Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το Civilization VI στο Epic Games Store


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Ναι standalone όχι αν είναι ενσωματωμένα σε launcher άλλης εταιρίας  αλλά μιας και το ανέφερα σκέφτηκα θα ήταν γαμάτη ιδέα να προσπαθήσω να κάνω ένα global launcher που να συγχωνεύει όσα θέλεις μέσα σε ένα interface και μόλις άρχισα τα όνειρα ότι θα γίνω πλούσιος η ζωή μου έδωσε σφαλιάρα ήδη η GOG κάνει τέτοια φάση σε open beta προς το παρόν https://www.gogalaxy.com/en/ αλλά το καλό είναι τελικά ότι λύθηκε το πρόβλημα μου !! :D 

θα κανει και τις αναβαθμισεις κανονικα? θα χει και τις προσφορες των αντιστοιχων stores? θα μπορω να αγορασω παιχνιδια στα αλλα stores μεσω του gog galaxy?

αν δε κανει τα παραπανω τοτε και παλι θα πρεπει να χεις ολα τα stores. δε ξερω πολυ καλο μ ακουγεται για να ναι αληθινο.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TopicStrarter είπε

Εγώ ξενέρωσα με το ότι είναι το βασικό (οκ δωρεάν... ) αλλά το platinum edition (που έχει τα DLC κτλ) αντί να το κοστολογήσουν δωρεάν + 20 ευρώ απο δίπλα το κοστολογούν 50% έκπτωση (από την κανονική τιμή του βασικού 60ευρώ + το premium για να πάρει την platinum έκδοση 20 ευρώ)

με άλλα λόγια αντί να το δώσουν 20 ευρώ (μιας και την βασική έκδοση την δίνουν τζάμπα) το δίνουν 40 τα διπλά δηλαδή (μιας και κάνουν ντεμέκ έκπτωση 50% απο την τιμή βασικού +20 ευρώ διαφορά για τα dlc )

Με τέτοια κόλπα δεν αφήνω το steam ρε ! :P  (47 ευρώ η platinum edition 7 ευρώ διαφορά δηλαδή και αν πας να το πάρεις απο τρίτο site -πάλι για steam-  βγαίνει γύρο στα 20 με 30 το πολύ) 

Οταν σου χαρίζουν γάιδαρο δεν τον κοιτάς στα δόντια.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου πόσοι ΔΕΝ έπαιζαν αυτό το παιχνίδι και για να μείνει στην αφανια το δίνουν τσάμπα.

Αφού το gaming δικέ μου εν έτη 2020= battle royal και ποιος θα βγει #1!

Πέσετε να με φάτε τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, jadawin είπε

Οταν σου χαρίζουν γάιδαρο δεν τον κοιτάς στα δόντια.

Μα στο χαρίζουν μόνο σκέτο όχι σε συνδυασμό με τα DLC αυτό ειναι το θέμα και χωρίς τα DLC δεν έχει νόημα να το παίξεις 

 

τα DLC κάνουν 20 ευρώ και το παιχνίδι 60 απο την στιγμή που είναι τζάμπα θα έπρεπε να στο δίνουν στα 20 δηλαδή αλλά όταν πας να το πάρεις μαζί με τα DLC κάνουν 60ευρώ (το σκέτο που είναι τζάμπα) + 20 ευρώ (τα DLC) = 80 ευρώ και βάζουν 50% έκπτωση... αλλά επειδή υποτίθεται είναι τζάμπα το σκέτο δεν κερδίζεις κάτι... 

 

 

 

40 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

θα κανει και τις αναβαθμισεις κανονικα? θα χει και τις προσφορες των αντιστοιχων stores? θα μπορω να αγορασω παιχνιδια στα αλλα stores μεσω του gog galaxy?

αν δε κανει τα παραπανω τοτε και παλι θα πρεπει να χεις ολα τα stores. δε ξερω πολυ καλο μ ακουγεται για να ναι αληθινο.

Νομίζω ήμουν σαφής ότι μόλις το ανακάλυψα δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις μόνος σου...

