Προς το περιεχόμενο

Mafia Trilogy


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θυμάμαι καλά είχε προβλήματα με το performance στην αρχή, συν ότι ο πήχης ήταν στο θεό λόγω του original, και το sequel δεν το έφτασε ποτέ μεταξύ μας.

Το 3 θα πάτωνε ακόμα κι αν δε λεγόταν Mafia, απ' όσα έχω διαβάσει δηλαδή.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το 2 ειναι εξαιρετικο παιδια. Την αυθεντικη εκδοση που ειχα παιξει την γουσταρα πολυ και κρατουσε πολυ καλα γραφικα για τοτε που βγηκε. Περιμενω να πεσει κατω απο 20αρικο η τριλογια να την τσιμπησω να τα πιασω με τη σειρα και τα 3.

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Αν θυμάμαι καλά είχε προβλήματα με το performance στην αρχή, συν ότι ο πήχης ήταν στο θεό λόγω του original, και το sequel δεν το έφτασε ποτέ μεταξύ μας.

Το 3 θα πάτωνε ακόμα κι αν δε λεγόταν Mafia, απ' όσα έχω διαβάσει δηλαδή.

Σε laptop με μια 840m το ειχα παιξει το mafia 2 και δεν ειχα με το performance. 1080p 60fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εξαιρετικό δεν το λες.

Εξαιρετικό λες το πρώτο, ανεξαρτήτως γραφικών.

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Σε laptop με μια 840m το ειχα παιξει το mafia 2 και δεν ειχα με το performance. 1080p 60fps.

Παίζει να βγήκε patch μετά αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το 2 ειναι εξαιρετικο παιδια. Την αυθεντικη εκδοση που ειχα παιξει την γουσταρα πολυ και κρατουσε πολυ καλα γραφικα για τοτε που βγηκε. Περιμενω να πεσει κατω απο 20αρικο η τριλογια να την τσιμπησω να τα πιασω με τη σειρα και τα 3.

και γω back to back τα παιζω στην ουσια

Παω για Metro LL και μετα Μ3 (αν δεν με προλαβει το LN2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, phanispal είπε

Καλά, εξαιρετικό δεν το λες.

Εξαιρετικό λες το πρώτο, ανεξαρτήτως γραφικών.

Παίζει να βγήκε patch μετά αν θυμάμαι καλά.

Ναι δεν εχει πολλα χρονια που το επαιξα και ηταν αψογο το performance. Δεν εχω παιξει το 1 οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης αλλα λιγο που ειδα το remake σε φιλο ειναι οντως καταπληκτικο εξαιρετικη ατμοσφαιρα απο gameplay δεν επαιξα πολυ. Το 3 πιο πολυ το εκραξαν για το performance απο οτι βλεπω εχει παρα πολλα patch και αρκετα dlc τιμια και παιζετε ανετα σημερα.

6 λεπτά πριν, firepc είπε

και γω back to back τα παιζω στην ουσια

Παω για Metro LL και μετα Μ3 (αν δεν με προλαβει το LN2)

Μαζι θα το παιξουμε το LL περιμενω να παρω το exodus την gold και να τα παιξω μαζι. Το 2033 μοναδικο ειδα οτι το τελειωσες και εσυ την προηγουμενη βδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι δεν εχει πολλα χρονια που το επαιξα και ηταν αψογο το performance. Δεν εχω παιξει το 1 οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης αλλα λιγο που ειδα το remake σε φιλο ειναι οντως καταπληκτικο εξαιρετικη ατμοσφαιρα απο gameplay δεν επαιξα πολυ. Το 3 πιο πολυ το εκραξαν για το performance απο οτι βλεπω εχει παρα πολλα patch και αρκετα dlc τιμια και παιζετε ανετα σημερα.

Μαζι θα το παιξουμε το LL περιμενω να παρω το exodus την gold και να τα παιξω μαζι. Το 2033 μοναδικο ειδα οτι το τελειωσες και εσυ την προηγουμενη βδομαδα.

και το exodus καλο ειναι, λιγο βαρυ το gameplay του αλλα καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

και το exodus καλο ειναι, λιγο βαρυ το gameplay του αλλα καλο

Με τη σειρα επρεπε να τα παιξεις βρε 2033 ll και μετα exodus. Δεν λεει να πεσει απο το 20αρικο η gold στο steam. Στο epic επαιξε μεχρι 12 με το κουπονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Με τη σειρα επρεπε να τα παιξεις βρε 2033 ll και μετα exodus. Δεν λεει να πεσει απο το 20αρικο η gold στο steam. Στο epic επαιξε μεχρι 12 με το κουπονι.

