Προς το περιεχόμενο

Το Ghost of Tsushima χρειάζεται έως και 50 ώρες για να ολοκληρωθεί


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο άκυρο αλλα ρε παιδιά είδα το gameplay και μου φάνηκε μούφα..Ragdoll physics που δεν έχουν σχέση με πραγματικότητα (ρίχνεις με το τοξο, πετάγεται δέκα μέτρα πίσω ο εχθρός..) , κινήσεις από assassin's creed πχ σκαρφάλωμα και jump.. μαχαίρι κρυφό στο χέρι, και το τραγικότερο η κατανα από τα πιο κοφτερά σπαθιά στο κόσμο να μη δείχνει να πετσοκοβει το θύμα απλά πέφτει άτσαλα κάτω.. και οι διάλογοι ψυχροί διαβασμένοι από χαρτί Ούτε καν λίγο συναίσθημα.. Δε ξέρω ίσως είμαι πολύ απαιτητικός αλλά περίμενα κάτι πιο ακραίο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, efkar είπε

Με 50 ώρες άνετα κρατάει και εξάμηνο κάποιος σαν εμένα που εργάζεται, έχει ευθύνες και δραστηριότητες , και μένει λίγος χρόνος , μερικές ώρες 4-5 και πολλές λέω , τη βδομάδα , για να ασχοληθεί. Μην μιλήσω για δεύτερο και τρίτο playthrough

Σιγά μην κρατήσει και κάνα χρόνο 😄 κάτι δεν βγαίνει με τους υπολογισμού σου,αν παίζει 5 ώρες την εβδομάδα, άντε να κάνεις 2 μήνες και κάτι ψιλά,οι περισσότεροι θα το τερματίσουν σε λίγες μέρες εώς μιά εβδομάδα (20+ώρες),τώρα εάν και εφόσον θέλεις 50 ώρες για να τα δείς (και να τα κάνεις )όλα,τότε γιατί να κάνεις μετά 2 και 3ο Playthrough ? 🤔

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Να χαρείς που το διάβασες, να το αγοράσεις όταν με το καλό βγεί και να λιώσεις χωρίς να σκέφτεσαι ότι θα ειναι μικρό σε διάρκεια.

Αλλά... Σιγά μην φάω τον χρόνο μου με τέτοια games πια. 

Έχω παίξει άπειρα games και σε ps4 και σε pc, από 5 έως 100 ώρες campaign...... Το ότι βγαίνει game με 50 ώρες campaign δε λέει τίποτα εν έτει 2020.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ELMastas είπε

Σιγά μην κρατήσει και κάνα χρόνο 😄 κάτι δεν βγαίνει με τους υπολογισμού σου,αν παίζει 5 ώρες την εβδομάδα, άντε να κάνεις 2 μήνες και κάτι ψιλά,οι περισσότεροι θα το τερματίσουν σε λίγες μέρες εώς μιά εβδομάδα (20+ώρες),τώρα εάν και εφόσον θέλεις 50 ώρες για να τα δείς (και να τα κάνεις )όλα,τότε γιατί να κάνεις μετά 2 και 3ο Playthrough ? 🤔🤔μονο 

Το god of war μου πήρε πάνω από τέσσερις μήνες. Το uncharted επίσης μετά το τρίμηνο έπαψα να μετράω. Καλά είναι οι υπολογισμοί μου. Κάποτε θα το τερματιζα σε τρεις τέσσερις μέρες το πολύ. Τώρα δεν έχω δυνατότητα.

Δεύτερο και τρίτο playthrough για να βγάλω όσα μυστικά και trophies μπορώ. Και επειδή θα μ αρέσει το παιχνίδι. Άμα σαρεσει ένα παιχνίδι το ξαναπαιζεις δεν είναι ντροπή. Ούτε το νόημα είναι να παίξουμε όσα περισσότερα παιχνίδια μπορούμε απλά να λέμε ότι τα παιξαμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ρε παιδια 50 ωρες εχει για full. 100 εχω ηδη στο odyssey και ειμαι στη μεση μαζι με ολα τα DLC. 50 ωρες αν ειναι δυνατες και οχι απλα grind ειναι μια χαρα βεβαια. Οπως ειναι και στα πιο linear παιχνιδια μπορει να εχουν 10-15 ωρες αλλα ειναι γεματες μεσα στην ενταση οποτε αξιζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, efkar είπε

Το god of war μου πήρε πάνω από τέσσερις μήνες. Το uncharted επίσης μετά το τρίμηνο έπαψα να μετράω. Καλά είναι οι υπολογισμοί μου. Κάποτε θα το τερματιζα σε τρεις τέσσερις μέρες το πολύ. Τώρα δεν έχω δυνατότητα.