 

μέχρι στιγμής πάντως ένωσα XBOX, Sony,blizzard kai gog (είχα account με cossaks εκει και ούτε το θυμόμουν χαχαχα ) και steam έχω κανονικά friendlist ενωμένα (αλλά δεν έχει προς το παρόν friendlist για όλες τις πλατφόρμες) στατιστικά achievements κτλ και όταν πήγα να τρέξω ένα παιχνίδι που ξέρω ότι χρειάζεται update το έτρεξε μόνο του (βέβαια εκκινεί το αντίστοιχο platform πχ steam για να κατεβάσει update) 

 

Αλλά το καλό είναι ότι μπορείς να τα έχεις κλειστά τουλάχιστον και θα ανοίξουν μόνο αν τρέξεις παιχνίδι που το απαιτεί αυτό (battle.net και steam σίγουρα) και ότι τα έχεις όλα σε ένα.. meh δεν ξέρω πάντως σαν εφαρμογή για beta καλή φαίνεται λίγο σκαλώνει πχ περίμενα λίγο στο Import (βέβαια όπως είπα έχω παραπάνω απο 200 παιχνίδια μόνο στο steam) αλλα γενικά έως τώρα φαίνεται εντάξει μόνο που ενώνει τα friendlist μου φτάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
29 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Φαντάσου πόσοι ΔΕΝ έπαιζαν αυτό το παιχνίδι και για να μείνει στην αφανια το δίνουν τσάμπα.

Αφού το gaming δικέ μου εν έτη 2020= battle royal και ποιος θα βγει #1!

Πέσετε να με φάτε τώρα!

Γενικα καθε καινουργιο civ εχει το κακο οτι κοιταν να αρμεξουν με dlc και το πετσοκοβουν, οποτε παντα συγκρίνεται με προηγουμενο που ειναι πιο πληρες.

Οποτε λιγο αυτο, λιγο τα bugs, λιγο οτι ειναι πιο διαφορετικο (πηρε εμπνευση απ το endless legend :P), λιγο οτι μια χαρα παιχνιδαρα ειναι ακομα το civ5.. ε δεν ειναι και τοσο περιεργο.

Στη τελικη με τετοια κολπα/δωρα τραβανε κοσμο για να αγορασουν τα dlc. Δε θα χασουν :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

Γενικα καθε καινουργιο civ εχει το κακο οτι κοιταν να αρμεξουν με dlc και το πετσοκοβουν, οποτε παντα συγκρίνεται με προηγουμενο που ειναι πιο πληρες.

Οποτε λιγο αυτο, λιγο τα bugs, λιγο οτι ειναι πιο διαφορετικο (πηρε εμπνευση απ το endless legend :P), λιγο οτι μια χαρα παιχνιδαρα ειναι ακομα το civ5.. ε δεν ειναι και τοσο περιεργο.

Στη τελικη με τετοια κολπα/δωρα τραβανε κοσμο για να αγορασουν τα dlc. Δε θα χασουν :P

άσχετο με το gog client είναι ακόμη πιο γαμάτο έχει την επιλογή να κλείνει το εκάστοτε client όταν τελειώνεις το game!!!! οπότε ουσιαστικά δεν θα κάθονται στο παρασκήνιο που είναι και το κυρίως αρνητικό !! :D δηλαδή έχεις steam off battlenet off ktl

παίζεις diablo (steam off battlenet on

κάνεις quit diablo (steam off battlenet off ) !!!!!!!!!! σωτήριο! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, TopicStrarter είπε

άσχετο με το gog client είναι ακόμη πιο γαμάτο έχει την επιλογή να κλείνει το εκάστοτε client όταν τελειώνεις το game!!!! οπότε ουσιαστικά δεν θα κάθονται στο παρασκήνιο που είναι και το κυρίως αρνητικό !! :D δηλαδή έχεις steam off battlenet off ktl

παίζεις diablo (steam off battlenet on

κάνεις quit diablo (steam off battlenet off ) !!!!!!!!!! σωτήριο! :D 

καλο ακουγεται απ αυτα που μ λες. μια ερωτηση μονο, εχει και ρυθμιση να ελεγχει αν υπαρχουν αναβαθμισεις στα παιχνιδια και χωρις να επιλεξεις να παιξεις? εννοω σκαει update για το Χ παιχνιδι στο steam, θα το παρει χαμπαρι το gog να κανει το update? ας ανοιξει και το steam για λιγο να κανει την ενημερωση δε με πειραζει, αρκει να ειναι παντα ενημερωμενα τα παιχνιδια και μη παω μετα απο καιρο να παιξω το Χ παιχνιδι και βρω 20GB ενημερωση :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

