Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το Civilization VI στο Epic Games Store


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η προσφορά για να το αποκτήσετε δωρεάν ισχύει μέχρι την επόμενη εβδομάδα, στις 28 Μαΐου.

To γνωστό παιχνίδι Sid Meier’s Civilization VI της Firaxis Games από τον γνωστό δημιουργό Sid Meier που κανονικά στοιχίζει €59,99 είναι διαθέσιμο για να το κατεβάσετε δωρεάν από το Epic Games Store.

Η προσφορά από το κατάστημα της Epic Games έρχεται μία εβδομάδα μετά από μία ακόμα μεγάλη προσφορά, αυτή του Grand Theft Auto V.

Η τελευταία μάλιστα προσφορά είχε ως αποτέλεσμα να «πέσει» η ιστοσελίδα για οκτώ περίπου ώρες εξαιτίας της δημοτικότητας του παιχνιδιού, το οποίο είναι ένα από τα best-selling games (paid) όλων των εποχών (το Minecraft βρίσκεται στην κορυφή της λίστας) καθώς από ότι φαίνεται υπήρχε πολύς κόσμος που δεν το είχε παίξει στην πλατφόρμα PC.

Το Civilization VI αποτελεί την τελευταία κυκλοφορία της γνωστής σειράς παιχνιδιών turned-based strategy που γνωρίζει επιτυχία εδώ και περίπου τρεις δεκαετίες. Το έκτο αυτό παιχνίδι κυκλοφόρησε το 2016, και η προσφορά του Epic Games Store σχετίζεται με τη κυκλοφορία του νέου season pass (New Frontier Pass) που προσθέτει οκτώ νέους πολιτισμούς και εννέα ηγέτες στο παιχνίδι και είναι διαθέσιμο για όλες τις πλατφόρμες (εκτός από τις mobile πλατφόρμες) με τιμή €39,99.

cicilizationvi.jpg.ac679592a569b96b8407e9310498ed41.jpg


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω ρε παιδιά, έχω ατελείωτες ώρες στο civ 5 αλλά το 6 δεν μίλησε ποτέ στην καρδιά μου. Περνάει κανείς άλλος τέτοια φάση με το 6;

  • Like 13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξενέρωσα με το ότι είναι το βασικό (οκ δωρεάν... ) αλλά το platinum edition (που έχει τα DLC κτλ) αντί να το κοστολογήσουν δωρεάν + 20 ευρώ απο δίπλα το κοστολογούν 50% έκπτωση (από την κανονική τιμή του βασικού 60ευρώ + το premium για να πάρει την platinum έκδοση 20 ευρώ)

 

με άλλα λόγια αντί να το δώσουν 20 ευρώ (μιας και την βασική έκδοση την δίνουν τζάμπα) το δίνουν 40 τα διπλά δηλαδή (μιας και κάνουν ντεμέκ έκπτωση 50% απο την τιμή βασικού +20 ευρώ διαφορά για τα dlc )

 

Με τέτοια κόλπα δεν αφήνω το steam ρε ! :P  (47 ευρώ η platinum edition 7 ευρώ διαφορά δηλαδή και αν πας να το πάρεις απο τρίτο site -πάλι για steam-  βγαίνει γύρο στα 20 με 30 το πολύ) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, MrJulius είπε

Το Epic Store θα παει μπροστα πιστευω επιτελους να σπασει λιγο το μονοπώλιο τις Valve

Στα τζάμπα σκίζει, σε αυτά που πρέπει να πληρώσεις, θέλει ακόμα δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MrJulius είπε

Το Epic Store θα παει μπροστα πιστευω επιτελους να σπασει λιγο το μονοπώλιο τις Valve

που ειναι το προβλημα με το μονοπωλιο της valve? οκ εχω ακουσει πως τους δημιουργους τους "δαγκωνει" καλα, αλλα σα καταναλωτης δεν εχω κανενα παραπονο. συνεχεια προσφορες που ακομα και σε σχεση με τα "γκριζα" κλειδαδικα ειναι ανταγωνιστικες.

