Προς το περιεχόμενο

Ετοιμάζεται το «Snyder’s Cut» της ταινίας Justice League για το HBO Max


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να δούμε...

Προσωπικά έχω την αίσθηση πως, το βασικό πρόβλημα του DC cinematic universe πρέπει να ήταν η υπερβολική και τοξική επιρροή στελεχών της WB. Οι περισσότερες ταινίες (όχι όλες) μου δίνουν την εντύπωση της βιασύνης και του μισοτελειώμενου και πως αντιμετωπίστηκαν σαν εργοστασιακό προιόν.

Αντίθετα, στις πρώτες ταινίες της Marvel οι οποίες εδραίωσαν το MCU, ένιωθα πως πραγματικά ήθελαν να φτιάξουν κατι δεμένο και πως γούσταραν να μεταφέρουν τις ιστορίες των κόμικ στη μεγάλη οθόνη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούν να μην φτιάχνουν superheroes με μάσκες ? Δεν υπάρχει τίποτα πιο ηλίθιο την σημερινή εποχή. Η μάσκα ήταν κάτι  που χρησιμοποιούσαν τους προηγούμενους αιώνες για να κρύβουν την ταυτότητά τους κι έφτασε μέχρι την δεκαετία του 40 όταν άρχισαν να βγαίνουν τα κόμικς... Την σημερινή εποχή δεν έχει λόγο ύπαρξης - αν θέλουν να μάθουν ποιός είσαι, θα το μάθουν... Προσωπικά όταν βλέπω αυτό το γιoγιό που φοράει στο κεφάλι ο Flash μου φέρνει γέλιο. Απο την άλλη πάλι, ο Σούπερμαν γίνεται αγνώριστος και δεν τον αναγνωρίζει ούτε η Lois, απλά και μόνο βάζοντας τα γυαλιά του... lol...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lightsout είπε

Αν είναι χειρότερο από αυτό που βγήκε στις αίθουσες θα πρόκειται για πραγματικό επίτευγμα.

 

Χαχαχα με πρόλαβες, στο μυαλό μου είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Eloy είπε

Απο την άλλη πάλι, ο Σούπερμαν γίνεται αγνώριστος και δεν τον αναγνωρίζει ούτε η Lois, απλά και μόνο βάζοντας τα γυαλιά του... lol...

 

Δεν είναι μόνο τα γυαλιά. Αλλάζει και το χτένισμα, και την συμπεριφορά του. 😄😄

Πέρα από την πλάκα όμως, δεν γίνεται να μήν σας έχει τύχει να έχετε συνδυάσει κάποιο πρόσωπο με συγκεκριμένο περιβάλλον (για παράδειγμα στην εργασία, με συγκεκριμένη στολή/φόρμα κλπ) και αν το δείτε κάπου αλλού να δυσκολευτείτε να το αναγνωρίσετε άμεσα.

Αναφορικά με τις ταινίες, στην περίπτωση του Cristopher Reeve νομίζω το είχαν πετύχει πάρα πολύ καλά.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...