Προς το περιεχόμενο

Δική της έρευνα θα πραγματοποιήσει η EETT για τις τιμές στην κινητή τηλεφωνία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, mkp είπε

Είναι απλό δεν σου αρέσει η τιμή δεν αγοράζεις, όλα τα άλα είναι περιττά.

οταν ενηλικιωθεις το ξανασυζηταμε, τωρα δεν εχει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

οταν ενηλικιωθεις το ξανασυζηταμε, τωρα δεν εχει νοημα.

Και εσύ όταν καταλάβεις ότι δεν είναι ηθικά σωστό να βάζεις το κράτος, ώστε διά της βιας να διαμορφώνει τις τιμές σε υπηρεσίες και τα προϊόντα κάποιου άλλου, τότε το ξανασυζητάμε. Είναι απλό δεν σου αρέσει η τιμή? δεν αγοράζεις, δεν πας διά της βιας να το αποκτήσεις.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mkp είπε

Είναι απλό δεν σου αρέσει η τιμή δεν αγοράζεις, όλα τα άλα είναι περιττά.

Τι να μην αγοράσεις ρε φιλε

η επικοινωνία είναι πλέον από τις πρώτες αναγκες

εχουμε 3 εταιρείες που διαμορφώνουν ελάχιστες επιλογές για να διαλέξεις

και όταν λέμε καρτέλ εννοούμε ότι συνεννοούνται για να γίνει αυτο

απο την άλλη έχεις ένα ανεξάρτητο ελεγκτικό όργανο που λειτουργεί με το μέρος των εταιρειών σε κάθε περιπτωση

ποτε δεν θα ξεχάσω που ήθελα να αλλάξω πάροχο στην καρτοκινητή και μου έλεγαν το αμίμητο ότι δεν έχουν καρτες sim για καρτοκινητή παρά μόνο για συνδεση

Όχι Γιάννης, Γιαννάκης 

το αστείο και τραγικό ήταν όταν τους ρωτούσα ποτέ θα έχετε και μου λέγαν δεν ξέρω 

Την ίδια απάντηση σε 4 υποκαταστήματα, αν αυτό δεν είναι μορφή μονοπωλειου τι είναι;

το κακό είναι ότι η κυβέρνηση και κάθε κυβέρνηση δεν τολμά να τα βάλει με τα γερμανικά συμφέροντα της μιας εταιρείας που για να πετύχει μονοπωλιακές πρακτικές καθοδηγεί και τις άλλες δυο.

Ειναι πολλά τα λεφτά Αρη

 

Επεξ/σία από tu-luba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, IT chef είπε

Μας έχουν για ηλίθιους.

Είμαστε

1 ώρα πριν, mkp είπε

Είναι απλό δεν σου αρέσει η τιμή δεν αγοράζεις, όλα τα άλα είναι περιττά.

Ωραία εγώ δεν αγοράζω. Αγόρασε μου εσύ κινητό νούμερο να μιλάω στη δουλειά με πελάτες. Αγόρασε μου εσύ χρόνο ομιλίας κάθε δύο μήνες για να μπορώ να έχω e-banking γιατί στους 2 γίνεται φραγή. Αγόρασε μου Ίντερνετ για να μπορώ να κάνω δουλειές με το δημόσιο.

Να σκέφτεστε μερικοί πριν γράψετε ανοησίες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια περασα 5 σελίδες σχολια για να δω μονο και μονο αν καποιος θα τους υπερασπιζοταν... Ουτε ενας λοιπον. Κριμα ο κοσμακης (ο ασχετος η που δεν τον νοιαζει) που θα δει την ειδηση και θα πει "Α, κατι γινεται, επιτελους". Ειναι γελοιοι οι τυποι ρεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H EETT ανέκαθεν ήταν από μπροστά μια υποτυπώδες προφύλαξη των καταναλωτών ώστε να νομίζουν ότι κάποιος θα βοηθήσει στο θέμα παροχών και τιμών και από πίσω τα έχει βρει με το καρτέλ και κάνει ότι τους λένε. Οι τιμές έχουν ξεφύγει και σε ομιλία και σε δεδομένα. Πράγματα που είναι αναγκαία στην καθημερινότητα του 2020. Άνθρωποι που χρειάζονται το κινητό για 50 100 λεπτά το μήνα αναγκάζονται να δίνουν 10 ευρώ γιατί δεν υπάρχουν πιο φθηνά πακέτα εκεί πάει το πακέτο των 8.5 ευρώ μαζί με τον φόρο κινητής. Η κατάσταση είναι τραγική και κανείς δεν κάνει τίποτα. Όχι γιατί δεν θέλει αλλά γιατί δεν μπορεί με το καρτέλ που τα έχει βρει μεταξύ του. Πουλάνε αέρα στην κυριολεξία και μάλιστα χρυσάφι ώστε να μην χαλάσουν χατήρι στα Golden Boys που δεν ξέρουν τίποτα άλλο πέρα από το χρήμα.. 

