Προς το περιεχόμενο

Δική της έρευνα θα πραγματοποιήσει η EETT για τις τιμές στην κινητή τηλεφωνία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω ΟΤΕ 24αρα vdsl στα 23.60€ καλα ειμαι. Αλλα τωρα Ιούλιο λήγει το συμβόλαιο. Αντε να δω. Και με το ίδιο είμαι ευχαριστημένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την ΕΕΤΤ ποιός ελεγκτικός μηχανισμός την ελέγχει ως προς την απόδοση και αμεροληψία της είπαμε;

Γιατί εκεί πρέπει να κοιτάξουμε νομίζω. Όταν έχεις διαφθορά (γιατί περί συστηματικής και χρόνιας διαφθοράς πρόκειται, και οχι ανικανότητας) σε ένα όργανο, πρέπει να κοιτάς γιατί δεν κάνει την δουλειά του αυτός που υποτίθεται οτι ελέγχει το όργανο αυτό. Γιατί και να αλλάξεις όλα τα κεφάλια της ΕΕΤΤ αύριο, χωρίς σωστό έλεγχο, μεθαύριο οι αντικαταστάτες θα γίνουν ίδιοι με τους προηγούμενους, άρα έκανες μια τρύπα στο νερό.

20 ώρες πριν, therion13 είπε

Εγω εχω ΟΤΕ 24αρα vdsl στα 23.60€ καλα ειμαι. Αλλα τωρα Ιούλιο λήγει το συμβόλαιο. Αντε να δω. Και με το ίδιο είμαι ευχαριστημένος 

Και αυτό είναι τρομερά βοηθητικό να το παραθέσεις ως σχόλιο επειδή; Μερικοί μάλλον δεν έχετε ξαναποστάρει ποτέ σε fora, δεν εξηγείται αλλιώς. Σκέψου όσοι σχολιάζουν να έλεγαν σε ποιόν πάροχο είναι και πόσα δίνουν, αντί να έλεγαν για την ΕΕΤΤ και τα καρτέλ. Και να έμπαινες μετά να πάρεις μέρος στον διάλογο. Ε δεν θα έλεγες τι πίθηκοι είναι αυτοί;

20 ώρες πριν, BadBoy είπε

120/120 στα 26.25. Εκτός και αν έχεις μαζί και κάποιο πρόγραμμα tv ή πακέτο σταθερού, δε θα έπρεπε να είσαι καθόλου ευχαριστημένος. Δε θέλω να κάνω διαφήμιση σε εταιρίες, αλλά ο ΟΤΕ είναι φαρμακείο.

Ρε μπάρμπα κάλυψη δικτύου είδες; Δηλαδή λολ. Σοβαρευτείτε λίγο.

Επεξ/σία από helicoid
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
51 λεπτά πριν, mkp είπε

Και πάλι υπάρχει επιλογή, βάζεις ηλιακά πάνελ, η βάζεις γεννήτρια, η φτιάχνεις δικιά σου εταιρεία παραγωγής ενέργειας, και άμα δεν γουστάρεις τίποτα από αυτά ανάβεις καντηλάκια.

ναι οτι πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, therion13 είπε

Εγω εχω ΟΤΕ 24αρα vdsl στα 23.60€ καλα ειμαι. Αλλα τωρα Ιούλιο λήγει το συμβόλαιο. Αντε να δω. Και με το ίδιο είμαι ευχαριστημένος 

120/120 στα 26.25. Εκτός και αν έχεις μαζί και κάποιο πρόγραμμα tv ή πακέτο σταθερού, δε θα έπρεπε να είσαι καθόλου ευχαριστημένος. Δε θέλω να κάνω διαφήμιση σε εταιρίες, αλλά ο ΟΤΕ είναι φαρμακείο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να κλείσει η ΕΕΤΤ και να επενδυθούν τα χρήματα που θα εξοικονομηθούν σε καλύτερο σκοπό.

Ενδεικτικά, Ολλανδία με 15€ έχω 8gb 4G, απεριόριστα τηλέφωνα εντός χώρας και 120' σε Ευρώπη. 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ξύπνησε η ΕΕΤΤ? Γιατί σαν να αγνοούσε τα εξής:

Ξαφνικά τηλέφωνα για διαφημήσεις από εταιρείες τηλεπικοινωνιών, χωρίς να ρωτήσουν αν θέλει ο χρήστης ενός αριθμού να δέχεται τηλέφωνα για διαφημήσεις! Το κινητό μου δεν είναι τηλεόραση!

