Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το Civilization VI στο Epic Games Store


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, fysikos είπε

Τι ειναι ρε παιδιά τα dlc? Δλδ χωρίς αυτά δεν "παιζεται" το παιχνίδι;

να στο πω αλλιώς την "απλή" έκδοση την έχω ήδη στο steam σε προσφορά λίγα ευρώ (το πολύ 10 δεν θυμάμαι ακριβώς) αλλά το τσίμπησα βασικά περιμένοντας να κατεβούν οι τιμές στα DLC που κατέβηκαν κάποια φάση απλά ξεχάστηκα. 

 

παίζεται το παιχνίδι αλλά λείπουν πολλά απο τα χαρακτηριστικά  που το κάνουν "καινούργιο" (πολιτισμοί, αναβαθμίσεις mechanics single player σενάρια κτλ) 

Ουσιαστικά είναι κάτι σαν demo το "απλο" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Μα δεν είπα ότι δεν λέγεται προσφορά απλά δεν το θεωρώ κάτι σπουδαίο απο την στιγμή που κάνουν την πιτσικουλιά να μην σου δίνουν το platinum στα 20 ευρώ (εφόσον δίνουν το βασικό δωρεάν) 

True

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Ναι standalone όχι αν είναι ενσωματωμένα σε launcher άλλης εταιρίας  αλλά μιας και το ανέφερα σκέφτηκα θα ήταν γαμάτη ιδέα να προσπαθήσω να κάνω ένα global launcher που να συγχωνεύει όσα θέλεις μέσα σε ένα interface και μόλις άρχισα τα όνειρα ότι θα γίνω πλούσιος η ζωή μου έδωσε σφαλιάρα ήδη η GOG κάνει τέτοια φάση σε open beta προς το παρόν https://www.gogalaxy.com/en/ αλλά το καλό είναι τελικά ότι λύθηκε το πρόβλημα μου !! :D 

δοκιμασες το gogalaxy ; κανει αυτα που υποσχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, glenngould είπε

Έχει κάποιο νόημα να παίξει τα civilization στη σειρά από το 1 μέχρι το 6 ή δεν παίζει κάποιο ρόλο;

οχι, δεν εχουν καποια ιστορια.

παντως λιγο που δοκιμασα το 6 δε τρελαθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χτύπησα πριν από 30'. Δεν έχει ξεκινήσει το dl ακόμα, παραμένει queued. Και μου έδωσε και 10 ευρώ κουπόνι. Έχοντας μεγαλώσει σαν gamer με τα civ (το civ II στο ps1 εκανε 5 λεπτά να αλλάξει turn στα προχωρημένα στάδια του παιχνιδιού) νοιώθω πάντα μια νοσταλγία όταν αναφέρεται το όνομα Sid Meyer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, The_Prodigy είπε

Δεν έχω εταιρία. :)

Στο έγραψα για να καταλάβεις το λόγο που σου πόσταραν τον αντιπρόεδρο του Εδεσαϊκού.

Φίλε μου, τα σημεία στίξης κάνουν το κείμενό σου εύκολο στο διάβασμα. Βάζε και καμιά παράγραφο και θα είσαι κούκλος!

Άντε πασά μου.

Χαχα θα έχει ADHD λογικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή προσφορά και τώρα που το είδα είναι πολύ καλοφτιαχμένο. Το 4-5 είχε χάσει την αίγλη του 3. Για να δούμε αυτό πως θα πάει. Τα dlc θα τα χρειαστώ του χρόνου , ίσως.......Μέχρι τότε πολύ καλή φάση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανεις αν υπάρχει τρόπος να παίξει σε mac ? Το epic store το εμφανίζει δωρεάν αλλά μόνο για windows.

Από την άλλη το steam το εμφανίζει για mac αλλά χωρίς έκπτωση, κανονικά στη τιμή του! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, stelios_2809 είπε

Ξέρει κανεις αν υπάρχει τρόπος να παίξει σε mac ? Το epic store το εμφανίζει δωρεάν αλλά μόνο για windows.

Από την άλλη το steam το εμφανίζει για mac αλλά χωρίς έκπτωση, κανονικά στη τιμή του! 

Κάποιοι λένε ότι: "όταν έχεις οτιδήποτε από το μήλο ακόμα και τα ροδακια δεν ψάχνεις ποτέ προσφορές, επειδή απλά παίρνεις και πληρώνεις όλο το ποσό, επειδή μπορείς". Έτσι κάποιοι λένε κατάλαβε όπως θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2020 στις 10:42 ΜΜ, valkon είπε

Δεν ξέρω ρε παιδιά, έχω ατελείωτες ώρες στο civ 5 αλλά το 6 δεν μίλησε ποτέ στην καρδιά μου. Περνάει κανείς άλλος τέτοια φάση με το 6;

 

ohhh yesss

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, το παιχνίδι παραμένει queued από χθες, έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα: Να υποθέσω ότι λόγω ΣΚ είναι φορτωμένοι οι servers; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...