Προς το περιεχόμενο

PC 350€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 350E

Χρήση υπολογιστή : Gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: LOL, GTA 5, CS GO.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Μια καλή οθόνη

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Όχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? ΑΠΟ ΜΕΝΑ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, litsapasxalitsa είπε

Ποσό που διαθέτουμε : 350E

Χρήση υπολογιστή : Gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: LOL, GTA 5, CS GO.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Μια καλή οθόνη

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Όχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? ΑΠΟ ΜΕΝΑ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ 

Φίλε μέσα στα 350€ θες να έχει και οθόνη;; Αν ανέβεις λίγο 400-450 κάτι γίνεται αλλά στα 350 pc να παίζεις + οθόνη είναι δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Φίλε μέσα στα 350€ θες να έχει και οθόνη;; Αν ανέβεις λίγο 400-450 κάτι γίνεται αλλά στα 350 pc να παίζεις + οθόνη είναι δύσκολο

Όχι όχι χωρίς την οθόνη άλλη ήθελα να μπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://prnt.sc/sizl5c

https://prnt.sc/sizmrz

https://prnt.sc/siznme

https://prnt.sc/sizo03

https://prnt.sc/sizocw

https://prnt.sc/sizoqu

https://prnt.sc/sizqcs

τσεκαρε λιγο αυτο το σετακι που ανεβασα ειναι στην τιμουλα πανω κατω που θες.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, litsapasxalitsa είπε

Ποσό που διαθέτουμε : 350E

Χρήση υπολογιστή : Gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: LOL, GTA 5, CS GO.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Μια καλή οθόνη

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Όχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? ΑΠΟ ΜΕΝΑ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΓΩ 

Λοιπόν φίλε δες αυτό εδώ είναι στα 400 αν μπορείς να κάνεις την υπέρβαση είναι ότι καλύτερο μπορείς να παίξεις τα πάντα σε καλά γραφικά με αυτό και θα σε κρατήσει πολλά χρόνια 

Είναι ιντελ "νεκρή πλατφόρμα" αλλά αν θες κάτι που θα σε καλύψει στο gaming είναι ότι πρέπει και μπορείς να βάλεις μέχρι και έναν i9 αν θες 

Υπάρχει και ryzen build σε αυτά τα λεφτά αλλά χωρίς την gpu και θα λειτουργεί με τα ενσωματωμένα vega του ryzen 

Είναι ένα πολύ καλό και μην υποτιμάς τον i3 9100F τους ryzen τους πατάει στο gaming τώρα αν θες να κάτι που να έχει πολλα core/threads για κάποια συγκεκριμένη δουλειά πηγενε σε ryzen με περισσότερα χρήματα 

Screenshot_2020-05-18-16-08-58-343_com.android.chrome.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Λοιπόν φίλε δες αυτό εδώ είναι στα 400 αν μπορείς να κάνεις την υπέρβαση είναι ότι καλύτερο μπορείς να παίξεις τα πάντα σε καλά γραφικά με αυτό και θα σε κρατήσει πολλά χρόνια 

Είναι ιντελ "νεκρή πλατφόρμα" αλλά αν θες κάτι που θα σε καλύψει στο gaming είναι ότι πρέπει και μπορείς να βάλεις μέχρι και έναν i9 αν θες 

Υπάρχει και ryzen build σε αυτά τα λεφτά αλλά χωρίς την gpu και θα λειτουργεί με τα ενσωματωμένα vega του ryzen 

Είναι ένα πολύ καλό και μην υποτιμάς τον i3 9100F τους ryzen τους πατάει στο gaming τώρα αν θες να κάτι που να έχει πολλα core/threads για κάποια συγκεκριμένη δουλειά πηγενε σε ryzen με περισσότερα χρήματα 

Screenshot_2020-05-18-16-08-58-343_com.android.chrome.png

Δεν θα μπορούσα να βάλω και μια HDD ;;

Επίσης είχα σκοπό να φτιάξω πρώτα ένα πισι και προσωρινά να χρησιμοποιω της ryzen την μετά και όταν πληρωθώ τον άλλο μήνα να πάρω και μια κάρτα καλό φαίνεται αυτό που μου λες αλλά άμα έχεις να μου προτείνεις κάτι στα 350-400 και αργοτερα μια καλή καρτα αλλά ο επεξεργαστής να είναι ryzen για να έχει προσωρινά μια κάρτα πάνω (συγγνώμη που δεν το έγραψα από την αρχή απλά δεν περίμενα να μου γράψει κανένας intel για GAMING.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που σου ανεβασα ειναι με ryzen επεξεργαστη και ενσωματωμενα και η τιμη χωρις την οθονη βγαινει κατω απο 300 ευρω τσεκαρε να δεις σου εχω ανεβασει πριν σκριν ποιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, lunatic21 είπε

Αυτο που σου ανεβασα ειναι με ryzen επεξεργαστη και ενσωματωμενα και η τιμη χωρις την οθονη βγαινει κατω απο 300 ευρω τσεκαρε να δεις σου εχω ανεβασει πριν σκριν ποιο πανω.

