Προς το περιεχόμενο

Sound BlasterX G5 (B-Stock) €50 / €60 με μεταφορικα απο creative.com


Jorvik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Υποψιάζεται κάποιος ποιο από τα 2 ακούγεται δυνατότερα/ποιοτικότερα;

α)iroar

b)stage 2.1

ξέρω είναι διαφορετικά,αλλά ναι,δεν μπορώ να τη βρω τη πληροφορία αυτή.

Aν σε ενδιαφέρει κυρίως φορητότητα πας στο iRoar διαφορετικά πας στην Stage. Δεν υπάρχει πιο vfm ηχόμπαρα από την Stage. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την έχω ήδη την Stage. Απλά αν μπορώ να έχω την δύναμη/ποιότητα της stage +φορητότητα,τότε να δώσω την Stage να πάρω την iroar. Πόσο δυνατή είναι η iroar ρωτάω,αν κοντράρει την stage. Αντιλαμβάνομαι πόσο διαφορετικές κατασκευές είναι,αλλά 300+++ έκανε η iroar και είναι καλή τιμή της b-stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Υποψιάζεται κάποιος ποιο από τα 2 ακούγεται δυνατότερα/ποιοτικότερα;

α)iroar

b)stage 2.1

ξέρω είναι διαφορετικά,αλλά ναι,δεν μπορώ να τη βρω τη πληροφορία αυτή.

Αν σε βοηθάει: iroar 40W, stage 160W peak.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Την έχω ήδη την Stage. Απλά αν μπορώ να έχω την δύναμη/ποιότητα της stage +φορητότητα,τότε να δώσω την Stage να πάρω την iroar. Πόσο δυνατή είναι η iroar ρωτάω,αν κοντράρει την stage. Αντιλαμβάνομαι πόσο διαφορετικές κατασκευές είναι,αλλά 300+++ έκανε η iroar και είναι καλή τιμή της b-stock.

Την έχω και εγώ την Stage. Και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το iRoar το πήρα για φορητότητα αντί να έπαιρνα π.χ στα ίδια χρήματα ένα flip 5, απο το οποίο είναι φυσικά πολύ ανώτερο. Δεν το πήρα όμως για να αντικαταστήσω την Stage με αυτό καθώς είναι σίγουρο ότι στις χαμηλές θα υστερεί. Εκτός φυσικά και αν πάρεις και το dock του το οποίο κοστίζει επιπλέον 90 ευρώ. Αν δεν σε ενδιαφέρει η φορητότητα μείνε με την Stage. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Αν σε βοηθάει: iroar 40W, stage 160W peak.

Δεν ξέρω από ήχους παιδιά,αλλά αντιλαμβάνομαι τι έστειλες. Να κάτσω στα αυγά μου με τη stage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Δεν ξέρω από ήχους παιδιά,αλλά αντιλαμβάνομαι τι έστειλες. Να κάτσω στα αυγά μου με τη stage.

Ούτε εγώ είμαι ειδικός, αλλά εδώ απλά σου ανέφερα τα ονομαστικά Watt. Που πολλές φορές δεν ανταποκρίνονται στα πραγματικά βέβαια. Αν και εδώ μιλάμε για ίδια μάρκα, οπότε ίσως να υπάρχει ίδιου μεγέθους "απόκλιση" και στα δύο. Άρα μιλάμε για 2 με 4 φορές λιγότερη ένταση ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ.

Γενικά μάλλον πας να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια, οπότε ναι ίσως καλύτερα να μείνεις ως έχεις.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα την Iroar να τη μετακινώ εντός/εκτός &επί τ'αυτά του σπιτιού,υπό την σκέψη - προϋπόθεση ότι θα έχω κοντινό ήχο με αυτόν της Stage,δεδομένου της (αρχικής) τιμής του Iroar. Και μου λέτε αυτό που υποψιαζόμουν εξ'αρχής,πως το form factor του Iroar δεν βοηθάει για να είναι ανταγωνιστικό με την Stage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2020 στις 4:43 ΜΜ, lionheart75 είπε

Το ποστ αυτό με έκανε να το πάρω. Αν είναι έτσι τα πράγματα, είναι όντως κλοπή μιας και σε αυτά τα χρήματα θα έπαιρνε κάποιος ένα π.χ flip 5.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! 

Χαχα διαβάζοντας αυτά που έγραψα παρήγγειλα ακόμα ένα iroar .. κάποιος να με βοηθήσει..🤣

Σοβαρά τώρα διάβασα ότι με ένα καλώδιο μπορείς να τα συνδέεις και να έχεις μία συστοιχία Οπότε σίγουρα ο ήχος θα γίνεται  ακόμα πιο καταπληκτικός..

Στα συν reviews που διάβασα σε Αμερική και Αγγλία όταν πάρα πολύ αγόρασαν 2 ενόσω ακόμα κάνανε πάνω από  τρία κατοστάρικα..

