Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 12 ίσως να μην έχει ακουστικά στη συσκευασία για να ενισχυθούν οι πωλήσεις AirPods


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, ektorme είπε

Μου φαίνεται αξιοπερίεργο που παρεξηγείστε (και με το δίκιο σας) που σας λένε κάποιοι apple users "φτωχούς" "πλέμπα" και λοιπές βλακείες, αλλα την ίδια στιγμή - ενίοτε και πρώτοι - τους χαρακτηρίζετε ως ψώνια που αγοράζουν τις συσκευές μόνο για να δειχθούν... Καλό θα ήταν όπως δεν θέλετε να σας χαρακτηρίζουν (εκατέρωθεν παει αυτό), να μην χαρακτηρίζετε και εσείς γιατί η μπάλα όπως αναφέρει και ο Torch21 παίρνει και άτομα για τα οποία δεν ισχύει το σχόλιο - και συνήθως είναι και η πλειοψηφία! 

Αυτό είναι κατόρθωμα της Apple και της βγάζουμε το καπέλο, το ότι δλδ έστω και λίγοι, νομίζουν, ότι κρατώντας ένα iPhone στο χέρι, πιάσαν τον παπά από τα απίδια.

Δεν θα ξεχάσω όταν αγόρασα το πρώτο μου προϊόν Apple, ένα iPod Touch, είχα πάθει ΣΟΚ τεχνολογίας..μετά πήγα σε 2 ακόμα μοντέλα iPad χωρίς να το μετανιώσω. iPhone όμως ποτέ, γιατί? Γιατί στην πορεία δεν ένιωσα ούτε πλέον νιώθω τίποτε ξεχωριστό σε αυτά.

Η ελευθερία του Android με κέρδισε. Μπορεί να δώσω στο μέλλον και έδωσα κατά καιρούς πολλά λεφτά για ένα καλό Αndroid κινητό αλλά ποτέ για ένα τόσο κλειστό λειτουργικό σύστημα όπως το ios. Συνεπώς το πρόβλημα μας δεν είναι η τιμή αλλά η φιλοσοφία και αυτό κράζουμε. Όπως κράζουμε την OnePlus στην οποία έσταξα 600 ευρώ πρόσφατα για ένα 7t και ακουστικά δεν είχε μέσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Εάν σκοπεύουν με αυτήν την κίνηση να κρατήσουν τις ίδιες τιμές στα pro μοντέλα όπως φημολογείται πόσος με ενδιαφέρουν τα EarPods των 39€.

 Δεν θα λείψουν σε κανέναν .

 Εγώ προσωπικά σφραγισμένα τα έχω στη συσκευασία όπως και η γυναίκα μου .

 Τώρα σχόλια του τύπου «το κινητό θα είναι μέσα» γέλιο μόνο προκαλούν όταν εταιρίες όπως η one plus δεν είχαν ποτέ μέσα αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε ποτέ ...

 

Έχει η oneplus τηλέφωνο 1500 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 Έχω την εντύπωση οτι αυτά τα άρθρα φτιάχνονται για να υπάρχει κίνηση στο forum και να παίζει φλέιμ ^_^ δεν εξηγείται αλλιώς. Γενικά αυτά τα apple micromanagement δεν νοιάζουν ουσιαστικά ούτε αυτούς που έχουν apple ούτε αυτούς που δεν έχουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Δεν έχει τίποτα η Μπέμπα στις βασικές εκδόσεις φίλος ...

Ναι οι καινούριες είναι λίγο καφενεία , οι παλιές ήταν αμάξια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Αυτό είναι κατόρθωμα της Apple και της βγάζουμε το καπέλο, το ότι δλδ έστω και λίγοι, νομίζουν, ότι κρατώντας ένα iPhone στο χέρι, πιάσαν τον παπά από τα απίδια.

Δεν θα ξεχάσω όταν αγόρασα το πρώτο μου προϊόν Apple, ένα iPod Touch, είχα πάθει ΣΟΚ τεχνολογίας..μετά πήγα σε 2 ακόμα μοντέλα iPad χωρίς να το μετανιώσω. iPhone όμως ποτέ, γιατί? Γιατί στην πορεία δεν ένιωσα ούτε πλέον νιώθω τίποτε ξεχωριστό σε αυτά.

Η ελευθερία του Android με κέρδισε. Μπορεί να δώσω στο μέλλον και έδωσα κατά καιρούς πολλά λεφτά για ένα καλό Αndroid κινητό αλλά ποτέ για ένα τόσο κλειστό λειτουργικό σύστημα όπως το ios. Συνεπώς το πρόβλημα μας δεν είναι η τιμή αλλά η φιλοσοφία και αυτό κράζουμε. Όπως κράζουμε την OnePlus στην οποία έσταξα 600 ευρώ πρόσφατα για ένα 7t και ακουστικά δεν είχε μέσα.

