Προς το περιεχόμενο

Μητρική + Επεξεργαστής + Μνήμες RAM


EyThatWasMe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την στιγμή που μιλάμε για games καλύτερα να πάει σε comet lake (όταν βγουν τα κλειδωμένα chipset στις μητρικές) ή έστω zen 2 αλλά με κάποια msi max μητρική (και όχι τις φτηνιάρες με γυμνά vrm) και φυσικά κάποιο micron edie kit. Έτσι με λίγα ευρώ παραπάνω από τα 250 του budget έχει το πιο vfm .configuration, και αργότερα μπορεί να βάλει καλύτερη κάρτα γραφικών ή κάποιον rocket lake/ zen 3 απροβλημάτιστα. Βέβαια φιλολογική συζήτηση είναι αυτή γιατί με την 580 ακόμα και 1st gen ryzen να βάλεις δε θα δεις διαφορές στο 99% των περιπτώσεων (εκτός αν παίζεις ντότες ultra low ξέρω εγώ.).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να πω την αληθεια δεν θελω κατι πολύ δυνατο για να παιζω τα καινουργια games. Θελω απλα να παιζουν απροβλημάτιστά τα παιχνίδια που παιζω τωρα. Όπως το Pubg , το οποιο με 2πυρηνο απλα δεν γινεται. Συνεχεια microstutters και fps 50-60 με γραφικα low. Λογικα ενας i5-i7 6xxx ή 7xxx και μια 8αρα ram θα λυσουν το πρόβλημα μου αλλα με τα ιδια χρηματα μπορω να παω σε κατι καινουργιο τουλάχιστον με εγγυήσεις κτλ. (2600,b450) ή να περιμενω για b550 και Ryzen 3300X .

Επεξ/σία από EyThatWasMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

1)Ryzen 5 1600 AF> Ryzen 5 2600 

2)μπορεις να αγνοησεις την μητρικη που δειχνω μιας και σε λιγο καιρο βγαινουν καινουργιες B550 (αρα θα πεσουν οι B450)

3)16gb 3000MHz

4)257,63(+7.50 μεταφορικα και αντικαταβολη) αρα εγω με 265.13 προτεινω 16 ram 

Screenshot (68).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, alexpro19 είπε

1)Ryzen 5 1600 AF> Ryzen 5 2600 

Αυτό ισχύει μόνο για την τιμή (ο 1600AF είναι φθηνότερος του 2600) και όχι τις επιδόσεις. Για να μην μπερδέψεις τους άλλους.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο 2600 ειναι για παρα πολυ λιγο καλυτερος του 1600 AF(+5fps) και απο την στιγμη που ο φιλος δινει μεχρι 250 θεωρω οτι αξιζει πολυ περισσοτερο να παει σε 1600 AF 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TopCLR είπε

Αυτό που μόλις ανέφερες εννοούσα. Το "1)Ryzen 5 1600 AF> Ryzen 5 2600" σκέτο δίνει την ακριβώς αντίθετη εικόνα από αυτό που μόλις έγραψες.

ααααα οκ συγνωμη ευχαριστω που το παρατηρησες :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...