 

Προσπαθείτε να μιλάτε όσο γίνεται με messenger viber whats app telegram σχεδόν παντού υπάρχουν WiFi. Η άλλη λύση είναι το voip που είναι αρκετά φθηνό και γίνονται κλήσεις κανονικά και σε σταθερά και σε απλά κινητά τηλέφωνα. Αν συνεχίσουμε έτσι σε λίγο θα έχουμε 15 ευρώ ελάχιστα πακέτα με διάρκεια 25 μέρες και στο μήνα φραγή. Ας μην το επιτρέψουμε κρίμα είναι. 

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Αμα παρει καποιος πακετο απο Γερμανια πχ δε μπορει να το χρησιμοποιει μονιμα Ελλαδα χωρις καμια επιπλεον χρεωση λογο ΕΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε παιδιά φθάνει πια με τις αστείες έρευνες που κυκλοφόρησαν και σας παρουσίαζαν πανάκριβους ακόμη και σε σχέση με χώρες που έχουν διπλάσιους τουλάχιστον μισθούς .....ελάτε να μαζευτούμε, να οργανωθούμε ,να τα βάλαμε κάτω με ανθρώπους που εμείς θα πληρώσουμε (γιατί οι ανεξάρτητοι δεν κάνουν σωστά την δουλειά μας)  και να τους δείξουμε πως είμαστε φθηνότεροι από όλους. Αρχιαπατεώνες μας έχετε πάρει έναν σκασμό λεφτά και τις μισές μέρες του μήνα η θα πέφτει το σταθερό ίντερνετ η θα έχουμε κάλυψη με edge . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mkp είπε

Και εσύ όταν καταλάβεις ότι δεν είναι ηθικά σωστό να βάζεις το κράτος, ώστε διά της βιας να διαμορφώνει τις τιμές σε υπηρεσίες και τα προϊόντα κάποιου άλλου, τότε το ξανασυζητάμε. Είναι απλό δεν σου αρέσει η τιμή? δεν αγοράζεις, δεν πας διά της βιας να το αποκτήσεις.

 

Έλα να κάνω μια αύξηση στη ΔΕΔΔΥΕ 500% δεν υπάρχει πρόβλημα άναβε καντήλια. 

Υγ Μην λες ΒΛΑΚΕΙΕΣ 

5 ώρες πριν, Arkin είπε

H EETT ανέκαθεν ήταν από μπροστά μια υποτυπώδες προφύλαξη των καταναλωτών ώστε να νομίζουν ότι κάποιος θα βοηθήσει στο θέμα παροχών και τιμών και από πίσω τα έχει βρει με το καρτέλ και κάνει ότι τους λένε. Οι τιμές έχουν ξεφύγει και σε ομιλία και σε δεδομένα. Πράγματα που είναι αναγκαία στην καθημερινότητα του 2020. Άνθρωποι που χρειάζονται το κινητό για 50 100 λεπτά το μήνα αναγκάζονται να δίνουν 10 ευρώ γιατί δεν υπάρχουν πιο φθηνά πακέτα εκεί πάει το πακέτο των 8.5 ευρώ μαζί με τον φόρο κινητής. Η κατάσταση είναι τραγική και κανείς δεν κάνει τίποτα. Όχι γιατί δεν θέλει αλλά γιατί δεν μπορεί με το καρτέλ που τα έχει βρει μεταξύ του. Πουλάνε αέρα στην κυριολεξία και μάλιστα χρυσάφι ώστε να μην χαλάσουν χατήρι στα Golden Boys που δεν ξέρουν τίποτα άλλο πέρα από το χρήμα.. 