Και με το δίκιο σου φίλε μου, έχεις το δικαίωμα να χρησιμοποιείς ότι θες για όποιον λόγο θες. Προσωπικά βολεύομαι άπειρα το ios, όποτε πήγα σε android, και ακόμη και τώρα όταν πιάνω στα χέρια μου, δεν με βολεύει καθόλου το λειτουργικό. Και χωρίς να είμαι apple fan, μόνο desktop & iphone εχω, τα υπόλοιπα (watch, airpods κτλ) με αφήνουν αδιάφορο.

Αλλά γιατί να χαρακτηρίσω κάποιον είτε φτωχό είτε δήθεν? Εχω δει προσωπικά και άτομα με samsung (ναυαρχίδες προφανώς) να έχουν τουπέ, αυτό είναι στον άνθρωπο. Αν είναι στερημένος θα προσπαθήσει να το καλύψει είτε με κινητό, αυτοκίνητο κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Namor είπε

Η βασική έκδοση του 12 θα κοστίζει 749$ ενώ του 11 κόστιζε 699$.

Μάλλον μπερδεύτηκες με το iPhone 12 5.4 που είναι φτηνότερο άλλο δεν υπήρχε έκδοση 11 για να συγκρίνουμε τιμή.

Και εφόσον δεν υπήρχε 11ρι 5,4 το πετάμε στον κουβά! 

Ανέκαθεν, "βασική" λέμε την έκδοση με τα υποδεέστερα χαρακτηριστικά. 

Εσένα δε σε βολεύει στο αφήγημά σου και σου πέφτει βαρύ να γράψεις ένα "σόρυ φίλε, έχεις δίκιο". Το καταλαβαίνω, συνηθίζεται εδώ μέσα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Apple ειναι μια εταιρια που δε χωνευω εδω και δεκαετιες απ την εποχη των mackindosh, κι ακομα και την εποχη των ipod ειχα προτιμησει να ψαχνω mp3-οφωνα noname παρα να παρω οτιδηποτε της apple, ΑΛΛΑ το να σου δινουν ακουστικα μαζι με ενα κινητο δεν ειναι ετσι κι αλλιως η πιο συνηθισμενη τακτικη, και η samy τα συγκεκριμενα που δινει με τις ναυαρχιδες της ειναι ακουστικακια της πλακας που βρισκεις με το κιλο και καποιος που θελει να ακουει και λιγο μουσικη απλα τα πεταει, (ειχα βρει 4-5 στο συρταρι μου) και αφου ετσι κι αλλιως ακομα κι αν σου δωσουν ακουστικα με το κινητο δε θα τα χρησιμοποιησεις αφου οι περισσοτεροι εχουν ηδη τα αγαπημενα τους (και πολλες φορες χρυσοπληρωμενα), δε θεωρω πως ο συγκεκριμενος ειναι σοβαρος λογος για κραξιμο 

Επεξ/σία από nick10000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, stafaf είπε

Και εφόσον δεν υπήρχε 11ρι 5,4 το πετάμε στον κουβά! 

Ανέκαθεν, "βασική" λέμε την έκδοση με τα υποδεέστερα χαρακτηριστικά. 

Εσένα δε σε βολεύει στο αφήγημά σου και σου πέφτει βαρύ να γράψεις ένα "σόρυ φίλε, έχεις δίκιο". Το καταλαβαίνω, συνηθίζεται εδώ μέσα. 

Ρε φίλε έχει δίκιο ,αφού έχουν τα ίδια λεφτά.1099 είχε το iPhone 11 max 1099 θα έχει το 12 max πως είναι πιο φτηνό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Δεν έχει τίποτα η Μπέμπα στις βασικές εκδόσεις φίλος ...

ΑΥτό το φτάξανε τα τελευταία χρόνια γιατί φαγανε κράξιμο. Τώρα στο βασικό εξοπλισμό έχεις υποστήριξη bluetooth και κινητού (cd δεν θες ετσι και αλλιώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, music_lover είπε

Αυτό είναι κατόρθωμα της Apple και της βγάζουμε το καπέλο, το ότι δλδ έστω και λίγοι, νομίζουν, ότι κρατώντας ένα iPhone στο χέρι, πιάσαν τον παπά από τα απίδια.

Δεν θα ξεχάσω όταν αγόρασα το πρώτο μου προϊόν Apple, ένα iPod Touch, είχα πάθει ΣΟΚ τεχνολογίας..μετά πήγα σε 2 ακόμα μοντέλα iPad χωρίς να το μετανιώσω. iPhone όμως ποτέ, γιατί? Γιατί στην πορεία δεν ένιωσα ούτε πλέον νιώθω τίποτε ξεχωριστό σε αυτά.

