Προς το περιεχόμενο

Sound BlasterX G5 (B-Stock) €50 / €60 με μεταφορικα απο creative.com


Jorvik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sound BlasterX G5 (B-Stock)

7.1 HD Audio Portable USB Sound Card with Headphone Amplifier for Windows PC, Mac, PS4, and Other Consoles

https://en.creative.com/p/b-stock/sound-blasterx-g5-b-stock

CREATIVE B-STOCK

Creative's B-stocks are products that were returned by customers for varied reasons. Every certified B-stock product is thoroughly tested and has completed a stringent process to ensure no fault was found and each item meets approved standards, same as new Creative products. All B-stock products are in mint condition, and comes with a one-year limited hardware warranty.

Ιστορικο χαμηλο στην ελλαδα στις 19/03/2020 στα 80€.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, zodiak bam είπε

Εχω 2 ηχεια EDIFIER R1700BT θα δω διαφορα στην αποδοση η ειναι μονο για headset?

Έχω ακριβώς τα ίδια ηχεία με ακριβώς την ίδια κάρτα (B stock την είχα αγοράσει κι εγώ πριν 20 μέρες). Έχει μεγάλη διαφορά στην ένταση και είδα και διαφορά στην ποιότητα. Για μουσική μιλάω γιατί games δεν παίζω. Έχει όμως το software της κάρτας αρκετές επιλογές και παραμετροποιήσεις (ακόμα και προεπιλογές για παιχνίδια πχ LoL, COD κτλ)

Η κατάσταση που μου ήρθε είναι λες και αγόρασα καινούργια κάρτα.

Για 60€ σίγουρα αξίζει αν θες να ακούς κάτι καλύτερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ένταση είμαι ικανοποιημένος είναι αρκετά δυνατά σε ποιότητα ήχου θα ήθελα να ακούσω για μεγαλύτερη διαφορά... Για μουσική τα πήρα πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι μεγαλη συζητηση το αν οι εξωτερικες καρτες ηχου αναβαθμιζουν σε αντιληπτο βαθμο την ποιοτητα ηχου ,ειδικα σε ηχεια pc ακομα κ καλα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, zodiak bam είπε

Από ένταση είμαι ικανοποιημένος είναι αρκετά δυνατά σε ποιότητα ήχου θα ήθελα να ακούσω για μεγαλύτερη διαφορά... Για μουσική τα πήρα πιο πολύ.

Σίγουρα θα καταλάβεις διαφορά και στην ποιότητα. Εγώ τουλάχιστον, σε μουσική τύπου Pink Floyd και γενικότερα ροκ, έχω καταλάβει περισσότερο διαφορά (μιλάω πάντα για καλή πηγή ήχου, cd άντε και Spotify). Αν δεν σου φαίνονται πολλά τα 60€, είναι καλή αναβάθμιση. 

Προφανώς παίζει ρόλο και η κάρτα ήχου που ήδη έχεις. Εγώ έχω λάπτοπ μέτριας κατηγορίας όποτε είδα διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zodiak bam είπε

Εχω 2 ηχεια EDIFIER R1700BT θα δω διαφορα στην αποδοση η ειναι μονο για headset?

Θα δεις κυρίως στο ότι θα ανεβάζεις την ένταση χωρίς να έχεις παραμόρφωση.

52 λεπτά πριν, IgnoreThem είπε

ειναι μεγαλη συζητηση το αν οι εξωτερικες καρτες ηχου αναβαθμιζουν σε αντιληπτο βαθμο την ποιοτητα ηχου ,ειδικα σε ηχεια pc ακομα κ καλα

Αγόρασσα πρόσφατα την g6 πήγα απο 720p στα 1080p σστα αυτιά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ότι έρχεται με mini usb cable. Αυτό σημαίνει ότι τη φορτίζεις; Ή θέλει μόνιμη τροφοδοσία και πρέπει να έχεις power adapter με είσοδο usb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, morfeas-dsl- είπε

Εχει και την καλυτερη με 30 κατι ευρω ακομα βλεπω.

Δεν είναι διαθέσιμη η G6 όμως. Έχει παρακολουθήσει κανείς αν στοκάρει συχνά τα αποθέματα?

Δεν μπορώ να καταλάβω αν αξίζει τα 25€ παραπάνω να πω την αλήθεια.

Μου ήρθαν χτες τα R1700BT τα οποία προορίζω κυρίως για το desktop(μουσική) αλλά και για το XBOX σε μακροσκελή βράδυα. 

Χτυπάς G5 στα 60, περιμένεις G6 στα 85 ή παίρνεις κάτι άλλο?
Προβλήματα που έχει ο κόσμος...

Υ.γ Αν βρείτε ακόμα κάποιον να πάρετε μαζί γλυτώνετε και τα μεταφορικά οπότε πάει στα 50 τελική. Minimum για free shipping τα 80€.

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, karafoul είπε

Σίγουρα θα καταλάβεις διαφορά και στην ποιότητα. Εγώ τουλάχιστον, σε μουσική τύπου Pink Floyd και γενικότερα ροκ, έχω καταλάβει περισσότερο διαφορά (μιλάω πάντα για καλή πηγή ήχου, cd άντε και Spotify). Αν δεν σου φαίνονται πολλά τα 60€, είναι καλή αναβάθμιση. 

Προφανώς παίζει ρόλο και η κάρτα ήχου που ήδη έχεις. Εγώ έχω λάπτοπ μέτριας κατηγορίας όποτε είδα διαφορά.

Ειδικά σήμερα τους pink floyd τους ελιωσα στο youtube ειχα καιρο να τους βάλω...

Με το τσιπακι της b450 TOMAHAWK ειμαι. Δεν εχω καποια ξεχωριστη καρτα ηχου

Επεξ/σία από zodiak bam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...