Προς το περιεχόμενο

Nike.com/gr κωδικός για έκπτωση 30%


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, batatoudis είπε

Μπορεί να μου θυμήσει κάποιος τι γίνεται σε περίπτωση που δεν μας κάνει το μέγεθος και θέλουμε μεγαλύτερο το οποίο εμφανίζεται διαθέσιμο αλλά ο κωδικός για έκπτωση 30% έχει λήξει?

Υπάρχει επιστροφή χρημάτων ή μπορούν να στείλουν το άλλο μέγεθος με κρατημένη την τελική τιμή (αρχική έκπτωση + 30% κουπόνι)?

Έκανα μια ανάγνωση στις οδηγίες αλλά ζητάει τηλεφωνική επικοινωνία. Στους όρους αλλαγής αναφέρει επίσης το εξής:

Στην περίπτωση αλλαγής προϊόντος, ισχύει τυχόν έκπτωση από την αρχική αγορά;  Ναι, αν η παραγγελία έγινε με έκπτωση, το ίδιο θα ισχύσει και για το προϊόν αλλαγής. Ισχύουν ορισμένες εξαιρέσεις.

Όταν ζητήσεις αλλαγή ( μέσα στο λογαριασμό σου ανοίγεις ticket επιστροφής με αιτιολογία ) τοποθετείς το είδος μέσα στην ίδια συσκευασία αφού πρώτα προσεκτικά ξεκολλήσεις τις ετικέτες και κλείσεις το κουτί κολλώντας την αυτοκόλλητη προτυπωμένη ετικέτα που είχε μέσα στην αρχική συσκευασία, το δίνεις στην ίδια την μεταφορική που το παρέλαβες και αυτοί σου δίνουν απόδειξη παραλαβής. Σε 10 μέρες το πολύ θα ναι πίσω στη Nike.

Αν τώρα έχασες τις προτυπωμένες ετικέτες, παίρνεις τηλέφωνο και σου στέλνουν σε pdf στο e-mail σου άλλη να τυπώσεις και να την βάλεις στην συσκευασία.

Αλλαγή ΊΔΙΟΥ είδους ( άλλου χρώματος ή μεγέθους γίνεται δωρεάν ) όταν κοστίζει το ίδιο ασχέτως αν είχε έκπτωση όταν το πήρες. Το θέμα είναι αν θέλεις άλλο είδος όπου εκεί γίνεται μεν κράτηση αλλά χωρίς τυχόν έκπτωση.

Επίσης μπορείς να πάρεις τα χρήματά σου πίσω όταν παραλάβουν τα επιστρεφόμενα είδη είτε με κατάθεση σε λογαριασμό που θα σου στείλουν να δηλώσεις ( εδώ να πω ότι θα κρατήσει προμήθεια η τράπεζα περίπου 3,5-5,5 € ) ή με Δωροκάρτα ή οποία θα σταλεί σαν δέμα με tracking αλλά θα κάνει 2 μέρες το πολύ. Έρχεται express. θα είναι ανώνυμη αλλά όταν θα χει κάποιες εκπτώσεις δεν θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις λόγω πως πάντα οι Δωροκάρτες είναι στις εξαιρέσεις των εκπτώσεων και προσφορών με βάση τους όρους .

Επεξ/σία από Giannisvtc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, batatoudis είπε

Μπορεί να μου θυμήσει κάποιος τι γίνεται σε περίπτωση που δεν μας κάνει το μέγεθος και θέλουμε μεγαλύτερο το οποίο εμφανίζεται διαθέσιμο αλλά ο κωδικός για έκπτωση 30% έχει λήξει?

Υπάρχει επιστροφή χρημάτων ή μπορούν να στείλουν το άλλο μέγεθος με κρατημένη την τελική τιμή (αρχική έκπτωση + 30% κουπόνι)?

Έκανα μια ανάγνωση στις οδηγίες αλλά ζητάει τηλεφωνική επικοινωνία. Στους όρους αλλαγής αναφέρει επίσης το εξής:

Στην περίπτωση αλλαγής προϊόντος, ισχύει τυχόν έκπτωση από την αρχική αγορά;  Ναι, αν η παραγγελία έγινε με έκπτωση, το ίδιο θα ισχύσει και για το προϊόν αλλαγής. Ισχύουν ορισμένες εξαιρέσεις.

Τα pegasus 36 που πηρα ηταν μεγαλα. Πηρα τηλ. στην Nike, μου εστειλαν ετικετα επιστροφης στο e-mail μου  και ταυτοχρονα μου εκαναν παραγγελια τα ιδια σε μικροτερο νουμερο στην ιδια τιμη. Τα εστειλα πισω δωρεαν με ups. Μολις φτασουν Γερμανια θα μου στειλουν τα μικροτερα. Η νεα παραγγελια φαινεται και στο site τους. Σε καταστημα δεν γινεται αλλαγη...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mετά από τόσες μέρες, παρέλαβα επιτέλους σήμερα τα air max 200.

