Προς το περιεχόμενο

Δεν φορτώνουν τα Windows


ManMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά

Ξαφνικά σήμερα όταν ανοίγω το laptop ( Dell του 2015 μοντέλο δεν θυμάμαι ακριβώς) δεν φορτώνει την επιφάνεια εργασίας. Μένει έτσι όπως φαίνεται στην φωτογραφία. Αν πάω να ανοίξω το task manager ανοίγει μετά από λίγο αλλά δεν ανταποκρίνεται. Το έχω κλείσει και το έχω ξανανοίξει 4 5 φορές και δεν φαίνεται να αλλάζει κάτι.

Το μόνο ύποπτο πρόβλημα που μου έχει παρουσιάσει το laptop είναι ότι κάποιες φορές ο δίσκος δείχνει 100% χρήση χωρίς να κάνω σχεδόν τίποτα.

Δεν έκανα τίποτα διαφορετικό την τελευταία φορά που το έκλεισα από τις άλλες φορές.

 

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη

Ευχαριστώ πολύ! 

Screenshot_20200522-234754_Gallery.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2020 στις 11:48 ΜΜ, ManMan είπε

Γεια σας παιδιά

Ξαφνικά σήμερα όταν ανοίγω το laptop ( Dell του 2015 μοντέλο δεν θυμάμαι ακριβώς) δεν φορτώνει την επιφάνεια εργασίας. Μένει έτσι όπως φαίνεται στην φωτογραφία. Αν πάω να ανοίξω το task manager ανοίγει μετά από λίγο αλλά δεν ανταποκρίνεται. Το έχω κλείσει και το έχω ξανανοίξει 4 5 φορές και δεν φαίνεται να αλλάζει κάτι.

Το μόνο ύποπτο πρόβλημα που μου έχει παρουσιάσει το laptop είναι ότι κάποιες φορές ο δίσκος δείχνει 100% χρήση χωρίς να κάνω σχεδόν τίποτα.

Δεν έκανα τίποτα διαφορετικό την τελευταία φορά που το έκλεισα από τις άλλες φορές.

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη

Ευχαριστώ πολύ! 

Screenshot_20200522-234754_Gallery.jpg

Καλησπερα φιλε. Πιστευω οτι εγκατεστησες κανενα malware - adware  με κανα προγραμμα αλλα μπορει και να εχει προβλημα ο δισκος. Μπορεις να τον βαλεις σε κανα αλλο υπολογιστη να βγαλεις τα αρχεια και να του κανεις φορματ?Εγω αυτο θα εκανα στη θεση σου. Αλλιως αστον κανα δεκαλεπτο η τεταρτο να φορτωσει με την ησυχια του και κοιτα αν μπορεσεις να εντοπισεις το προβλημα εκ των εσω (αν δουλεψει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχουν απλώς καταργηεί όλα τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας; Το έχω πάθει και εγώ και νόμιζα ότι είχα πρόβλημα. Κάνε αναζήτηση ένα πρόγραμμα και κάντο συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας. 

Εάν δεν φτάει αυτό, έχεις κανένα antivirus; Αποκείεις την πιθανότητα να έχει κολλήσει ιό ο υπολογιστής σου;

Τέλος, δοκίμασε πρίν ανοίξεις τα Windows να το ρυμίσεις ώστε να εξοικονομεί λιγότερη ενέργεια. Τότε μπορεί ο υπολογιστής να σταματήσει να χρησιμοποιή τόση μνήμη και να μπορέσεις να τον ξαναχρησιμοποιήσεις.

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...