Προς το περιεχόμενο

Mafia Trilogy


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, firepc είπε

Ωραιος 👍

Παιξε και τα επομενα 2 οπωσδηποτε. Ειδικα το 3 θα σου αρεσει παρα πολυ και πιστευω θα τα κανεις ολα στο map

Λιγο η αρχη μπορει να σε κουρασει αλλα μετα θα το πας νερο

Όλα θα τα κάνω φίλε μου 3 αποστολές ακόμα από τα Phone booth και μετά πάω για τις αλεπούδες. Και τα επομενα 2 θα παιξω στο 2 είχα φτάσει chapter 15 πριν 6 χρόνια και το άφησα οπότε ευκαιρία πάλι από την αρχή το remastered μαζί με τα dlc. Για το 3 πολλά άκουγα αλλά είδα ότι βελτιώθηκε πάρα πολύ με τα patch και τα dlc για 100% θα πάω και στα 3 τέτοια παιχνίδια τα αγαπώ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 1 μήνα μετά...

Ερώτηση για το Mafia definitive edition, οι αποστολές όλες είναι η μία μετά την άλλη κατευθείαν ή σε κάποιο σημείο σε αφήνει λίγο ελεύθερο; πρέπει να μπω στο free ride για να γυρίσω στην πόλη ελεύθερα; ξέρω ότι δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο (σχεδόν τίποτα ουσιώδες να κάνω) αλλά αν θέλω να βρω τα collectibles μπορώ να το κάνω μέσα στο story ή θέλει free ride; τα side missions μόνο από free ride βγαίνουν; στο Mafia 2 θυμάμαι μετά από κάποιες αποστολές γυρίζες αν ήθελες στην πόλη (πήγαινες σπίτι, άλλαζες ρούχα) και ήταν στο χέρι σου ποτέ θα πας στο επόμενο objective. Ψάχνω τρόπο δηλαδή να αυξήσω την διάρκεια του παιχνιδιού ξέροντας ότι δεν είναι GTA. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο θυμάμαι, side missions έχει μόνο στο free ride.

Οι story missions δε σε αφήνουν να εξερευνήσεις, μόνο αν σου πει πήγαινε στο σημείο Α και εσύ κόβεις απλά βόλτες ή τριγυρνάς μέσα στο μπαρ της μαφίας.

Οι αποστολές είναι η μία πίσω από την άλλη. Δεν είναι σαν το 2 όπως ανέφερες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Ερώτηση για το Mafia definitive edition, οι αποστολές όλες είναι η μία μετά την άλλη κατευθείαν ή σε κάποιο σημείο σε αφήνει λίγο ελεύθερο; πρέπει να μπω στο free ride για να γυρίσω στην πόλη ελεύθερα; ξέρω ότι δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο (σχεδόν τίποτα ουσιώδες να κάνω) αλλά αν θέλω να βρω τα collectibles μπορώ να το κάνω μέσα στο story ή θέλει free ride; τα side missions μόνο από free ride βγαίνουν; στο Mafia 2 θυμάμαι μετά από κάποιες αποστολές γυρίζες αν ήθελες στην πόλη (πήγαινες σπίτι, άλλαζες ρούχα) και ήταν στο χέρι σου ποτέ θα πας στο επόμενο objective. Ψάχνω τρόπο δηλαδή να αυξήσω την διάρκεια του παιχνιδιού ξέροντας ότι δεν είναι GTA. 

Οσο προχωρας τα chapters δεν μπορεις να κανεις αλλα πραγματα μονο σε free ride. Καποια collectibles μπορεις να τα βρεις μονο στην ιστορια οποτε προσοχη ειδικα μεσα σε κτηρια δεν γινεται να μπεις στο free ride οποτε θελει να τα ξανα παιξεις. Τα side missions βγαινουν μονο μεσω free ride διαβαζεις τα μηνυματα που εμφανιζονται μεσα στο κτηριο του Σαλιερι μετα απο καθε αποστολη που κανεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε τι προτείνετε; να τελειώσω το main story και στην συνέχεια να ασχοληθώ με free ride ή να βγάζω 5-6 αποστολές να μπαίνω free ride και ούτω καθεξής; σαν immersion τι είναι καλύτερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξε όπως θες. Όταν το τερμάτισα ένιωθα κενό που δεν είχε άλλο, οπότε το να περιφερόμουν κάνοντας άσκοπα side quests ήταν άσκοπο. 

Παίξε την ιστορία που είναι πολύ ωραία, πάρε και τα καλούδια σε κάθε αποστολή.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, liakinen είπε

Οπότε τι προτείνετε; να τελειώσω το main story και στην συνέχεια να ασχοληθώ με free ride ή να βγάζω 5-6 αποστολές να μπαίνω free ride και ούτω καθεξής; σαν immersion τι είναι καλύτερο; 

Να σου πω ακριβώς τι έκανα. Τελείωσα πρώτα το main story πήρα και όσα περισσότερα collectibles μπόρεσα και έπειτα ασχολήθηκα με free ride. Βρήκα όλα τα αμάξια και έκανα τα 12 side missions. Κάποια είναι ζόρικα πχ αυτό που κυνηγάς τους εξωγήινους η εκείνο που πρέπει να ρίξεις 3 αμάξια στη θάλασσα σε λίγο χρόνο. Τέλος ξεψαχνισα το χάρτη για όλα τα collectibles έβαλα και noir ατμόσφαιρα και κάποια μου έλειπαν είδα και ξανά έπαιξα κάποια chapters για να τα πάρω. 36 ώρες παιχνιδαρα από τις λίγες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

2K Games has removed Denuvo from Mafia: Definitive Edition

Αυτά είναι γελοία πράγματα πάντως που κάνουν οι εταιρείες

 

Συμβόλαια 1 χρόνου έχουν. Συνήθως δε τα ανανεώνουν εκτός αν βγάλουν DLC/expansions στο ενδιάμεσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ξεκίνησα εντελώς τυχαία το Mafia Definitive Edition και μπορώ να πω πως με εξέπληξε πολύ θετικά.
Είχα παίξει την πρώτη έκδοση τότε το 2002, θυμάμαι πολύ λίγα πράγματα βέβαια.

Το οπτικό αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό, έχουν κάνει φοβερή δουλειά.
Πίστευα ότι έχει Ray Tracing αρχικά.

Μου αρέσει που είναι σαν επεισόδια και δεν είναι σαν GTA που κάνεις Free Roam όπου χρειάζεται να πας εσύ στο σημείο να πάρεις την αποστολή.
Όχι ότι έχω θέμα με GTA, απλά ερχόμενος από Assassin's creed odyssey και God of War, Θέλω κάτι πιο απλό και ξεκούραστο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το βρήκα καλύτερο του original που ήταν αγαπημένο game. Επίσης η τελευταία σκηνή στην Definitive edition βγάζει περισσότερο νόημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πώς να συγκρίνεις το original με το remake μετά από 18 χρόνια;

Το original ανήκει στην κατηγορία των κλασικών παιχνιδιών. 

Για το remake δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να πει κάτι τέτοιο, ή ότι θα γίνει κλασικό τα επόμενα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...