με την σειρα τα παιζω συνηθως, αλλα το metro ετσι ετυχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, firepc είπε

Σεναριακα εχει ολα τα κλισε απο τις μαφιοζικες ταινιες του χολιγουντ. Ολος ο Σκορσεζε μεσα σε αυτο το παιχνιδι ειναι 😆

Ο μόνος καλός λόγος που έχω διαβάσει για να ασχοληθώ με το Mafia 2. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τι remake εφτιαξαν οι ανθρωποι. Η λεπτομερεια ξεχειλιζει πολυ ζεστη ατμοσφαιρα και η ιστορια μεχρι στιγμης ειναι αρκετα ηπιων και ρεαλιστικων τονων ειμαι στο chapter με την Σαρα παμε να λιωσουμε μερικα κεφαλια στη γειτονια. Τα καταφερνει τιμια η 5700xt στα 3440x1440 αν και σε σημεια πεφτει απο τα 60 το νιωθεις αλλα λογο freesync παιζεται κομπλε. 

Ενα δικο μου βιντεακι free ride στον κοσμο της Lost Heaven

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

απέκτησα και εγώ πρόσφατα την τριλογία και ξεκίνησα με το remake του πρώτου (να θυμηθούμε τα νιάτα μας, αφού το είχα παίξει σαν φοιτητής όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει)

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως το παιχνίδι είναι κολλημένο στα 60fps...
διάβασα κάπου πως αν στις ρυθμίσεις επιλέξεις full screen off και border less window, τότε λύνεται το πρόβλημα, αλλά αυτό δε δουλέυει σε εμένα. ενώ τα fps ξεκλειδώνουν, φαίνεται συνεχώς η taskbar, ότι επιλογές και να κάνω στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού.

γνωρίζει κανείς κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αισιως στις 30 ωρες εχοντας κανει ολα τα collectibles εκτος τις αλεπουδες τελειωσα το main story και 9 απο τις 12 αποστολες που υπαρχουν στο free ride. Αρκετα δυσκολες μπορω να ομολογησω εφικτες ομως. Μπορεις να περιπλανιεσαι στον κοσμο της Lost Heaven με τις ωρες απλα θαυμαζοντας τι εχουν δημιουργησει η λεπτομερεια ειναι τεραστια. Μην το χασετε. Κανα 2ωρο με Noir Mode απο σημερα μεχρι το τελος ετσι θα το παω γινεται ακομα πιο immersive η δεκαετια του 30 που θελουν να δειξουν. 

Spoiler

2021-04-04-19-05.png
2021-04-04-19-06.png
2021-04-04-19-10.png
2021-04-04-19-11.png
2021-04-04-19-12.png
2021-04-04-19-13.png
2021-04-04-20-06.png

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Arkin είπε

Αισιως στις 30 ωρες εχοντας κανει ολα τα collectibles εκτος τις αλεπουδες τελειωσα το main story και 9 απο τις 12 αποστολες που υπαρχουν στο free ride. Αρκετα δυσκολες μπορω να ομολογησω εφικτες ομως. Μπορεις να περιπλανιεσαι στον κοσμο της Lost Heaven με τις ωρες απλα θαυμαζοντας τι εχουν δημιουργησει η λεπτομερεια ειναι τεραστια. Μην το χασετε. Κανα 2ωρο με Noir Mode απο σημερα μεχρι το τελος ετσι θα το παω γινεται ακομα πιο immersive η δεκαετια του 30 που θελουν να δειξουν. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

2021-04-04-19-05.png
2021-04-04-19-06.png
2021-04-04-19-10.png
2021-04-04-19-11.png
2021-04-04-19-12.png
2021-04-04-19-13.png
2021-04-04-20-06.png

 

Ωραιος 👍

Παιξε και τα επομενα 2 οπωσδηποτε. Ειδικα το 3 θα σου αρεσει παρα πολυ και πιστευω θα τα κανεις ολα στο map

Λιγο η αρχη μπορει να σε κουρασει αλλα μετα θα το πας νερο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...