Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για download το PowerToys Run, ένας νέος launcher για τα Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Δεν το έλεγα για το υλικό, αλλά για το support. Όπως και να το κάνουμε, όμορφο το Mac, αλλά δεν έχει το gaming library των Windows επ'ουδενί...

Και φυσικά όσο ωριμάζει το cloud gaming τότε από οποιoδήποτε mac μπορείς να παίξεις οποιοδήποτε game των windows.

Εγώ για παράδειγμα είμαι founder member του Geforce Now.

1 λεπτό πριν, MetroStar είπε

Επιστροφή στις ρίζες για την Microsoft, επικεντρώνεται επιτέλους σε αυτό ξέρει να κάνει καλύτερα, στο να κλέβει

Αυτό ισχύει γενικά στην πληροφορική.

Επεξ/σία από skiabox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 λεπτά πριν, skiabox είπε

Αυτό ισχύει γενικά στην πληροφορική.

Το ξέρω, δε με πειράζει να κλέβουν ο ένας απ' τον άλλον. Μακάρι να κλέβουν όλοι από όλους και να δίνουν περισσότερες δυνατότητες στον χρήστη. Για παράδειγμα η Apple κατέκλεψε αισχρά το session view του Ableton στο τελευταίο Logic Pro 10.5 και το δίνει και ως δωρεάν αναβάθμιση. Με χάλασε; Καθόλου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, skiabox είπε
17 λεπτά πριν, MikeKata είπε

το support. Όπως και να το κάνουμε, όμορφο το Mac, αλλά δεν έχει το gaming library των Windows επ'ουδενί...

Και φυσικά όσο ωριμάζει το cloud gaming τότε από οποιoδήποτε mac μπορείς να παίξεις οποιοδήποτε game των windows.

Εγώ για παράδειγμα είμαι founder member του Geforce Now.

Δε με ελκύει το cloud gaming. Και όσον αφορά το "Games as a Service" και όσον αφορά το απίστευτο latency που έχει σε σχέση με το local. Τουλάχιστον όχι για τα επόμενα 5 χρόνια όπως δείχνει η κατάσταση. Τώρα αν γίνει θαύμα και αλλάξει κάτι, ίδωμεν... Άλλωστε, Linux προτιμώ σαν πλατφόρμα. Αν γινουν τα games OS agnostic, θα έχω ένα λόγο λιγότερο να χρησιμοποιώ Windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MikeKata είπε

Δε με ελκύει το cloud gaming. Και όσον αφορά το "Games as a Service" και όσον αφορά το απίστευτο latency που έχει σε σχέση με το local. Τουλάχιστον όχι για τα επόμενα 5 χρόνια όπως δείχνει η κατάσταση. Τώρα αν γίνει θαύμα και αλλάξει κάτι, ίδωμεν... Άλλωστε, Linux προτιμώ σαν πλατφόρμα. Αν γινουν τα games OS agnostic, θα έχω ένα λόγο λιγότερο να χρησιμοποιώ Windows

Πάντως το Geforce Now σε σχέση με πριν μερικούς μήνες που ξεκίνησε είναι μέρα με τη νύχτα πάντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alexiko είπε

Μακάρι να δουλεύει σωστά. Στο macbook ψάχνω ένα pdf στο φάκελο του onedrive και το βρίσκει άμεσα. Στην αναζήτηση των 10 παίρνω τα 3 μου και γυρνάω στο μακ ή το ψάχνω με το χέρι.

Agent Ranshack και οι αναζητήσεις θα είναι γρήγορεεεες

Επεξ/σία από masteripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το everething και είναι μοναδικό στο search (μόνο για αρχεία) και ότι ποιο γρήγορο υπάρχει αφού δημιουργεί database από όλους τους δίσκους μια φορά και μάλιστα σε χρόνο dt ας το δοκιμάσουμε και αυτό δεν έχουμε να χάσουμε κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, masteripper είπε

Agent Ranshack και οι αναζητήσεις θα είναι γρήγορεεεες

Δηλαδή να πληρώσω έξτρα πρόγραμμα, ενώ στο μακ έχω πρόσβαση σε δευτερόλεπτα με συντόμευση στο πληκτρολόγιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...