Η ελευθερία του Android με κέρδισε. Μπορεί να δώσω στο μέλλον και έδωσα κατά καιρούς πολλά λεφτά για ένα καλό Αndroid κινητό αλλά ποτέ για ένα τόσο κλειστό λειτουργικό σύστημα όπως το ios. Συνεπώς το πρόβλημα μας δεν είναι η τιμή αλλά η φιλοσοφία και αυτό κράζουμε. Όπως κράζουμε την OnePlus στην οποία έσταξα 600 ευρώ πρόσφατα για ένα 7t και ακουστικά δεν είχε μέσα.

Δεν ένοιωσες ξεχωριστός γιατί δεν το χρειάστηκες. Άλλοι όμως που τρέχουν στους δρόμους καθε μέρα και στέλνουν με 2 κλικ email, βάζουν πλοηγό με άλλα δύο και δουλεύουν αψεγάδιαστα, καταλαβαίνουν τη διαφορά. Γιατί έιχες ένα safe app store. 5-6 χρόνια updates. Γιατί όταν βρεθείς σε περιβάλον που οι άλλες συσκευές θα προσπαθούν να κάνουν negotiate με το wifi και εσύ θα μπεις καρφί, θα καταλάβεις τη διαφορά. Εκεί βγάζεις τα λεφτά με το iphone. Όσο αυτό ήταν μέχρι 900 ευρώ βέβαια και ο ανταγωνισμός πίσω. Σήμερα είναι αλλη η πραγματικότητα. Αλλά η apple δεν έφτιαξε όνομα λόγω γκλαμουριάς (άπατο το mac άλλωστε). Έφτιαξε λόγω των παραπάνω και η γκλαμουριά ακολούθησε.....

Το στοίχιμα είναι στον ανταγωνισμό. Εκεί είναι η μπάλα τώρα.....

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, mjaros είπε

 

Ούτε η Μπέμπα σου δίνει ρεζέρβα. 

δεν υπάρχει περίπτωση εκ των πραγμάτων να αγοράσω καινούριο Γερμανικό αυτοκίνητο όλα με θέματα ηλεκτρικά, καίνε λάδια και προβλήματα μεγάλης αξίας για να συντηρούνται οι αντιπροσωπίες και τα σέρβις.

επίσης ένα παράδειγμα έδωσα :P 

 

  

8 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Δεν ένοιωσες ξεχωριστός γιατί δεν το χρειάστηκες. Άλλοι όμως που τρέχουν στους δρόμους καθε μέρα και στέλνουν με 2 κλικ email, βάζουν πλοηγό με άλλα δύο και δουλεύουν αψεγάδιαστα, καταλαβαίνουν τη διαφορά. Γιατί έιχες ένα safe app store. 5-6 χρόνια updates. Γιατί όταν βρεθείς σε περιβάλον που οι άλλες συσκευές θα προσπαθούν να κάνουν negotiate με το wifi και εσύ θα μπεις καρφί, θα καταλάβεις τη διαφορά. Εκεί βγάζεις τα λεφτά με το iphone. Όσο αυτό ήταν μέχρι 900 ευρώ βέβαια και ο ανταγωνισμός πίσω. Σήμερα είναι αλλη η πραγματικότητα. Αλλά η apple δεν έφτιαξε όνομα λόγω γκλαμουριάς (άπατο το mac άλλωστε). Έφτιαξε λόγω των παραπάνω και η γκλαμουριά ακολούθησε.....

Το στοίχιμα είναι στον ανταγωνισμό. Εκεί είναι η μπάλα τώρα.....

κάποτε με ICS (κάτι σαν τα windows 2000 για το android) τα κινητά κολλάγανε φουλ και είχαν ένα σωρό θέματα επίσης όταν βγήκε το πρώτο iphone ο ανταγωνισμός ήταν κάτι lg cookie ,κάτι sony ericsson και κάτι palm pc που ούτε PC ήταν ούτε φορητά.

σήμερα το android έχει ξεπεράσει το παρατσούκλι lagdroid και είναι εξίσου καλό.

όσο για τα updates τα κινητά είναι αναλώσιμα δεν τα κρατάς μια ζωή όπως τα corolla οι Ελληνες κάθε 2-3 χρόνια παίρνεις άλλο ,εγώ αν δεν έπεφτε η μπαταρία απο το p8 lite που είχα και δούλευε μια χαρά δεν θα το άλλαζα.

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Joker_ είπε

Ρε φίλε έχει δίκιο ,αφού έχουν τα ίδια λεφτά.1099 είχε το iPhone 11 max 1099 θα έχει το 12 max πως είναι πιο φτηνό?

Πόσα προφίλ έχεις βρε αθεόφοβε;

Δε βαρέθηκες;

Ίδια ημέρα δημιουργίας με το Namor, απαντάς μόνο όταν είναι να θάψεις iphone. 

Η γραφή είναι υπογραφή, δεν τα είπαμε;

Α είναι και το one+. Εκείνο είναι πιο ήπιο, και καλά. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...