Προς το περιεχόμενο

H Nestle κατάργησε τον Νescafe σε σκόνη!


helena_n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την απορία όλων αν πάει το προιόν πίσω ή θα το χρεωθεί το σούπερ μάρκετ, σας λέω με μεγάλη σιγουριά ότι θα επιστραφεί στην νεστλε ως παράπονο καταναλωτή.

Το πιο σωστό θα ήταν να το επιστρέψεις εσύ ο ίδιος στην νεστλε, παίρνοντας τηλέφωνο στην γραμμή επικοινωνίας που αναγράφεται σε κάθε συσκευασία.

Και που ξέρεις;; Ίσως έπαιρνες και κανένα δωράκι ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γιατί ειναι τοσο σημαντικό αν ειναι κόκκος η σκόνη?

Προσωπικά πίνω espresso, αν έχει τελειώσει, το nesscafe τον έχω ώς δευτερη επιλογή, δε το θεωρώ καλής ποιότητας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Γιατί ειναι τοσο σημαντικό αν ειναι κόκκος η σκόνη?

Προσωπικά πίνω espresso, αν έχει τελειώσει, το nesscafe τον έχω ώς δευτερη επιλογή, δε το θεωρώ καλής ποιότητας.

Η αλήθεια είναι ότι με την κατάργηση του έτοιμου σε σκόνη καφέ προωθούν τις κάψουλες nespresso ως εναλλακτική. Ακόμα και αν δεν έχεις μηχανή είναι μια πολύ καλή επιλογή με ασύμφορη τιμή βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, neo80 είπε

Ναι έχεις δίκιο όλα είναι συνωμοσίες.

Αλλά δεν το συνεχίζω άλλο γιατί θα βγούμε εκτός θέματος.

αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι θα το διαγράψετε.

Πολύ ωραίο άρθρο επιλέγω όμως να το αγνοήσω γιατί του λείπει κάτι βασικό και αυτό λέγεται βιβλιογραφία. Όταν μαζί με το γραπτό σου παρουσιάζεις και μια βιβλιογραφία, δλδ τις τεκμηριωμένες πηγές από όπου πήρες τις πληροφορίες σου ,τότε το άρθρο σου αποκτά υπόσταση, αλλιώς είναι ένα μπακαλόχαρτο. (Η πρόταση "ένα άρθρο του τάδε από το τάδε πανεπιστήμιο" δεν είναι βιβλιογραφία). Στο πανεπιστήμιο σου κόβουν μονάδες όταν δεν παρουσιάζεις βιβλιογραφία στην εργασία σου. (Μπορεί να το ξέρεις αλλά το γράφω για αυτούς που το αγνοούν).

Ο καθένας μας μπορεί να γράψει ότι θέλει στο διαδίκτυο και να το πιστέψει, δικαίωμα του είναι άλλωστε αρκεί να μην βλάπτει τρίτους.

Το σχόλιο μου αφορούσε τον ομοτοξικολόγο και εν συνεχεία τις μαμάδες του fb και τους αντιεμβολιαστες που δεν βλέπω να παίρνουν θέση σχετικά με την εναλλακτική θεραπεία για τον covid-19.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μελέτες να γίνουν, εσύ πιστεύεις ότι η πολυεθνική θα καθίσει με σταυρωμένα χέρια και δεν θα αμυνθεί.

btw έχω κάνει case study για την συγκεκριμένη και είναι ηγέτης στον χώρο των τροφίμων, την καριέρα της την ξεκίνησε μεταπολεμικά απο το 2ο παγκόσμιο πόλεμο. ;)

Και ο Nescafe είναι απο τους χειρότερους καφέδες, παίνρουν τα κατάλοιπα απο τον καφέ και τον φτιάχνουν στην βιομηχανία δεν πετιέται ΤΙΠΟΤΑ!! 

μπορούμε να μιλάμε ώρες για τον henri nestle και την εταιρεία του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Γιατί ειναι τοσο σημαντικό αν ειναι κόκκος η σκόνη?

 

Είναι εντελώς διαφορετική η γεύση...

27 λεπτά πριν, darefail είπε

1) Για την απορία όλων αν πάει το προιόν πίσω ή θα το χρεωθεί το σούπερ μάρκετ, σας λέω με μεγάλη σιγουριά ότι θα επιστραφεί στην νεστλε ως παράπονο καταναλωτή.

2) Το πιο σωστό θα ήταν να το επιστρέψεις εσύ ο ίδιος στην νεστλε, παίρνοντας τηλέφωνο στην γραμμή επικοινωνίας που αναγράφεται σε κάθε συσκευασία.

3) Και που ξέρεις;; Ίσως έπαιρνες και κανένα δωράκι ;)

1) Τhanks για τη διευκρίνηση, πέσανε να με φάνε όλοι οι ¨ειδήμονες" εδώ μέσα.

