Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Μειώνονται οι τιμές πρόσβασης σε δίκτυα νέας γενιάς


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, LiquidTroll είπε

έχω 50αρα ΟΤΕ, και ευτυχώς πιάνω 50

αλλά τα 100€ το δίμηνο ρε παιδιά δύσκολα χωνεύονται

33+33 euro για 50ρα στο ΟΤΕ εγώ και πιανω 22 :( Στο ακριτικό ΣΚΑΡΑΜΑΓΚΑ ΧΑΙΔΑΡΙ

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, for4 είπε

Ολίγον τι off topic αλλά έχει σχέση και με ΕΕΤΤ. Παρατήρησε κανείς ότι οι τιμές στην τηλεφωνία κινητή και σταθερή έπεσαν εντυπωσιακά με αύξηση των παροχών; Έγινε μετά την ανακοίνωση από τους Φινλανδούς για το καρτέλ; Έχω εντυπωσιαστεί με τις τιμές τους. Μου φαίνονται αφύσικες για αυτούς. 

Κάποιο παράδειγμα;;

Πέρα από κάποια πακέτα ίντερνετ κινητής με έκπτωση δεν έχω δει κάτι άλλο.

3 ώρες πριν, Mastersifu είπε

Εγω να κανω μια ερωτηση. Οταν παω να συνδεθω στο ιντερνετ κανει το modem για 2 λεπτα κατι σαν παράσιτα και οταν παω να μιλησω στο τηλέφωνο κοβεται η συνδεση μου απο το ιντερνετ γιατι συμβαινει αυτο; Εχω ταχυτητα PSTN 😛

 

Κάτι τέτοιο;

 

Να βάλεις ISDN!

Άλλη αίσθηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε να δούμε μειώσεις τιμών ευρυζωνικότητας σε γραμμές 50άρες από τους παρόχους παρακαλώ για να έχουμε τουλάχιστον θετικό αντίκτυπο στην αγορά που δοκιμάζεται από την κρίση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Κάποιο παράδειγμα;;

Πέρα από κάποια πακέτα ίντερνετ κινητής με έκπτωση δεν έχω δει κάτι άλλο.

Κάτι τέτοιο;

Να βάλεις ISDN!

Άλλη αίσθηση..

τώρα πληρώνω για 2lay και κινητή 1500αρι 71€ με υποτίθεται 55% έκπτωση στο πάγιο στην κινητή. Και είδα χθες και σε cosmote και voda ότι το αντίστοιχο πακέτο με 3000αρι στην κινητή οριακά κάτω από 50€ και ίντερνετ 6gb. Το θεωρώ λογικό κόστος 50€ για την επικοινωνία μου συνολικά και εκεί επιδίωκα κάθε φορά στις διαπραγματεύσεις να το φτάσω αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερνα. Βέβαια προς το παρόν με έχουν δεμένο σε συμβόλαιο αλλά ελπίζω να μην είναι προσωρινές προσφορές και να μείνουν μόνιμα και μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο μου να έχουν μειωθεί κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, GrandGamer είπε

Δεν με νοιάζει αν θα μειωθούν οι τιμές, να αυξηθεί η πρόσβαση θέλω. Μένουμε στο κέντρο της Αθήνας και έχουμε ακόμα ADSL 24άρα.

μια 100/100 θέλω δεν ζητάω πολλά 2020 

Στο Σκαραμαγκά δεν μας έβαλαν τις νέες καμπίνες... διπλά είμαι στην εταιρία και έχω ΜΑΧ 48/5 δεν υποστηρίζει 100 ούτε 200

Επεξ/σία από BadIronTree
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, for4 είπε

Και είδα χθες και σε cosmote και voda ότι το αντίστοιχο πακέτο με 3000αρι στην κινητή οριακά κάτω από 50€ και ίντερνετ 6gb. Το θεωρώ λογικό κόστος 50€ για την επικοινωνία μου συνολικά και εκεί επιδίωκα κάθε φορά στις διαπραγματεύσεις να το φτάσω αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερνα. Βέβαια προς το παρόν με έχουν δεμένο σε συμβόλαιο αλλά ελπίζω να μην είναι προσωρινές προσφορές και να μείνουν μόνιμα και μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο μου να έχουν μειωθεί κιόλας.

Όταν τελείωσε εμένα το συμβόλαιο μου (voda) και ζήτησα αυτά που έβλεπα στο site για να κάνω ανανέωση, μου είπαν στο τηλέφωνο " ααα.. αυτά  για νέους πελάτες μόνο, δεν ισχύουν για εσάς".

Μετά από 3-4 μέρες οριακών διαπραγματεύσεων κι αφού ήμουν έτοιμος να το γυρίσω σε κάρτα τελικά μου έκαναν μια "καλή" προσφορά κι ανανέωσα. Στην επόμενη δεν ξέρω αν θα είμαι το ίδιο υπομονετικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, axidousgr είπε

Και να σου δωσουν μεγαλες ταχυτητες τι ? που σε υποχρεωνουν να εχεις τον δικο τους ρουτερ της πλακας ??

