsung γτ μονο samsung ειχα απ οταν αλλαξα απο το iOS, και μαντεψε ξαναγυρισα στο iOS. Ειναι πολυ καλα τα τηλεφωνα αλλα αυτο με τα 2 χρονια για κινητα 800+ ευρω δεν καταπινεται..

Κοίτα, επειδή εγώ αλλάζω κινητό κάθε 6 μήνες με ένα χρόνο ,ποτέ δεν με απασχόλησε αυτό!

Τώρα αν κάποιος θέλει να το κρατήσει 4-5 χρόνια, σίγουρα είναι θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, koutsis είπε

Κοίτα, επειδή εγώ αλλάζω κινητό κάθε 6 μήνες με ένα χρόνο ,ποτέ δεν με απασχόλησε αυτό!

Τώρα αν κάποιος θέλει να το κρατήσει 4-5 χρόνια, σίγουρα είναι θέμα...

ισχυει αυτο που λες, οταν αλλαζεις συχνα δεν σε ενοχλει ιδιαιτερα. Αν ομως θες να το κρατησεις 2 χρονια το λιγοτερο καλυτερα μακρια απο Samsung, καλυτερα oneplus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

ισχυει αυτο που λες, οταν αλλαζεις συχνα δεν σε ενοχλει ιδιαιτερα. Αν ομως θες να το κρατησεις 2 χρονια το λιγοτερο καλυτερα μακρια απο Samsung, καλυτερα oneplus

Μιας και λες συνέχεια για one plus, ποσα χρονια δινει updates αυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, koutsis είπε

Μιας και λες συνέχεια για one plus, ποσα χρονια δινει updates αυτή?

2 major updates + 2 os updates + 1 year security

το θεμα ειναι οτι εχει καθαρο λογισμικο σε συγκριση με το σκουπιδαριο της sammy, χωρις loaders και μπορεις να βαλεις lineageOS η οτι θελεις απροβληματιστα. Ειναι οτι πιο κοντικο σε καθαρο android το Oxygen, και σε πολλους τομεις καλυτερο λογω υποστιριξης

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

2 major updates + 2 os updates + 1 year security

το θεμα ειναι οτι εχει καθαρο λογισμικο σε συγκριση με το σκουπιδαριο της sammy, χωρις loaders και μπορεις να βαλεις lineageOS η οτι θελεις απροβληματιστα. Ειναι οτι πιο κοντικο σε καθαρο android το Oxygen, και σε πολλους τομεις καλυτερο λογω υποστιριξης

Άρα δεν δίνει παραπάνω updates! 

Απλά σου αρέσει εσένα προσωπικά η εμφάνιση του λειτουργικού τους περισσότερο. 

Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ και έχω συνηθίσει της samsung και δεν το θεωρώ καθόλου σκουπιδαριο! 

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα λοιπόν...

Επεξ/σία από koutsis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον απο εμένα update!

Πηγα τα είδα, και μαλλον καταλήγω στο iphone XS, το παιρνω χωρις ΦΠΑ με το άρθρο 39 Α επειδη ειμαι ελευθερος επαγγελματιας

Νομίζω πως αξίζει γιατί μου βγαίνει κάτω απο 600 ευρώ.!

Καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 ώρες πριν, PavlosZaro είπε

Λοιπον απο εμένα update!

Πηγα τα είδα, και μαλλον καταλήγω στο iphone XS, το παιρνω χωρις ΦΠΑ με το άρθρο 39 Α επειδη ειμαι ελευθερος επαγγελματιας

Νομίζω πως αξίζει γιατί μου βγαίνει κάτω απο 600 ευρώ.!

Καλο?

ομορφα...

το 64 gb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2020 στις 3:29 ΜΜ, PavlosZaro είπε

Λοιπον απο εμένα update!

Πηγα τα είδα, και μαλλον καταλήγω στο iphone XS, το παιρνω χωρις ΦΠΑ με το άρθρο 39 Α επειδη ειμαι ελευθερος επαγγελματιας

Νομίζω πως αξίζει γιατί μου βγαίνει κάτω απο 600 ευρώ.!

Καλο?

Το να κανείς κινητό του 2018. Παρε το 11  η’ κατσε με αυτό που έχεις γιατί σε 4 μήνες ερχετε το 12. Σοβαρά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό να πάρεις κινητό του 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...