Προς το περιεχόμενο

Ψεύτικες αγγελίες σπιτιών


Mvpgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Δε μπορει ο κιριλες-μαν να μην εχει παρει θεση επι του ζητηματος ακομα...Να μας πει εστω για τα προβληματα του κλαδου που οδηγουν τους επαγγελματιες στα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mvpgr είπε

Γνωρίζεις κάποιο site που να έχει περισσότερες αγγελίες ιδιωτών; Εγώ κοιτάω τα xe.gr, spitogatos.gr, tospitimou.gr. Το τελευταίο το λέει ξεκάθαρα ότι έχει αγγελίες αποκλειστικά από μεσίτες.

Μόνο xe.gr, τα spitogatos, spiti24, tospitimou κτλ είναι όλα το ίδιο πράγμα, κάθε αγγελία που μπαίνει σπιτόγατο μπαίνει αυτόματα και στα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Δε μπορει ο κιριλες-μαν να μην εχει παρει θεση επι του ζητηματος ακομα...Να μας πει εστω για τα προβληματα του κλαδου που οδηγουν τους επαγγελματιες στα παραπανω.

Τι θες να σου πω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Επειδή ψάχνω κι εγώ για σπίτι αυτές τις ημέρες, αξίζει να πληρώσεις την Χρυσή ευκαιρία για να δεις αγγελίες ιδιωτών? Με μεσίτες δεν βγάζω ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, james_ είπε

Επειδή ψάχνω κι εγώ για σπίτι αυτές τις ημέρες, αξίζει να πληρώσεις την Χρυσή ευκαιρία για να δεις αγγελίες ιδιωτών? Με μεσίτες δεν βγάζω ακρη

Σπιτόγατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james_ είπε

Επειδή ψάχνω κι εγώ για σπίτι αυτές τις ημέρες, αξίζει να πληρώσεις την Χρυσή ευκαιρία για να δεις αγγελίες ιδιωτών? Με μεσίτες δεν βγάζω ακρη

Αν και είναι λίγα τα χρήματα αυτό θα το κρίνεις μόνος σου, υπόψιν το ποσοστό αγγελιών από ιδιώτες στη xe είναι 5 στις 100 και αν.

Κάποια στιγμή πάντως που το είχα ψάξει μπορούσες να δεις αγγελίες ιδιωτών για 24 ώρες απλά κάνοντας login μέσω facebook.

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε
5 λεπτά πριν, james_ είπε

Επειδή ψάχνω κι εγώ για σπίτι αυτές τις ημέρες, αξίζει να πληρώσεις την Χρυσή ευκαιρία για να δεις αγγελίες ιδιωτών? Με μεσίτες δεν βγάζω ακρη

Σπιτόγατος

Όπως πάντα έδωσες την πιο άκυρη απάντηση, ο σπιτόγατος κατά 99% έχει αγγελίες μεσιτών.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, james_ είπε

Επειδή ψάχνω κι εγώ για σπίτι αυτές τις ημέρες, αξίζει να πληρώσεις την Χρυσή ευκαιρία για να δεις αγγελίες ιδιωτών? Με μεσίτες δεν βγάζω ακρη

Όταν ψάχνεις για σπίτι πρέπει να αξιοποιήσεις και την παραμικρή ευκαιρία γιατί γίνεται πόλεμος εκεί έξω. Αξίζει ναι, και αξίζει περισσότερο για να ενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις ώστε να επικοινωνείς έγκαιρα μόλις ανεβαίνει νέα αγγελία.. Επίσης να κοιτάς και αγγελίες που δεν έχουν φωτογραφίες, εναι πιο πιθανό να πετύχεις κάτι καλό εκεί παρά σε σπίτια κράχτες από μεσίτες που έχουν ενοικιαστεί πριν 6 μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2020 στις 7:49 ΜΜ, Joshua21 είπε

Μα μεσίτες έχουν φτιάξει αυτό το site, και απλά για τα μάτια του κόσμου αφήνουν και ιδιώτες να βάζουν αγγελίες.

Ακριβως αυτο ισχυει ...

Για να σκεφτεις οτι η η πιο διασημη εφαρμογη που χρησιμοποιουν τα μεσιτικα γραφεια (GnG νομιζω λεγεται) κανει αυτοματη αναρτηση στον σπιτογατο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Facebook Marketplace κοιτάξατε καθόλου; Έχω δει κάποιες ενδιαφέρουσες περιπτώσεις που δεν υπήρχαν στα αγγελιοσαιτ.

Μεσίτες κυρίως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, k_w_t είπε

Ακριβως αυτο ισχυει ...

Για να σκεφτεις οτι η η πιο διασημη εφαρμογη που χρησιμοποιουν τα μεσιτικα γραφεια (GnG νομιζω λεγεται) κανει αυτοματη αναρτηση στον σπιτογατο..

Όλα τα crm των μεσιτών έχουν γέφυρες για χρυσή ευκαιρία-σπιτόγατο. Για να μην περνάς τα ακίνητα 2 και 3 φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Πότε μην δίνεις "προκαταβολή" σε μεσιτικό γραφείο. Ιδικά εάν σου πιέζουν να δώσεις, δήθεν (εχω άλλο που ενδιαφέρεται για το σπίτι). Οποσδήποτε να κοίταξτε το προσύμφωνο με το δικηγόρο σου ΠΡΙΝ δίνεις χρήματα. Το τονίζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, tinakoll said:

Πότε μην δίνεις "προκαταβολή" σε μεσιτικό γραφείο. Ιδικά εάν σου πιέζουν να δώσεις, δήθεν (εχω άλλο που ενδιαφέρεται για το σπίτι). Οποσδήποτε να κοίταξτε το προσύμφωνο με το δικηγόρο σου ΠΡΙΝ δίνεις χρήματα. Το τονίζω. 

Ή πιο σωστά ποτέ μην δίνεις προκαταβολή χωρίς προσύμφωνο σε κανέναν και για κανένα λόγο.

Επίσης εννοείται πως έχεις δει το προσύμφωνο ΠΡΙΝ δώσεις χρήματα μια και αυτό συντάσσεται υποχρεωτικά από συμβολαιογράφο τον οποίο τον επιλέγεις εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tinakoll είπε

Πότε μην δίνεις "προκαταβολή" σε μεσιτικό γραφείο. Ιδικά εάν σου πιέζουν να δώσεις, δήθεν (εχω άλλο που ενδιαφέρεται για το σπίτι). Οποσδήποτε να κοίταξτε το προσύμφωνο με το δικηγόρο σου ΠΡΙΝ δίνεις χρήματα. Το τονίζω. 

Τι ακριβώς έγραφε το προσύμφωνο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...