τα DLC κάνουν 20 ευρώ και το παιχνίδι 60 απο την στιγμή που είναι τζάμπα θα έπρεπε να στο δίνουν στα 20 δηλαδή αλλά όταν πας να το πάρεις μαζί με τα DLC κάνουν 60ευρώ (το σκέτο που είναι τζάμπα) + 20 ευρώ (τα DLC) = 80 ευρώ και βάζουν 50% έκπτωση... αλλά επειδή υποτίθεται είναι τζάμπα το σκέτο δεν κερδίζεις κάτι... 

Αυτό ακρβώς :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Αυτό ακρβώς :P

 

 

Ρε φίλε είναι απλό. 

 

 

Έστω ότι δεν έδινε την βασική έκδοση δωρεάν.  η τιμή στο epic είναι 60 ευρώ

 

και του platinum (που είναι βασική έκδοση + DLCs) 80 ευρώ  <--- απο αυτό προκύπτει μιας και η βασική έκδοση κάνει 60 ευρώ πως τα DLC κάνουν 20 ευρώ 

 

όλα καλά ως εδώ; 

 

 

Το platinum το δίνει με 50% έκπτωση δηλαδή 40 ευρώ... 

 

Άρα και που δίνουν δώρο την βασική έκδοση δεν επηρεάζει κάτι πληρώνεις ουσιαστικά +40 ευρώ αν θες τα DLC 

 

ή με άλλα λόγια ουσιαστικά σου κάνουν 20 ευρώ έκπτωση απο το βασικό παιχνίδι και παίρνεις τα DLCs μαζί... που νταξ καλό είναι αλλά στην ίδια τιμή το βρίσκεις στο steam (47 ευρώ βασικά κάνει εκει το platinum) και 20-30 ευρώ αν πας να το αγοράσεις (για steam) απο 3rd party cdkey sites. 

Οπότε επίσημα κερδίζεις 7 ευρώ αν πας epic (και όταν δεν κάνει καλύτερη έκπτωση το steam) και ανεπίσημα (μέσω 3rd party sites) βγαίνεις χαμένος. 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, valkon είπε

Δεν ξέρω ρε παιδιά, έχω ατελείωτες ώρες στο civ 5 αλλά το 6 δεν μίλησε ποτέ στην καρδιά μου. Περνάει κανείς άλλος τέτοια φάση με το 6;

Και εγώ μια από τα ίδια. Εχω 850 ωρες στο Civ 5 και με το ζόρι 45 στο Civ 6. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

καλο ακουγεται απ αυτα που μ λες. μια ερωτηση μονο, εχει και ρυθμιση να ελεγχει αν υπαρχουν αναβαθμισεις στα παιχνιδια και χωρις να επιλεξεις να παιξεις? εννοω σκαει update για το Χ παιχνιδι στο steam, θα το παρει χαμπαρι το gog να κανει το update? ας ανοιξει και το steam για λιγο να κανει την ενημερωση δε με πειραζει, αρκει να ειναι παντα ενημερωμενα τα παιχνιδια και μη παω μετα απο καιρο να παιξω το Χ παιχνιδι και βρω 20GB ενημερωση :P

όχι δεν φαίνεται να έχει αλλά είναι beta οπότε μάλλον θα το βάλουν γιατί είναι must αλλά απο την άλλη τώρα έχω 50άρα και δεν με πολυνοιάζει δηλαδή θα πατήσω να τρέξει ένα game και το πολύ πολύ (αν θέλει update) θα περιμένω μερικά δευτερόλεπτα ή λεπτά (αν είναι πολλά giga)  να το κατεβάσει αυτόματα και να μπει στο game(γιατί αν κάνεις click να τρέξεις ένα game και δεν είναι updated τρέχει το update αυτόματα απλά δεν το κάνει στο παρασκήνιο απο μόνο του προς το παρόν) 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...