Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Μειώνονται οι τιμές πρόσβασης σε δίκτυα νέας γενιάς


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, skapodis είπε

Αυτό δεν πρόκειτε να συμβεί ποτέ (των ποτών)

μα των ποτών όμως. Το symetric είναι μία μοσχοπουληνμένη υπηρεσία για.... εταιρίες! Σιγά μην την δώσουν στον καθένα μας να κάνει server hosting στο σπίτι του ότι γουσταρει.

Ε όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
5 minutes ago, Infamousal said:

Εδω τα 3/5 της Ελλαδας δεν εχουν προσβαση σε VDSL και μας λενε για FTTH και FTTC

FTTC = VDSL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BadIronTree είπε

μια 100/100 θέλω δεν ζητάω πολλά 2020 

Στο Σκαραμαγκά δεν μας έβαλαν τις νέες καμπίνες... διπλά είμαι στην εταιρία και έχω ΜΑΧ 48/5 δεν υποστηρίζει 100 ούτε 200

Περιμένω inalan πως και πως! όχι 100/100, 200/200 κατευθείαν! Και άσε την ΕΕΤΤ και τους παρόχους να κουρεύονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, axidousgr είπε

Και να σου δωσουν μεγαλες ταχυτητες τι ? που σε υποχρεωνουν να εχεις τον δικο τους ρουτερ της πλακας ??

Εχω 100αρι απο Wind , με ενα ρουτερ που ειναι για κλωτσιες !!

Ουτε καν 5Ghz ssd σαν δευτερο wifi 

Λοιπον ?

Γνωμη μου οτι οποιος ακομα βασιζεται στο wifi του ρουτερ του παροχου ειναι καταδικασμενος σε χαμηλης εμβελειας και κανονικης για τα δεδομενα της συνδεσης ταχυτητα και συνδεσιμοτητα...Τωρα αν φαινονται σε καποιον ΠΟΛΛΑ τα 24€ που εχει ενα κορυφαιο access point ητοι Xiaomi MiWifi Gigabit version με διπυρηνο επεξεργαστη και 128ΜΒ RAM ή TPLINK ARCHER C60 (Qualcomm chipset) κοντα στο 40αρι € που μπορει να συνδεσει πανω στο ρουτερ παροχου ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩΝΤΑΣ το wifi του ρουτερ του παροχου τοτε παω πασο...Traffic shaping , multimedia ανοιγουν με ελεεινα μεγαλυτερες ταχυτητες ιδιαιτερα στη μπαντα των 5 Gigahertz ακομα και με μια «φτωχη» ADSL των 12Mbps...Αρκει καποιος να του κανει καλο σεταρισμα και τα 5GHz να τα παιξει σε καναλια 36-40 που ειναι συμβατες οι περισσοτερες συσκευες της αγορας (κινητα,tablets,laptops) .

18 ώρες πριν, Canedra είπε

2003001639_unnamed(1).jpg.01ddb87d1f32cfff6dcf6c9ff1326451.jpg

Δοκιμασε να πειραξεις το modulation του ρουτερ σου σε ADSL2 από ADSL2+ που εισαι τωρα ή αν δε ξερεις πως να το κανεις στειλε μου προσωπικο μηνυμα να σε βοηθησω εκτος κι αν εισαι 4 χιλιομετρα απο το αστικο κεντρο...

17 ώρες πριν, Exoskeletor είπε

Ωπα δηλαδή αυτές οι ταχύτητες που ανέφερες είναι ολες οι ταχύτητες που θα υπάρχουν μονο σε λιγες μερες? Δηλαδή εγω που εχω ADSL 24ρα και πιανω τα 5 θα αναβαθμιστώ? Γκιβ μι χοουπ

Στειλε μου προσωπικο μηνυμα αν θες βοηθεια να σου πω πως να αλλαξεις το modulation απο ADSL2+ σε ADSL2 να ανεβεις αρκετα σε ταχυτητα...Γιατι μονο 5; Ασυρματα,ενσυρματα; Τι παροχο; Τι αποσταση απο το αστικο κεντρο περιπου εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, akaloith είπε

35euro h 100αρα wind με απεριοριστες κλησεις και κινητα
θα παιξει καλυτερη τιμη απο ανταγωνισμο η μπα;
πρεπει να ανανεωσω οπου να ναι

http://www.nova.gr/gr/hot-deals/nova2play-internet100/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2020 στις 2:03 ΠΜ, gripoulas1983 είπε

Κλασσικος λεζαντας.

Ο εχω λεφτα κατσε να το δειξω κιολας γτ δεν μου αρκει να το ξερω μονο εγω...

Πστ , κλασσικε τύπε δεν είπα ότι είναι δικό μου ... άρα οι χαρακτηρισμοι να λείπουν  , δεν σου μοστραραν κ τίποτα το ιδιαίτερο πάντως ... Υπάρχουν κ πολύ καλύτερες συνδέσεις στην Ελλάδα . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2020 στις 7:15 ΜΜ, GrandGamer είπε

Περιμένω inalan πως και πως! όχι 100/100, 200/200 κατευθείαν! Και άσε την ΕΕΤΤ και τους παρόχους να κουρεύονται.

Φίλε έχω Inalan την 200mbps και πιάνω 268mbps download και upload περίπου το ίδιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, christodoulosk είπε

Φίλε έχω Inalan την 200mbps και πιάνω 268mbps download και upload περίπου το ίδιο!

Με πήρανε σήμερα, πρέπει να περιμένω λίγο ακόμα αλλά soon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Έριξε και η Cosmote 1eu σε κάθε πακέτο από εχθές 😂

Μάλλον είναι αυτό που σου έκανε έκπτωση με το ebill, γιατί τώρα δεν βλέπω να το αναφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jts είπε

Μάλλον είναι αυτό που σου έκανε έκπτωση με το ebill, γιατί τώρα δεν βλέπω να το αναφέρει.

Λες; Και εγώ το σκέφτηκα αλλά πίστευα ότι είναι η τιμή που λέει -1eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Λες; Και εγώ το σκέφτηκα αλλά πίστευα ότι είναι η τιμή που λέει -1eu

Ναι η τιμή είναι πλέον 31,90€ ενώ πριν ήταν 32,90€(και -1€ αν κάνεις το e-bill), απλά πλέον δεν αναφέρεται κάτι για έκπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...