5ψίφια νούμερα απατεώνες χρεώνουν συνδρομητικά χωρίς να έχει υπογράψει ο χρήστης τίποτα τελείως, εν αγνοία του! Έτσι ξαφνικά γειά σας συγχαριτήρια χρεώνεστε απο δώ και πέρα για αέρα κοπανιστό επειδή αποφασήσαμε να σας εγγράψουμε σε υπηρεσία με χρέωση τάδε τη μέρα ή εβδομάδα πχ. Ναι ήρθαν και σε μένα παρόλο που είχα απαιτήσει σε κατάστημα να μην με ενοχλεί κανένας, έτσι αόριστα! αν δεν πιστεύετε την έχουν πατήσει πάρα πολλοί. Και για να πάρει κάποιος πίσω τα κλωπημαία θέλει κόπο!

Φόρος καρτοκινητής προστέθηκε στον πελάτη! που δεν είναι παράνομο αλλα νταξ κανείς δεν το ήθελε.

Αύξηση 250 τις εκατό στα καρτοκινητά! εκεί που έκανε 5ε η κάρτα και έφτανε για ολόκληρο μήνα τώρα 12,5

Το υπόλοιπο δεν κρατάει πλέον χρόνο και στους 3 μήνες διαγράφεται. Αυτό το τελευταίο ειδικά δεν μπορώ να το εξηγήσω, πιάνει χώρο η αποθήκευση των μονάδων? Δηλαδή αν θέλω να βάλω κάρτα για όλον τον χρόνο?

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Χρήστος1986 είπε

Τώρα ξύπνησε η ΕΕΤΤ? Γιατί σαν να αγνοούσε τα εξής:

Ξαφνικά τηλέφωνα για διαφημήσεις από εταιρείες τηλεπικοινωνιών, χωρίς να ρωτήσουν αν θέλει ο χρήστης ενός αριθμού να δέχεται τηλέφωνα για διαφημήσεις! Το κινητό μου δεν είναι τηλεόραση!

5ψίφια νούμερα απατεώνες χρεώνουν συνδρομητικά χωρίς να έχει υπογράψει ο χρήστης τίποτα τελείως, εν αγνοία του! Έτσι ξαφνικά γειά σας συγχαριτήρια χρεώνεστε απο δώ και πέρα για αέρα κοπανιστό επειδή αποφασήσαμε να σας εγγράψουμε σε υπηρεσία με χρέωση τάδε τη μέρα ή εβδομάδα πχ. Ναι ήρθαν και σε μένα παρόλο που είχα απαιτήσει σε κατάστημα να μην με ενοχλεί κανένας, έτσι αόριστα! αν δεν πιστεύετε την έχουν πατήσει πάρα πολλοί. Και για να πάρει κάποιος πίσω τα κλωπημαία θέλει κόπο!

Φόρος καρτοκινητής προστέθηκε στον πελάτη! που δεν είναι παράνομο αλλα νταξ κανείς δεν το ήθελε.

Αύξηση 250 τις εκατό στα καρτοκινητά! εκεί που έκανε 5ε η κάρτα και έφτανε για ολόκληρο μήνα τώρα 12,5

Το υπόλοιπο δεν κρατάει πλέον χρόνο και στους 3 μήνες διαγράφεται. Αυτό το τελευταίο ειδικά δεν μπορώ να το εξηγήσω, πιάνει χώρο η αποθήκευση των μονάδων? Δηλαδή αν θέλω να βάλω κάρτα για όλον τον χρόνο?

 

1ον αν θες για ένα χρόνο να κάνεις συμβόλαιο. 

2ον αν θες για αναπάντητες τι να πω !

3ον κανονικά τα συμβόλαια πρέπει να συμφέρουν πιο πολύ από τα καρτοκινητά! Και εκεί κάπου έχει χαθεί η μπάλα! 

4ον δεν άκουσα κάποιον να λέει για μια συγκεκριμένη εταιρεία που έχει γεμίσει τον κόσμο με φοιτητικά και έχει με 12 ευρώ όσα έχω εγώ με red 1 και 38 ευρώ! 

5ον έχω βαρεθεί να μου κάνουν αναπάντητες γιατί βάζουν κάρτα μια φορά το τρίμηνο ενώ το τηλέφωνο τους αξίζει πάνω από 400 ! 

6ον Η άποψη μου είναι τα συμβόλαια να γίνουν φτηνά και τα καρτοκινητά φαρμακείο.  

7ον το ελάχιστο που θα πρέπει να δώσει η κάθε εταιρεία να είναι 2 giga και 700 λεπτά. Να μπει πλαφόν.  

Υγ πληρώνω συμβόλαιο πολλά χρόνια και δεν με νοιάζει να κερδίσω 5-10 ευρώ και όταν θα χρειαστώ τηλέφωνο να ψάχνω περίπτερα 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, andreas314p είπε

1ον αν θες για ένα χρόνο να κάνεις συμβόλαιο. 

2ον αν θες για αναπάντητες τι να πω !

3ον κανονικά τα συμβόλαια πρέπει να συμφέρουν πιο πολύ από τα καρτοκινητά! Και εκεί κάπου έχει χαθεί η μπάλα! 

