Προς το περιεχόμενο

Mafia Trilogy


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τελείωσα κι εγώ, σε Classic difficulty σε συνδυασμό με Simulation.

Το περίμενα πιο δύσκολο να πω την αλήθεια, ειδικά μερικά missions τα πέρασα με την πρώτη και εύκολα. Για παράδειγμα ξέφευγες πολύ εύκολα απ' την αστυνομία, καμία σχέση με το πρώτο.

Ακόμα και τον περιβόητο αγώνα τον έκαναν πιο εύκολο απ' το original.

Όχι ότι είναι απαραίτητα κακό, απλά για το δυσκολότερο επίπεδο περίμενα κάτι πιο challenging. 

Καλό remake, αλλά όχι στα επίπεδα του RE2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλά, παρά ήταν δύσκολο να ξεφύγεις από την αστυνομία στο πρώτο.

Κατά την εμπειρία μου πιο δύσκολο ήταν να ξεφύγεις από την αστυνομία παρά ο αγώνας, γιατί συνήθως σε έπιαναν σε κάτι σάπια αυτοκίνητα με άθλιο κινητήρα

Πάντως διαβάζω ακόμα και τώρα για τον αγώνα και πόσο δύσκολος ήταν, αλλά εγώ θυμάμαι πριν μια δεκαετία που το έπαιξα τον έβγαλα στην δεύτερη προσπάθεια χωρίς να έχω ιδέα από αγωνιστικές γραμμές κλπ σαν πιτσιρίκι τότε

Ίσως βοήθησε που είχα manual ταχύτητες οπότε και κέρδιζα στροφές; Δεν ξέρω...

Πάντως θεωρώ τώρα αν το ξανά έβαζα θα τερμάτιζα με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χειρισμός ήταν πολύ δύσκολος στο πρώτο, έκανε τετ-α-κε για πλάκα, συν ότι τους πρώτους έφτυνες αίμα για να τους περάσεις.

Βασικά έπρεπε να κάνεις σχεδόν τέλειους γύρους, ενώ στο remake συγχωρούνται και λάθη.

Αν εξοικειωνόσουν με το χειρισμό είχες ελπίδες, απλά αυτό έπαιρνε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έχω αμφιβολίες για αν το πέρασα όντως :)

Το σκέφτομαι μέχρι να έρθει η παραγγελία από το πλαίσιο να βάλω το original μόνο και μόνο για τον αγώνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, phanispal είπε

Ο χειρισμός ήταν πολύ δύσκολος στο πρώτο, έκανε τετ-α-κε για πλάκα, συν ότι τους πρώτους έφτυνες αίμα για να τους περάσεις.

Βασικά έπρεπε να κάνεις σχεδόν τέλειους γύρους, ενώ στο remake συγχωρούνται και λάθη.

Αν εξοικειωνόσουν με το χειρισμό είχες ελπίδες, απλά αυτό έπαιρνε χρόνο.

Βασικά από ότι θυμάμαι στο original έπαιξα τις πρώτες 2-3 φορές και δεν βγήκα πρώτος, ειδικά αν δεν έκανες άριστη εκκίνηση δε τους έφτανες ποτέ μετά. Και μετά άρχισα να κόβω δρόμο από τα μισά της πίστας που είχε έναν χωματόδρομο και έβγαινα πρώτος για πλάκα.😁 The mafia way.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2002 που έπαιζα δεν ήξερα ότι υπήρχε shortcut, οπότε είχαν χρειαστεί πάμπολλες προσπάθειες.

 

Βασικά διαβάζω ότι βγήκε patch αργότερα που έκανε τον αγώνα πιο εύκολο. Ούτε αυτό το θυμάμαι να πω την αλήθεια. Αλλά τι ψάχνεις τώρα για 18 χρόνια πριν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Το 2002 που έπαιζα δεν ήξερα ότι υπήρχε shortcut, οπότε είχαν χρειαστεί πάμπολλες προσπάθειες.

Βασικά διαβάζω ότι βγήκε patch αργότερα που έκανε τον αγώνα πιο εύκολο. Ούτε αυτό το θυμάμαι να πω την αλήθεια. Αλλά τι ψάχνεις τώρα για 18 χρόνια πριν..

Με μία λέξη: NEOOBS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό είναι Mafia, Αμερικανο-Ιταλιάνος, καμπαρτίνα, καπέλο και thompson. Ας ελπίσουμε το Mafia 4 να συνεχίσει σ' αυτό το στυλ και όχι στο στυλ του αποτυχημένου Mafia 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από ότι διαβάζω γενικά όμως, δεν ήταν αυτό το πρόβλημα του 3, αλλά το υπερβολικά βαρετό gameplay loop

Αν και δεν έχω προσωπική άποψη γιατί, παρόλο που αγόρασα την τριλογία remake, δεν έχω ξεκινήσει κανένα ακόμα :D

Έχω παίξει όμως το original mafia και το είχα βρει φανταστικό, παρά την ηλικία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελειωσα το Remake. Στο πρωτο μισο δεν λεει και πολλα απο gameplay. Στο δευτερο μισο παιρνει τα πανω του, ειδικα στο τελος. Γενικα μπορεις να το πεις και μια καλη μεγαλη ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελος και το Μ2

Ειναι λιγο κατωτερο του πρωτου. Ωραιο gameplay, περνας καλα, προς το τελος λιγο σου βγαζει την πιστη.

Δεν μου αρεσε που παντου, σε καθε στενο, σε καθε τετραγωνο, σε καθε δρομο, εχει περιπολικο.

Προς τα τελευταια μισιονς, εχει ενα που σε βαζει να εχεις το ποσο των 27.500$ για να πληρωσεις καποιον και πρεπει να κλεβεις μαγαζια κλπ. Ελεος.

Σεναριακα εχει ολα τα κλισε απο τις μαφιοζικες ταινιες του χολιγουντ. Ολος ο Σκορσεζε μεσα σε αυτο το παιχνιδι ειναι 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Είχε φάει uninstall το 2 μετά από λίγη ώρα όταν είχε βγει.

Δε συζητάμε για το 3, εσείς μου θυμίζετε ότι υπάρχει.

γτ το εσβησες το 2?

Το 3 το εχω στο προγραμμα, δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...