Προς το περιεχόμενο

Mafia Trilogy


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Bigi444444 είπε

Συγγνώμη, οι διάλογοι δεν είναι ίδιοι με το αρχικό; Μόλις το συνειδητοποίησα! Για ποιό λόγο; Το λέω και απογοήτευση αυτό. 😕

Γιατί είναι remake και όχι remaster?! Τι ακριβώς σε ενόχλησε, και ποσο καλά θυμάσαι το παλιό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η ιστορία δεν έχει αλλάξει. Είναι ακριβώς η ίδια με το παλιό παιχνίδι. Οι διάλογοι - όπως και οι ηθοποιοί επίσης - είναι διαφορετικοί από τους παλιούς. Προσωπικά αυτό δεν με ενοχλεί καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στεναχωρήθηκα, ειλικρινά. Δεν το είχα υπόψη μου και λίγο που παρακολούθησα σήμερα κάποια βίντεο αυτοχαστουκιζόμουν να ξυπνήσω. Οκ τα γραφικά φοβερά, οκ η ατμόσφαιρα που  δημιουργούν, η πόλη και όλο το τεχνικό κομμάτι. Αλλά είναι δυνατόν τωρα να έχεις άλλους διαλόγους; Το παιχνίδι αυτό είχε από τους πιο αξιομνημονευτους διαλόγους. Δηλαδή εάν έχουν αλλάξει για παράδειγμα το γράψιμο στην τελική σκηνή, τι σόι mafia θα είναι αυτό; Απλά θα ξεσκίσουν ένα τόσο χαρακτηριστικό τέλος παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο mafia 1 definitive edition υπαρχει η δυνατοτητα να μεταφερω savegame απο αλλο account στο δικο μου ή το συστημα του save ειναι κλειδωμενο με αποκλειστικα ενα account οπως στο uplay?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα την αποτυχια του ''definitive'' mafia 2 το παιχνιδι ειναι χαρμα οφθαλμων και τρεχει αψογα!  Οπως ακριβως επρεπε να ειχανε κανει και με τα αλλα δυο mafia κατι που δυστηχως δεν συμβαινει γιατι φανηκε πως ηταν προχειροδουλεια. Και ακομα ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο δεν εχει προλαβει να παρει καλα καλα ουτε patch. Η Hangar 13 εδωσε ρεσιταλ για το πως πρεπει να φτιαχνεις ενα καλο remake. 
 

Spoiler

 

KBZoJWH.png

MiGaKtO.png

sj0SflG.png

VVKjtwS.png

UjyZo8v.png

ILbxrL6.png

qfliFVf.png

xZTN0nm.png

CTG24Vu.png

fvKY7yW.png

Wq98p5J.png

DDIbmfF.png

 

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρακάτω review μαλλον μου έσωσε 40 ευρώ. Πως πήρε τόσο καλές κριτικές τόσο στο steam οσο και σε κανονικά reviews με τόσο εμφανή  ελαττώματα ένας θεος ξέρει.

Ότι μισώ σε τέτοιου στυλ παιχνίδια το πρόσθεσαν χωρίς να εκσυγχρονίσει σχεδόν τίποτα απο το original mafia εκτός απο τα γραφικά και το gunplay. 

Μακριά και αγαπημένοι. Θα μείνω με τις καλές αναμνήσεις.

 

 

Επεξ/σία από psof
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, psof είπε

Το παρακάτω review μαλλον μου έσωσε 40 ευρώ. Πως πήρε τόσο καλές κριτικές τόσο στο steam οσο και σε κανονικά reviews με τόσο εμφανή  ελαττώματα ένας θεος ξέρει.

Ότι μισώ σε τέτοιου στυλ παιχνίδια το πρόσθεσαν χωρίς να εκσυγχρονίσει σχεδόν τίποτα απο το original mafia εκτός απο τα γραφικά και το gunplay. 

Μακριά και αγαπημένοι. Θα μείνω με τις καλές αναμνήσεις.

Ο τύπος είναι υπερβολικός. Τον ξέρουμε τόσα χρόνια. Λίγο κάτι να μην του αρέσει, είναι μια ατέλειωτη γκρίνια. Έτσι πιστεύω και εδώ το ίδιο κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, psof είπε

Το παρακάτω review μαλλον μου έσωσε 40 ευρώ.

Δεν θα το έλεγα και review, περισσότερο impressions κάνει ο Mack και τελείως unstructured. Σίγουρα δεν είναι remake στο ύψος του RΕ2 η SOTC, αλλα παρόλα αυτά οι διαφορες είναι νύχτα με την μέρα. Για όσους έχουν παίξει το παλιό ίσως να μην αξίζει τρελα, για τους υπολοιπους είναι must imho. Στην τελική περίμενε sale, δεν θα αργήσει. ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...