4ον δεν άκουσα κάποιον να λέει για μια συγκεκριμένη εταιρεία που έχει γεμίσει τον κόσμο με φοιτητικά και έχει με 12 ευρώ όσα έχω εγώ με red 1 και 38 ευρώ! 

5ον έχω βαρεθεί να μου κάνουν αναπάντητες γιατί βάζουν κάρτα μια φορά το τρίμηνο ενώ το τηλέφωνο τους αξίζει πάνω από 400 ! 

6ον Η άποψη μου είναι τα συμβόλαια να γίνουν φτηνά και τα καρτοκινητά φαρμακείο.  

7ον το ελάχιστο που θα πρέπει να δώσει η κάθε εταιρεία να είναι 2 giga και 700 λεπτά. Να μπει πλαφόν.  

Υγ πληρώνω συμβόλαιο πολλά χρόνια και δεν με νοιάζει να κερδίσω 5-10 ευρώ και όταν θα χρειαστώ τηλέφωνο να ψάχνω περίπτερα 

Και αν δεν επιθυμείς δέσμευση? Εγώ ας πούμε δεν θέλω. Θέλω αν δεν έχω κάρτα να μην μπορώ να καταναλώσω μονάδες τις οποίες θα χρωστάω. Και επίσης η κάρτα των 5 πριν δύο χρόνια έφτανε μια χαρά να πάρεις πολλά τηλέφωνα ήθελε άπλά συνέπεια στο να βάζεις κάρτες και να επιλέγεις πακέτο αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι της άποψης ότι εδώ και ένα χρόνο έπρεπε να είχε μπει εισαγγελέας στην ΕΕΤΤ. Για την σταθερή τηλεφωνία. Για την κινητή δεν το συζητώ...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lezantas26 είπε

ναι οτι πεις

Δηλαδή θες να πεις ότι μπορείς να παίρνεις τις υπηρεσίες και τα προϊόντα κάποιου άλλου με ότι τιμή γουστάρεις εσύ? Στην ελεύθερη αγορά και οι δύο πλευρές συμφωνούν για την τιμή, για παράδειγμα άμα οι καταναλωτές αρχίζουνε σιγά σιγά να μην αγοράζουν τις υπηρεσίες από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας να δεις πως θα αρχίσουν να πέφτουν οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, mkp είπε

Δηλαδή θες να πεις ότι μπορείς να παίρνεις τις υπηρεσίες και τα προϊόντα κάποιου άλλου με ότι τιμή γουστάρεις εσύ? Στην ελεύθερη αγορά και οι δύο πλευρές συμφωνούν για την τιμή, για παράδειγμα άμα οι καταναλωτές αρχίζουνε σιγά σιγά να μην αγοράζουν τις υπηρεσίες από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας να δεις πως θα αρχίσουν να πέφτουν οι τιμές.

ποσο χρονων εισαι? που ζεις?  ποια ελευθερη αγορα?

καρτελ λεγεται αυτο που κανουν τοσα χρονια οι παροχοι τηλεφωνιας και μαντεψε.. ειναι παρανομο. γι αυτο υποτιθεται υπαρχει η ΕΕΤΤ για να τους βαζει σε σειρα. απλα εδω στο ελλαδισταν τετοιες υπηρεσιες ειναι για να τα τρωνε χοντρα μαζι με τους παροχους

ποιος να μην αγορασει υπηρεσιας τηλεφωνιας? ο επαγγελματιας που θελει να κανονισει τα της επιχειρησης? ο υπαλληλος που πρεπει να βρισκεται σ επικοινωνια με πελατες/εργοδοτες? οσοι εργαζονται σε υπηρεσιες? στα νοσοκομεια? ποιος?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mkp είπε

Δηλαδή θες να πεις ότι μπορείς να παίρνεις τις υπηρεσίες και τα προϊόντα κάποιου άλλου με ότι τιμή γουστάρεις εσύ? Στην ελεύθερη αγορά και οι δύο πλευρές συμφωνούν για την τιμή, για παράδειγμα άμα οι καταναλωτές αρχίζουνε σιγά σιγά να μην αγοράζουν τις υπηρεσίες από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας να δεις πως θα αρχίσουν να πέφτουν οι τιμές.

Σαφώς ελεύθερη αγορά αλλά με κανόνες.. Στην ελεύθερη αγορά τα καρτέλ τσακιζονται δια ροπάλου. δες τι γίνεται στην πατρίδα του καπιταλισμού τις ΗΠΑ. Έκανες συμφωνία ...κυρίων για τις τιμές; Καταστράφηκες ως εταιρία. Εδώ βοά η Ελλάδα για τις εναρμονισμένες πρακτικές των τριών αδελφών και η ΕΕΤΤ σφυράει αδιάφορα. Αυτή δεν είναι ρυθμιστική αρχή αλλά παραμάγαζο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...