Δεύτερο και τρίτο playthrough για να βγάλω όσα μυστικά και trophies μπορώ. Και επειδή θα μ αρέσει το παιχνίδι. Άμα σαρεσει ένα παιχνίδι το ξαναπαιζεις δεν είναι ντροπή. Ούτε το νόημα είναι να παίξουμε όσα περισσότερα παιχνίδια μπορούμε απλά να λέμε ότι τα παιξαμε

Ok αν το 3 -4 μέρες που είπες πως σου έπαιρνε παλιά έγινε τώρα 3-4 μήνες είναι χαοτικό ως διαφορά,μάλλον δεν θα πρέπει να έχεις σχεδόν καθόλου χρόνο,προσωπικά αν δεν κάτσεις να παίξεις Εστω πάνω απο 30 λεπτά την φορά θα με χάλαγε,δηλ πάνω που θα αρχίζεις στα 20-30 λεπτά να μπείς στο κλίμα το σταματάς ? Φυσικά και δεν έχουν όλοι τον ίδιο χρόνο και ο καθένας έχει διαφορετικό τρόπο και χρόνο να παίζει,απλά μου φάνηκε λίγο βασανιστικό αυτό και υπερβολική η διαφορά διάρκειας που ανέφερες.

Φυσικά και αν σου αρέσει ένα παιχνίδι το ξαναπαίζεις εφόσον σε διασκεδάζει και σου προσφέρει και κάτι,πχ κάποιο challenge η ικανοποίηση προόδου η για να δείς την ιστορία του.

Πάντος αφού είπαν πως Χρειάζεσαι 50 ώρες για να τα δείς Ολα,δεν πιστεύω να μένουν και πολλά μυστικά/trophies για να κάνεις και δείς,ώστε να κάτσεις να παίξεις μετά άλλους τόσους μήνες,για το 2ο και 3ο Playthrough...🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ELMastas είπε

Ok αν το 3 -4 μέρες που είπες πως σου έπαιρνε παλιά έγινε τώρα 3-4 μήνες είναι χαοτικό ως διαφορά,μάλλον δεν θα πρέπει να έχεις σχεδόν καθόλου χρόνο,προσωπικά αν δεν κάτσεις να παίξεις Εστω πάνω απο 30 λεπτά την φορά θα με χάλαγε,δηλ πάνω που θα αρχίζεις στα 20-30 λεπτά να μπείς στο κλίμα το σταματάς ? Φυσικά και δεν έχουν όλοι τον ίδιο χρόνο και ο καθένας έχει διαφορετικό τρόπο και χρόνο να παίζει,απλά μου φάνηκε λίγο βασανιστικό αυτό και υπερβολική η διαφορά διάρκειας που ανέφερες.

Φυσικά και αν σου αρέσει ένα παιχνίδι το ξαναπαίζεις εφόσον σε διασκεδάζει και σου προσφέρει και κάτι,πχ κάποιο challenge η ικανοποίηση προόδου η για να δείς την ιστορία του.

Πάντος αφού είπαν πως Χρειάζεσαι 50 ώρες για να τα δείς Ολα,δεν πιστεύω να μένουν και πολλά μυστικά/trophies για να κάνεις και δείς,ώστε να κάτσεις να παίξεις μετά άλλους τόσους μήνες,για το 2ο και 3ο Playthrough...🤔

 ε όχι και 20-30 λεπτά καλύτερα να μην παίζω τπτ τοτε.  μια ώρα- μιάμιση, και καμια φορά μπορει να φτάσω τις δύο χαχα.   

τώρα αμα δε χρειάζεται πάνω απο 50 ώρες το παιχνίδι , και αμα δεν βγαίνει κανένα dlc ας πούμε, ε τότε για άτομα που διαθέτουν να παίζουν πολλές ώρες ναι είναι πακέτο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2020 στις 9:52 ΜΜ, Lezantas26 είπε

αρα θες 50 ωρες για να δεις οτι υπαρχει μεσα στο παιχνιδι (οχι μονο την ιστορια) και το λεει για καλο? μη του δειξει κανεις τα elder scrolls θα παθει συγκοπη 😂

Τι αυγκρινεις; Μιλαμε για action παιχνιδι οχι rpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, bahamut_zero είπε

Τι αυγκρινεις; Μιλαμε για action παιχνιδι οχι rpg

και?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

και?