 Επισξς και στο αγγλικό σάιτ τα πουλάνε 89 λίρες τα bstock αλλά έχουν τελειώσει  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το iroar αξίζει για ηχητική αναβάθμιση μιας τηλεόρασης; Έχει καθόλου μπάσα; Ή είναι αρκετά ασθενικό;

 

Επίσης είδα η G7 έχει καλύτερη συμβατότητα με όλες τις κονσόλες, μια προς μια έως και Switch.. Πρακτικά για Xbox One digital αξίζει η διαφορά τιμής από G5;

Επεξ/σία από Krepalidis
G5 Vs G7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Krepalidis είπε

Το iroar αξίζει για ηχητική αναβάθμιση μιας τηλεόρασης; Έχει καθόλου μπάσα; Ή είναι αρκετά ασθενικό

Έχει πολύ γεμάτο ήχο με καθαρά πριμα και μεσαια και γεμάτα μπάσα , άλλα αν θες subwoofer να βροντάει  νομίζω ότι καλύτερα βολεύει μια μπάρα 

Εγώ χθες το είχα συνδέσει bluetooth στην tv και το είχα δίπλα μου για να μην ενοχλώ,  άκουγα πολύ ωραία λεπτομέρεια στην ταινία 

Διαβάζοντας reviews  κάποιοι που το χρησιμοποίησαν σαν μπάρα μόνιμα καρφωμένο στο ρεύμα είπαν ότι τους χάλασε η μπαταρία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι εγώ κάτι τους γνωρίζοντες. Έχω ένα παλιό Logitech 5.1 σύστημα στον υπολογιστή. Όμως έχω βγάλει τα 2 πίσω ηχεία. Τα υπόλοιπα 3 και το sub συνδέονται με 3 καλώδια στην μητρική. Κάποια από τις g5 ή g6 θα κάνει για μένα; Γενικά κάποιος ξέρει να προτείνει ένα dac amp combo για pc, κυρίως για μουσική αξιόλογο μέχρι 200 ευρώ ας πούμε; Και πριν πείτε για τα ηχεία μου, ξέρω είναι χάλια θα αλλαχτούν(έχω την stage 2.1 στην tv και μπορώ να την φέρω στο pc, έχω και τα sennheiser hd 598 sr που μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι να πάρω καινούργια ηχεία). Για αυτό που ρώτησα αν έχει κάποιος ιδέα θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφτασαν και τα DT 990 Pro(250 Ohm) και κουμπώθηκαν πάνω στην κάρτα. 

Νιώθω ότι υπάρχει "φρένο" στην υπόθεση ειδικά σε θέμα volume καθώς έβαλα και κάποια AKG φίλου και κοντεύουν να ανατιναχτούν...

Άντε βγάλε άκρη τι παίζει τώρα καθώς υποθετικά η G5 μπορεί να οδηγήσει τα DT από άποψη Ohm (που πάω και μπλέκω με καινούριο hobby καλοκαιριάτικα, καταραμένο insomnia)

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Themos3 είπε

Έφτασαν και τα DT 990 Pro(250 Ohm) και κουμπώθηκαν πάνω στην κάρτα. 

Νιώθω ότι υπάρχει "φρένο" στην υπόθεση ειδικά σε θέμα volume καθώς έβαλα και κάποια AKG φίλου και κοντεύουν να ανατιναχτούν...

Άντε βγάλε άκρη τι παίζει τώρα καθώς υποθετικά η G5 μπορεί να οδηγήσει τα DT από άποψη Ohm (που πάω και μπλέκω με καινούριο hobby καλοκαιριάτικα, καταραμένο insomnia)

Gain στο Η.

Να υποθεσω οτι ακους απο youtube?Γιατι εχω το ιδιο setup και δεν υπαρχει προβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά... Παίρνετε καλά ακουστικά, DAC, μπάμπαλα, μάμπαλα, σκάτε 100δες ευρώ και ακούτε από... YouTube; Μόνο εμένα μου φάνηκε παράλογο; Το είδα γραμμένο και πριν μερικές μέρες και πέρασε ασχολίαστο σα να είναι φυσιολογικό. Και τότε είχε γραφτεί ότι αυτή ήταν η στάνταρ χρήση του setup... Όχι περιστασιακή. Για όνομα. Χαρίστε τα κάπου άλλου να πιάσουν τόπο αν είναι.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι κανεις απο Κρητη να πει με τη ερχεται εδω η DHL ? μου έστειλαν email οτι υπαρχει θεμα με την παράδοση , αυτο συμβαίνει συνήθως οταν δεν βαζουν το τηλέφωνο  γιατι είμαι επαρχια και δεν με βρίσκουν αλλιώς 

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...