 

Προσπαθείτε να μιλάτε όσο γίνεται με messenger viber whats app telegram σχεδόν παντού υπάρχουν WiFi. Η άλλη λύση είναι το voip που είναι αρκετά φθηνό και γίνονται κλήσεις κανονικά και σε σταθερά και σε απλά κινητά τηλέφωνα. Αν συνεχίσουμε έτσι σε λίγο θα έχουμε 15 ευρώ ελάχιστα πακέτα με διάρκεια 25 μέρες και στο μήνα φραγή. Ας μην το επιτρέψουμε κρίμα είναι. 

Δεν γίνεται. Είμαι επαγγελματίας έχω πελάτες από 28 χρόνων μέχρι 70 δεν μπορώ να τους πω στείλε μου στο viber ή έλα σε voip. 

Έχω Skype όταν καλώ φαίνεται ο αριθμός μου αλλά αν σταματήσω να πληρώνω χάνω το νούμερο οπότε bye bye πελατεία. 

Όχι δεν έχω συμβόλαιο με cu είμαι γιατί ακόμα και τώρα μου βγαίνει πιο φθηνά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mkp είπε

Και εσύ όταν καταλάβεις ότι δεν είναι ηθικά σωστό να βάζεις το κράτος, ώστε διά της βιας να διαμορφώνει τις τιμές σε υπηρεσίες και τα προϊόντα κάποιου

σε ποιον αξιακο κωδικα δεν ειναι ηθικο? για εξηγα μας ρε παικτη, γιατι βλεπω οτι το κατεχεις το θεμα της ελευθερης αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, MetroStar είπε

Όχι δεν είμαστε, δεν έχουμε άλλη επιλογή εγκλωβισμένοι στα μονοπώλια τους

Τα οποία δημιουργήσαμε μέσω των επιλογών μας στην επιλογή παρόχου.

Επεξ/σία από talos_2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mkp είπε

Και εσύ όταν καταλάβεις ότι δεν είναι ηθικά σωστό να βάζεις το κράτος, ώστε διά της βιας να διαμορφώνει τις τιμές σε υπηρεσίες και τα προϊόντα κάποιου άλλου, τότε το ξανασυζητάμε. Είναι απλό δεν σου αρέσει η τιμή? δεν αγοράζεις, δεν πας διά της βιας να το αποκτήσεις.

Ποιός είπε ότι το κράτος δεν πρέπει να επεμβαίνει σε ολιγοπωλιακές καταστάσεις και καρτέλ; Δες τι γίνεται στις ΗΠΑ. Κάνεις καρτέλ? ΟΚ. πληρώνεις κάτι εκατομμύρια πρόστιμο ώστε να μη σε συμφέρει ούτε να το σκεφθείς. Γιατί δεν το κάνουν εκεί; Επειδή είναι καλά παιδιά;; Όχι βέβαια, Επειδή λειτουργεί ο ανταγωνισμός δια ροπάλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Canedra είπε

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Αμα παρει καποιος πακετο απο Γερμανια πχ δε μπορει να το χρησιμοποιει μονιμα Ελλαδα χωρις καμια επιπλεον χρεωση λογο ΕΕ?

Σίγουρα μπορεί για κάποιο χρονικό διάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, greed είπε

Είμαστε

Ωραία εγώ δεν αγοράζω. Αγόρασε μου εσύ κινητό νούμερο να μιλάω στη δουλειά με πελάτες. Αγόρασε μου εσύ χρόνο ομιλίας κάθε δύο μήνες για να μπορώ να έχω e-banking γιατί στους 2 γίνεται φραγή. Αγόρασε μου Ίντερνετ για να μπορώ να κάνω δουλειές με το δημόσιο.

Να σκέφτεστε μερικοί πριν γράψετε ανοησίες.

 ειμαι τησ ιδια λογικησ απλα στην ελλαδα ειμαστε προβατα οποτε για να γινει αυτο καθολικο πρπει να πανε χιλιαδεσ  σε μαι μερα πχ και να κοψουν τα νουμερα τουσ λεμε τωρα  που γι να γινει αυτο πρεπει να γινει ανατροπη  των παντων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stoliver είπε

Σίγουρα μπορεί για κάποιο χρονικό διάστημα. 

Έχω ισπανικό αριθμό σε δίκαρτο. Μια χαρά καλώ. Προσπάθησε όμως να πείσεις τον συνομιλητή σου να σε καλέσει σε ισπανικό αριθμό να δω κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...