Ευχαριστώ άμα βάλω την ryzen 5 και μια HDD επιπλέον θα είναι οκευ και επίσης με αυτήν την μητρική θα θέλει κανένα BIOS Uptade;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρικη ερχετε απο το καταστημα με το τελευταιο bios update και δεν θα εχεις θεμα. Μπορεις ομως να τους το αναφερεις αν και οσα μηχανηματα μπατζετ εχω στησει δεν υπαρχει κανενα θεμα ηταν ειδη ετοιμες. ο ryzen 5 3400g γιατι μαλον σε αυτον αναφερεσαι ειναι ποιο ακριβως και εχει σαφος καλυτερα ενσωματωμενα απο τον ryzen 3 3400g. Εδω να σου πω πως την δουλεια σου θα την κανεις ανετα αρα θεωρω δεν αξιζουν τα παραπανω χρηματα.Αργοτερα θα προτεινα να δωσεις τον επεξεργαστη και να παρεις εναν ryzen 5 2600 μαζι με μια καρτα rx580 και θα εχεις τρωμερη διαφορα. Τωρα για τον δισκο HDD θα σου ελεγα οχι σε νεο συστημα μην βαζεται τετοιους δισκους ειναι πολυ αργοι. Αν θες παρε εναν ssd και περνα τα αρχεια σου εκει. Το μελον παει σε ssd m2 και αφου το επιτρεπει η μητρικη θεωρω πας εκει και δεν εχεις ουτε θεμα με καλωδια και βιδωματα στο κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, lunatic21 είπε

 

 

7 λεπτά πριν, lunatic21 είπε

Η μητρικη ερχετε απο το καταστημα με το τελευταιο bios update και δεν θα εχεις θεμα. Μπορεις ομως να τους το αναφερεις αν και οσα μηχανηματα μπατζετ εχω στησει δεν υπαρχει κανενα θεμα ηταν ειδη ετοιμες. ο ryzen 5 3400g γιατι μαλον σε αυτον αναφερεσαι ειναι ποιο ακριβως και εχει σαφος καλυτερα ενσωματωμενα απο τον ryzen 3 3400g. Εδω να σου πω πως την δουλεια σου θα την κανεις ανετα αρα θεωρω δεν αξιζουν τα παραπανω χρηματα.Αργοτερα θα προτεινα να δωσεις τον επεξεργαστη και να παρεις εναν ryzen 5 2600 μαζι με μια καρτα rx580 και θα εχεις τρωμερη διαφορα. Τωρα για τον δισκο HDD θα σου ελεγα οχι σε νεο συστημα μην βαζεται τετοιους δισκους ειναι πολυ αργοι. Αν θες παρε εναν ssd και περνα τα αρχεια σου εκει. Το μελον παει σε ssd m2 και αφου το επιτρεπει η μητρικη θεωρω πας εκει και δεν εχεις ουτε θεμα με καλωδια και βιδωματα στο κουτι

Βασικά να πάρω αυτήν την SSD M2 που μου πρότεινες και να πάρω μια Samsung SSD 500GB;;

Επεξ/σία από litsapasxalitsa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσε 250 ssd m2 σου εχω πρωτεινει στην συνθεση παραπανω, περνεις και εναν ssd 500 και εισαι μια χαρα. θεωρω 750γιγα ειναι υπεραρκετα για ενα μπατζετ συστημα. Να ξερεις ομως πως το μηχανημα θα πηγαινει σφαιρα και θα ειναι και αθορυβο σε σχεση με hdd που ειναι τρωμερα αργοι και αρκετα θορυβωδεις.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lunatic21 είπε

Ακουσε 250 ssd m2 σου εχω πρωτεινει στην συνθεση παραπανω, περνεις και εναν ssd 500 και εισαι μια χαρα. θεωρω 750γιγα ειναι υπεραρκετα για ενα μπατζετ συστημα. Να ξερεις ομως πως το μηχανημα θα πηγαινει σφαιρα και θα ειναι και αθορυβο σε σχεση με hdd που ειναι τρωμερα αργοι και αρκετα θορυβωδεις.

Εντάξει ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τους 2 σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα να εισαι καλα, στησε το μηχανημα να το χαρεις, ετσι και αλιως αυτα τα παιχνιδια που αναφερεις τα παιζει μια χαρα, δεν θα εχεις κανενα θεμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, litsapasxalitsa είπε

Δεν θα μπορούσα να βάλω και μια HDD ;;

Επίσης είχα σκοπό να φτιάξω πρώτα ένα πισι και προσωρινά να χρησιμοποιω της ryzen την μετά και όταν πληρωθώ τον άλλο μήνα να πάρω και μια κάρτα καλό φαίνεται αυτό που μου λες αλλά άμα έχεις να μου προτείνεις κάτι στα 350-400 και αργοτερα μια καλή καρτα αλλά ο επεξεργαστής να είναι ryzen για να έχει προσωρινά μια κάρτα πάνω (συγγνώμη που δεν το έγραψα από την αρχή απλά δεν περίμενα να μου γράψει κανένας intel για GAMING.

Φίλε δεν μου το είπες αυτό κάτι τέτοιο έπρεπε να το πεις από την αρχή αλλά οκ και αυτό που σου προτείνει ο άλλος φίλος είναι καλό απλώς η συμβουλή μου είναι να μαζέψεις κάνα 500αρη-600αρη και να το στήσεις τότε για να μην χαλάσεις λεφτά σε cpu με ενσωματωμένα και μετά από ένα διάστημα να μην τα χρησιμοποιήσεις ουσιαστικά έχεις γραφικά cpu πολύ δυνατά και θα τα έχεις ανεκμετάλλευτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...