αντιθετως το epic store δινει πραματακια τζαμπα αλλα η τιμες του δε με συγκινουν, ουτε το ιδιο το store που του λειπουν βασικα πραματα οπως το dl speed limit

ακυρο, μολις μπηκα και ειδα πλεον το εχει επιλογη. πριν κανα μηνα ή δυο σιγουρα δεν ειχε γιατι χρησιμοποιουσα netlimiter μονο για παρτη του. δεν ειχα ακουσει κατι πως το προσθεσαν, τι φαση.. τεσπα, καλο αυτο χαιρομαι που το αναβαθμιζουν

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrJulius είπε

Το Epic Store θα παει μπροστα πιστευω επιτελους να σπασει λιγο το μονοπώλιο τις Valve

 

3 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

που ειναι το προβλημα με το μονοπωλιο της valve? οκ εχω ακουσει πως τους δημιουργους τους "δαγκωνει" καλα, αλλα σα καταναλωτης δεν εχω κανενα παραπονο. συνεχεια προσφορες που ακομα και σε σχεση με τα "γκριζα" κλειδαδικα ειναι ανταγωνιστικες.

αντιθετως το epic store δινει πραματακια τζαμπα αλλα η τιμες του δε με συγκινουν, ουτε το ιδιο το store που του λειπουν βασικα πραματα οπως το dl speed limit

Αυτό + ότι δεν έχει νόημα να έχεις 100 διαφορετικά launcher εγώ προσωπικά έχω γύρο στα 200+ παιχνίδια σε steam σίγουρα δεν θα αλλάξω (δεν λέω και δεν ξέρω αν έχει θετικά κάποιο άλλο launcher που δεν έχει το steam απλά πιστεύω ότι αν ξεκινήσεις με ενα launcher/DRM μείνε σε αυτό  είναι μπελάς να έχεις 2,3+ διαφορετικά -ήδη έχω blizzard και μου την σπάει που δεν μπορώ να τα "συγχωνεύσω") 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Αυτό + ότι δεν έχει νόημα να έχεις 100 διαφορετικά launcher εγώ προσωπικά έχω γύρο στα 200+ παιχνίδια σε steam σίγουρα δεν θα αλλάξω (δεν λέω και δεν ξέρω αν έχει θετικά κάποιο άλλο launcher που δεν έχει το steam απλά πιστεύω ότι αν ξεκινήσεις με ενα launcher/DRM μείνε σε αυτό  είναι μπελάς να έχεις 2,3+ διαφορετικά -ήδη έχω blizzard και μου την σπάει που δεν μπορώ να τα "συγχωνεύσω") 

υποψη, μολις κοιταξα και εχουν βαλει επιλογη για throttle.

το steam εχει επιλογη να τρεχεις παιχνιδια εκτος steam, αν θυμαμαι καλα ειναι κατω αριστερα στο + που χει

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

υποψη, μολις κοιταξα και εχουν βαλει επιλογη για throttle.

το steam εχει επιλογη να τρεχεις παιχνιδια εκτος steam, αν θυμαμαι καλα ειναι κατω αριστερα στο + που χει

Ναι standalone όχι αν είναι ενσωματωμένα σε launcher άλλης εταιρίας  αλλά μιας και το ανέφερα σκέφτηκα θα ήταν γαμάτη ιδέα να προσπαθήσω να κάνω ένα global launcher που να συγχωνεύει όσα θέλεις μέσα σε ένα interface και μόλις άρχισα τα όνειρα ότι θα γίνω πλούσιος η ζωή μου έδωσε σφαλιάρα ήδη η GOG κάνει τέτοια φάση σε open beta προς το παρόν https://www.gogalaxy.com/en/ αλλά το καλό είναι τελικά ότι λύθηκε το πρόβλημα μου !! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...