Δεν καταλαβες;

κατσε να στο πω πιο αναλυτικα. Ειναι λογικο για εναν rpg τιτλο να ναι τοσο μεγαλος (ή και σημαντικα μεγαλυτερος) σε διαρκεια, σε αντιθεση με εναν action τιτλο που εχει πολυ λιγοτερα πραγματα να κανεις.

στην πρωτη περιπτωση εχεις συνηθως εναν τεραστιο κοσμο για εξερευνηση, αλλα και πολλους τροπος να αναπτυξεις τον χαρακτηρα σου. Στη δευτερη περιπτωση τα πεαγματα συνηθως ειναι πιο τετριμενα, τουλαχιστον ως προς την αναπτυκη του χαρακτηρα.

 

επομενως η συγκριση των 2 τιτλων ηταν αδοκιμη (ως προς την διαρκεια)

Επεξ/σία από bahamut_zero
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, bahamut_zero είπε

Δεν καταλαβες;

κατσε να στο πω πιο αναλυτικα. Ειναι λογικο για εναν rpg τιτλο να ναι τοσο μεγαλος (ή και σημαντικα μεγαλυτερος) σε διαρκεια, σε αντιθεση με εναν action τιτλο που εχει πολυ λιγοτερα πραγματα να κανεις.

στην πρωτη περιπτωση εχεις συνηθως εναν τεραστιο κοσμο για εξερευνηση, αλλα και πολλους τροπος να αναπτυξεις τον χαρακτηρα σου. Στη δευτερη περιπτωση τα πεαγματα συνηθως ειναι πιο τετριμενα, τουλαχιστον ως προς την αναπτυκη του χαρακτηρα.

επομενως η συγκριση των 2 τιτλων ηταν αδοκιμη (ως προς την διαρκεια)

καταλαβα, αλλα μπορεις να χεις την ιστορια και να εχεις και ενα τεραστιο κοσμο για εξερευνηση, αμα ειναι rpg, action, platform δεν νομιζω οτι εχει να λεει κατι. απλα δεν εχει νοημα να βαζουν ως ειδηση το "οχι τοσο δυνατο" σημειο του παιχνιδιου. ας μιλαγε για το gameplay, την ιστορια, τους χαρακτηρες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Δεν καταλαβες;

κατσε να στο πω πιο αναλυτικα. Ειναι λογικο για εναν rpg τιτλο να ναι τοσο μεγαλος (ή και σημαντικα μεγαλυτερος) σε διαρκεια, σε αντιθεση με εναν action τιτλο που εχει πολυ λιγοτερα πραγματα να κανεις.

στην πρωτη περιπτωση εχεις συνηθως εναν τεραστιο κοσμο για εξερευνηση, αλλα και πολλους τροπος να αναπτυξεις τον χαρακτηρα σου. Στη δευτερη περιπτωση τα πεαγματα συνηθως ειναι πιο τετριμενα, τουλαχιστον ως προς την αναπτυκη του χαρακτηρα.

επομενως η συγκριση των 2 τιτλων ηταν αδοκιμη (ως προς την διαρκεια)

Εντάξει τα καθαρά RPG είναι συνήθως πολύ μεγάλα λόγο παραμετροποίησης χαρακτήρα, level,loot grinding κλπ όμως Υπάρχουν και άλλα που ενώ βασίζονται κυρίως σε Action,έχουν και Αρκετά στοιχεία RPG όπως τα Αssasins Creed η κάτι Nioh 2 που δεν τα λές RPG τα παιχνίδια,όμως φτάνουν κάτι 150- 200'αρια ώρες για  να τα δείς η να τα κάνεις "όλα".

Και το Ghost θα έχει παρόμοια στοιχεία σε κάποιο βαθμό εφόσον αλλάζεις όπλα,πανοπλίες/εμφάνιση,ξεκλειδώνεις ικανότητες κλπ 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

καταλαβα, αλλα μπορεις να χεις την ιστορια και να εχεις και ενα τεραστιο κοσμο για εξερευνηση, αμα ειναι rpg, action, platform δεν νομιζω οτι εχει να λεει κατι. απλα δεν εχει νοημα να βαζουν ως ειδηση το "οχι τοσο δυνατο" σημειο του παιχνιδιου. ας μιλαγε για το gameplay, την ιστορια, τους χαρακτηρες.

Σε αυτο εχεις δικιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...