Εχω 100αρι απο Wind , με ενα ρουτερ που ειναι για κλωτσιες !!

Ουτε καν 5Ghz ssd σαν δευτερο wifi 

Λοιπον ?

Εδώ είσαι. Χαρακτηριστικό δείγμα σοβαρού επενδυτικού πνεύματος από τους παρόχους. Μπρίκια που τα 'πανε router, χωρίς δυνατότητες ούτε στα βασικά και τρελά κολλήματα - προβλήματα. Πόσους άραγε έχουν ρίξει στα χάπια κάποιες απ' αυτές τις μηχανάρες...🤮

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gripoulas1983 είπε

Κλασσικος λεζαντας.

Ο εχω λεφτα κατσε να το δειξω κιολας γτ δεν μου αρκει να το ξερω μονο εγω...


Καλά κάνει και μακάρι να είχε και 500αρα και να βάλει και screenshot , δηλαδή εσένα επειδή οι εναλλακτικοί η ο ΟΤΕ σε έχουν αφήσει στην παλαιοληθηκη εποχή της έως 24adsl θα την πληρώσει ο άλλος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις πλάκα μας κάνετε; ΕΕΤΤ το ότι η Wind & η Vodafone δε δίνουν το login των ims servers για να μπορείς να αλλάξεις router και να μην έχουμε τα μπρίκια τους, θα πεις κάτι ποτέ;

Λες και αν είμαι εξωτερικό και καλώ μέσω Internet από τον router του σπιτιού μου σταθερά στην Ελλάδα, είναι πρόβλημα!!!

Λες και δεν έχουμε εναλλακτικές μέσω apps στα κινητά...

100 χρόνια πίσω πάνε την Χώρα οι πάροχοι, ειδικά με τις τιμές, πάρτυ!!! Θυμίζει εποχές OTE με την χρονοχρεώση.

Δίνουν download και δεν είναι συμμετρικό και λένε τι θα το κάνεις στο σπίτι.

Η απάντηση είναι να μη σε νοιάζει τι θα το κάνω ως χρήστης, πληρώνω και για αυτό να κάτσεις να κάνεις υποδομές, διαφορετικά μη πουλάς, άσε να αναλάβει κανένας άλλος πιο σοβαρός.

 

Επεξ/σία από blincy
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

35euro h 100αρα wind με απεριοριστες κλησεις και κινητα
θα παιξει καλυτερη τιμη απο ανταγωνισμο η μπα;
πρεπει να ανανεωσω οπου να ναι

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akaloith είπε

35euro h 100αρα wind με απεριοριστες κλησεις και κινητα
θα παιξει καλυτερη τιμη απο ανταγωνισμο η μπα;
πρεπει να ανανεωσω οπου να ναι

Και τζάμπα να μου την δίνανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, axidousgr είπε

Εγω παντως με την 100αρα ειμαι μια χαρα !! μονο το ρουτερ το εχω για κλωτσιες !!


router εχω το Technicolor MediaAccess TG789vac v2
για κλωτσιες ειναι;
η συνδεση ειναι οκ, για ενα ικανο διαστημα ειχε πεσει η ταχυτητα τελικα ειχε βλαβη καπου και τωρα ειναι ξανα 100
τελευταια το youtube lagarei δε ξερω τι φταιει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Thresh είπε

Με ένα 30% θα είμασταν πολύ καλά θα έλεγα.

Αυτό δεν πρόκειτε να συμβεί ποτέ (των ποτών)

3 ώρες πριν, blincy είπε

Ρε σεις πλάκα μας κάνετε; ΕΕΤΤ το ότι η Wind & η Vodafone δε δίνουν το login των ims servers για να μπορείς να αλλάξεις router και να μην έχουμε τα μπρίκια τους, θα πεις κάτι ποτέ;

Λες και αν είμαι εξωτερικό και καλώ μέσω Internet από τον router του σπιτιού μου σταθερά στην Ελλάδα, είναι πρόβλημα!!!

Λες και δεν έχουμε εναλλακτικές μέσω apps στα κινητά...

100 χρόνια πίσω πάνε την Χώρα οι πάροχοι, ειδικά με τις τιμές, πάρτυ!!! Θυμίζει εποχές OTE με την χρονοχρεώση.

Δίνουν download και δεν είναι συμμετρικό και λένε τι θα το κάνεις στο σπίτι.

Η απάντηση είναι να μη σε νοιάζει τι θα το κάνω ως χρήστης, πληρώνω και για αυτό να κάτσεις να κάνεις υποδομές, διαφορετικά μη πουλάς, άσε να αναλάβει κανένας άλλος πιο σοβαρός.

μα των ποτών όμως. Το symetric είναι μία μοσχοπουληνμένη υπηρεσία για.... εταιρίες! Σιγά μην την δώσουν στον καθένα μας να κάνει server hosting στο σπίτι του ότι γουσταρει.

Επεξ/σία από skapodis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...