2) Πήρα τηλ και στο 800 και στο 210. Καλούσε, δεν το σήκωναν. Μετά αποφάσισα να το επιστρέψω όσο γρήγορα γίνεται.

3) Θα μου έδιναν δώρο καμιά μηχανή, για να με βάλουν στο λούκι να χρυσοπληρώνω κάψουλες. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, scientlaz είπε

Μια χαρα ειναι η green cola επειδη δεν ειχει μεσα ζαχαρη σε πολλους δεν αρεσει, η coca cola εχει υπερβολικη ζαχαρη η οποια κανει μεγαλη ζημια στον οργανισμο και γι αυτο και εχει απαγορευτει σε πολλα σχολεια του εξωτερικου. Η green cola ειναι επισης 100% ελληνικη με πολυ μεγαλες εξαγωγες σε πολλες χωρες.

σε λιγο θα μας την βγαλεις μεγαλυτερη κι από την κοκα κολα τυπε

17 λεπτά πριν, lionheart20 είπε

Σε σκόνη πάντως είναι ο azira.ναι είναι εσπρέσο λένε αλλά σα φραπέ έχει γεύση κάνα δυο φορές που δοκιμασα

ο αζερα δεν κανει ουτε για να πλυνεις τα ποδια σου τυπε….

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Beefeater είπε

σε λιγο θα μας την βγαλεις μεγαλυτερη κι από την κοκα κολα τυπε

Τυπε...εννοειται και θα την βγαλω μεγαλυτερη! εχω σταματησει εδω και πολλα χρονια την Coca. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, scientlaz είπε

Τυπε...εννοειται και θα την βγαλω μεγαλυτερη! εχω σταματησει εδω και πολλα χρονια την Coca. 

τυπε ο john pemberton ηταν μπακαλης σε σχεση με την ελληνικη υδιοφυια που ανακαλυψε το ελιξηριο πράσινης κολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

Όσοι λέτε να μην το επέστρεφε διότι "πιθανότητα το πλήρωσε από την τσέπη του ο καημένος ο υπάλληλος" σοβαρολογείτε?

Δηλαδή άμα κάποιο αφεντικό είναι παπάρας και λαμόγιο και αναγκάζει τους υπάλληλους να πληρώνουν τα σπασμένα αυτό θα πρέπει να χρεώνεται σαν λάθος του πελάτη που θέλει να επιστρέψει ένα προϊόν?

Άμα πάρω ένα λαπτοπ και βγει χαλασμένο δηλαδή ούτε εκεί να τολμήσω να το επιστρέψω για να μην χρεωθεί ο υπάλληλος 500€ και πάει στράφι το μηνιάτικο?

Αν έπρεπε η εν λόγω συσκευασία να επιστραφεί δεν ξέρω γιατί είναι λίγο λεπτή περίπτωση, αλλά όσοι είστε κατά τουλάχιστον βρείτε ένα καλύτερο επιχείρημα γιατί αυτό είναι γελοίο

Eμ ...καπου δεν καταλαβες τι επιστρεφεται και τι οχι. 

Οταν το προιον εχει βλαβη (για προιον τεχνολογιας μιλαμε) εντος 10 ημερων ειναι DOA και φυσικα το πας πισω αλλα οχι οπως γουσταρεις εσυ πχ. χωρις κουτι, ρημαδι, μεσα στη βρωμα κτλ.

Στο λενε οτι θα πρεπει να ειναι σε αριστη κατασταση.

Εαν εσυ απλα το μετανιωσες και δεν το θες εννοειται πως δεν επιστρεφεται! το ανοιγμενο τι να το κανουνε? δεν ειναι τροφιμο να παει πισω, ή θα επερνες εσυ ανοιγμενη συσκευασια?

Επεξ/σία από scientlaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτο θεμα τον μηνα Απριλιο στο ινσομνια "Κορονοιος στην Ελλαδα"

 

Πρωτο θεμα τον Μαιο "Η Νεστλε καταργησε τον Νεσκαφε σε σκονη"

 

Νομιζω επιστρεψαμε στην κανονικοτητα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Beefeater είπε

σε λιγο θα μας την βγαλεις μεγαλυτερη κι από την κοκα κολα τυπε

ο αζερα δεν κανει ουτε για να πλυνεις τα ποδια σου τυπε….

Μαζί σου φίλε και γω το ίδιο είπα.εγω πίνω εσπρέσο Παλιά έπινα φραπέ.απλα ο αζιρα μου θύμισε φραπέ και είναι σε σκόνη όχι κοκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι τα έχω πάρει κρανίο που σταμάτησε ο Δημητρίου να βγάζει ρυζόγαλο με στέβια και με αναγκάζει να τρώω την σαβούρα με τη ζάχαρη. Γράφω στο σωστό νήμα ή να πάω παραδίπλα?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...