Kανονικό μέγεθος, όπως και τα περισσότερα nike που έχω πάρει μέχρι τώρα (με εξαίρεση τα air max full ride TR 1.5 που ήθελα 1 νούμερο πάνω).

IMG_0177.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα εχτες τα pegasus, απο παραγγελια 25/5. περιμενα να καθυστερησει και αλλο καθως απο οτι καταλαβα ερχονται οδικως απο βελγιο.

ωραια παπουτσια και αναπαυτικα τουλαχιστον για περπατημα, αν θα κρατησουν βεβαια θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, CCCR είπε

αν θα κρατησουν βεβαια θα δειξει.

το μόνο σίγουρο είναι ότι  θα κρατήσουν περισσότερο από όσο θα θες να τα φοράς (βγαζουν άνετα πάνω απο 1000χλμ τρεξίματος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος έχει τα flyknit 2 epic react μπορει να πει αν νιώθει ενόχληση λιγο πάνω απο το την φτέρνα που είναι πιο σκληρο το παπουτσι; Ενώ το νούμερο είναι καλό με ενοχλεί σε εκείνο το σημείο.

 

Edit: μάλλον δεν κάθονται στο δικό μου πόδι καλά και θα τα πουλήσω αναγκαστικά καθώς τα περπάτησα δέκα λεπτα για να δω πως μου είναι και απο κάτω ψιλομαύρισαν απο τον δρόμο άρα δεν θα επιστρέφονται πίσω και δυστυχώς έβγαλα και κάλο σε εκεινο το σημείο. Ατυχία

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Αν κάποιος έχει τα flyknit 2 epic react μπορει να πει αν νιώθει ενόχληση λιγο πάνω απο το την φτέρνα που είναι πιο σκληρο το παπουτσι; Ενώ το νούμερο είναι καλό με ενοχλεί σε εκείνο το σημείο.

Edit: μάλλον δεν κάθονται στο δικό μου πόδι καλά και θα τα πουλήσω αναγκαστικά καθώς τα περπάτησα δέκα λεπτα για να δω πως μου είναι και απο κάτω ψιλομαύρισαν απο τον δρόμο άρα δεν θα επιστρέφονται πίσω και δυστυχώς έβγαλα και κάλο σε εκεινο το σημείο. Ατυχία

Εγώ τα έχω πάρει και ήταν λίγο στενά στην αρχή αλλά τώρα με βολεύουν μια χαρά. 

Νομίζω ότι μπορείς να τα επιστρέψεις και αφού τα έχεις φορέσει. Έχει ένα τέτοιο policy η Nike. Για ψαξτο λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, panos7 είπε

Εγώ τα έχω πάρει και ήταν λίγο στενά στην αρχή αλλά τώρα με βολεύουν μια χαρά. 

Νομίζω ότι μπορείς να τα επιστρέψεις και αφού τα έχεις φορέσει. Έχει ένα τέτοιο policy η Nike. Για ψαξτο λίγο. 

πήρα τηλέφωνο και μου είπε επειδή είναι αθλητικό μπορώ να το επιστρέψω και ας το φόρεσα ελάχιστα. Το κάνουν στα αθλητικά λεει για να μην υπάρξουν τραυματισμοι κλπ. Θα το στείλω και ότι γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mrvaggos είπε

πήρα τηλέφωνο και μου είπε επειδή είναι αθλητικό μπορώ να το επιστρέψω και ας το φόρεσα ελάχιστα. Το κάνουν στα αθλητικά λεει για να μην υπάρξουν τραυματισμοι κλπ. Θα το στείλω και ότι γινει

Μια χαρά. Θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω κανονικά. Εμενα πάντως με βόλεψαν πραγματικά. Τα δοκίμασα και για τρέξιμο. Ίσως να δοκίμαζες κάποιο νούμερο παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, panos7 είπε

Μια χαρά. Θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω κανονικά. Εμενα πάντως με βόλεψαν πραγματικά. Τα δοκίμασα και για τρέξιμο. Ίσως να δοκίμαζες κάποιο νούμερο παραπανω

Η αλήθεια είναι ότι είναι ωραίο παπούτσι και το νούμερο είναι ότι πρέπει απλά μάλλον δεν ταιριάζει η φόρμα του παπουτσιού με το πόδι μου. Δεν πειράζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, mrvaggos είπε

Έχει επιστρέψει κανείς παπούτσι πίσω να μου πει σε πόσες μέρες σου βάζουν τα χρήματα απο τη στιγμή που το έχουν παραλαβει στη nike

Από την στιγμή που το δέμα επέστρεψε στην αποθήκη, περίπου 2 εργάσιμες. Επιστροφή σε κάρτα.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...