Προς το περιεχόμενο

MBA On-Line - εξ αποστάσεως


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για MBA αλλά καθαρά on-line διότι λόγω δουλειάς δεν εχω χρόνο. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

 

ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται απο πολλους παραγοντες:

σε ποια γλωσσα;

μπατζετ;

Παντως το ΜΒΑ της ΑΣΟΕΕ (δε γνωριζω αν εχει ονλαιν, ισως) ηταν αρκετα ευελικτο μιας και το 80% ειναι εργαζομενοι και οι καθηγητες εχουν εμπειρια απο ωραρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πανεπιστήμιο του λαού φυσικά!!! 😄😄😂

 

 

σοβαρά τώρα ανάλογα τι χρηματα διαθέτεις, μπορεις απο ΕΑΠ στην  Ελλάδα, πανεπιστήμια της Κύπρου, Οpen University κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, kmangr79 είπε

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για MBA αλλά καθαρά on-line διότι λόγω δουλειάς δεν εχω χρόνο. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

ευχαριστώ

μακραν το πιο ευελικτο και οικονομικο ονλαιν ΜΒΑ ειναι αυτο του UoPeople. 

μπορεις να το τελιωσεις ακομα και σε 6 μηνες αν διατιρεις υψηλους βαθμους και κοστιζει 2500 ευρω μονο

https://www.uopeople.edu/programs/ba/degrees/master-of-business-administration/

σκεφτομε μαλιστα να το κανω και γω μολις τελιωσω με το μπατσελορ

Επεξ/σία από Napier
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Napier είπε

μακραν το πιο ευελικτο και οικονομικο ονλαιν ΜΒΑ ειναι αυτο του UoPeople. 

μπορεις να το τελιωσεις ακομα και σε 6 μηνες αν διατηρεις υψηλους βαθμους και κοστιζει 2500 ευρω μονο

https://www.uopeople.edu/programs/ba/degrees/master-of-business-administration/

Δεν το ξέρω....

Έχει καλό ranking ηηηηηηη

Ξέρει κάποιος για το Heriot Watt University του Εδιμβούργου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Napier είπε

μακραν το πιο ευελικτο και οικονομικο ονλαιν ΜΒΑ ειναι αυτο του UoPeople. 

μπορεις να το τελιωσεις ακομα και σε 6 μηνες αν διατιρεις υψηλους βαθμους και κοστιζει 2500 ευρω μονο

https://www.uopeople.edu/programs/ba/degrees/master-of-business-administration/

σκεφτομε μαλιστα να το κανω και γω μολις τελιωσω με το μπατσελορ

6 μηνες? και 24/7 να ασχολεισαι μονο με το μεταπτυχιακό δε γινεται. εκανα διετες μεταπτυχιακό και καθε μερα σπαταλουσα τουλαχιστον 8 ωρες για μαθηματα, διαβασμα και μετα ερευνητικη εργασία και πάλι εβγαλα τελικο 8,9! οσοι εβγαλαν κοντά στο 10 χτυπουσαν τουλαχιστον 12ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, kmangr79 είπε

Δεν το ξέρω....

Έχει καλό ranking ηηηηηηη

Ξέρει κάποιος για το Heriot Watt University του Εδιμβούργου;

Το είχα ψάξει πολύ πριν καταλήξω στο ΕΑΠ και είχα κάνει και κάποιες κλήσεις με την iCon σχετικά. Να σου είμαι ειλικρινής, αν δεν ήταν το οικονομικό στη μέση, εκεί θα κατέληγα. Αν διαβάσεις το curriculum στο website του προγράμματος θα καταλάβεις την διαφορά από διάφορα άλλα MBA. Δεν ξέρω αν σε νοιάζει η αναγνώριση (ΔΟΑΤΑΠ), νομίζω τότε που το έψαξα ήταν στην λίστα με τα αναγνωρισμέα ιδρύματα (μπορεί να κάνω και λάθος, έχει περάσει καιρός). Όπως και να έχει, δεν έχεις να χάσεις κάτι, ρίξε ένα τηλέφωνο στην iCon.

@velociraptoras όχι που θα γλίτωνε το thread από τον ambassador :lol:

Επεξ/σία από MiKe-Dee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MiKe-Dee είπε

Το είχα ψάξει πολύ πριν καταλήξω στο ΕΑΠ και είχα κάνει και κάποιες κλήσεις με την iCon σχετικά. Να σου είμαι ειλικρινής, αν δεν ήταν το οικονομικό στη μέση, εκεί θα κατέληγα. Αν διαβάσεις το curriculum στο website του προγράμματος θα καταλάβεις την διαφορά από διάφορα άλλα MBA. Δεν ξέρω αν σε νοιάζει η αναγνώριση (ΔΟΑΤΑΠ), νομίζω τότε που το έψαξα ήταν στην λίστα με τα αναγνωρισμέα ιδρύματα (μπορεί να κάνω και λάθος, έχει περάσει καιρός). Όπως και να έχει, δεν έχεις να χάσεις κάτι, ρίξε ένα τηλέφωνο στην iCon.

@velociraptoras όχι που θα γλίτωνε το thread από τον ambassador :lol:

Θυμάσαι το κόστος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kmangr79 είπε

Θυμάσαι το κόστος; 

Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά γύρω στο δεκάρικο πρέπει να ήταν, πριν 4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, MiKe-Dee είπε

Το είχα ψάξει πολύ πριν καταλήξω στο ΕΑΠ και είχα κάνει και κάποιες κλήσεις με την iCon σχετικά. Να σου είμαι ειλικρινής, αν δεν ήταν το οικονομικό στη μέση, εκεί θα κατέληγα. Αν διαβάσεις το curriculum στο website του προγράμματος θα καταλάβεις την διαφορά από διάφορα άλλα MBA. Δεν ξέρω αν σε νοιάζει η αναγνώριση (ΔΟΑΤΑΠ), νομίζω τότε που το έψαξα ήταν στην λίστα με τα αναγνωρισμέα ιδρύματα (μπορεί να κάνω και λάθος, έχει περάσει καιρός). Όπως και να έχει, δεν έχεις να χάσεις κάτι, ρίξε ένα τηλέφωνο στην iCon.

@velociraptoras όχι που θα γλίτωνε το thread από τον ambassador :lol:

για τα αγγλικα πανεπιστημια (γενικα για το Η.Β) δε χρειαζεται να πληρωνεις νταβατζιδες τυπου icon: αν μπεις στα σαιτ μπορεις να κανεις απευθειας αιτηση με το πανεπιστημιο, να βρεις κοστος κοκ

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

για τα αγγλικα πανεπιστημια (γενικα για το Η.Β) δε χρειαζεται να πληρωνεις νταβατζιδες τυπου icon: αν μπεις στα σαιτ μπορεις να κανεις απευθειας αιτηση με το πανεπιστημιο, να βρεις κοστος κοκ

Έχεις απόλυτο δίκιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...