Προς το περιεχόμενο

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΕΡΑΙΑ WIFI ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ANDROID ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ


cchristos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας, για ένα θε ματάκι που αντιμετωπίζω.
Θα ήθελα το αυτοκίνητο μου (βλέπε android για αναβαθμίσεις) να μπορεί να συνδέετε στο wifi του σπιτιού μου.
Δεν θέλω κάτι μόνιμα, απλά να μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις στο radio. (πχ θα ρίχνω utp με την κεραια στο μπαλκόνι προσωρινά για να κάνω την δουλειά μου)
Η απόσταση είναι 5 όροφοι συν μια γωνία καθώς δεν έχω άμεση επαφή με το όχημα.
Πως θα μπορούσα να το υλοποιήσω? Καθώς με απλά repeater δεν νομίζω να βγαλω άκρη.
Μέχρι τώρα το έκανα μέσω κινητού, αλλά στο σημείο που είναι η θέση μου δεν εχω καλό σημα 4g)
τα ρουτερακια που εχω ειναι 3 . huawei HG8546M, asus RT-AC85P, tp link TD-W8980

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, cchristos1 είπε

Καλημέρα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας, για ένα θε ματάκι που αντιμετωπίζω.
Θα ήθελα το αυτοκίνητο μου (βλέπε android για αναβαθμίσεις) να μπορεί να συνδέετε στο wifi του σπιτιού μου.
Δεν θέλω κάτι μόνιμα, απλά να μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις στο radio. (πχ θα ρίχνω utp με την κεραια στο μπαλκόνι προσωρινά για να κάνω την δουλειά μου)
Η απόσταση είναι 5 όροφοι συν μια γωνία καθώς δεν έχω άμεση επαφή με το όχημα.
Πως θα μπορούσα να το υλοποιήσω? Καθώς με απλά repeater δεν νομίζω να βγαλω άκρη.
Μέχρι τώρα το έκανα μέσω κινητού, αλλά στο σημείο που είναι η θέση μου δεν εχω καλό σημα 4g)
τα ρουτερακια που εχω ειναι 3 . huawei HG8546M, asus RT-AC85P, tp link TD-W8980

Μέσω κινητου σε άλλη θέση που θα έχεις καλύτερο σήμα.Εκτός αν μπορείς να το βγάζεις απο το αμάξι και να το κάνεις σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ σοβαρού και αστειου, ο πιο φτηνός τρόπος ειναι να παρκάρεις έξω από μια καφετέρια με wifi, να παρεις καφέ στο χέρι και να τον πιεις όσο αναβαθμίζεται το android στο αμαξι σου.

 

Διαφορετικά, με δεδομένο ότι δεν θέλεις κάτι μόνιμο και ότι έχεις και κάποια μέτρα UTP και μπαλαντέζα για το ρεύμα, με ένα απλό Access Point κάνεις τη δουλειά σου. Μια χαρά την κάνουν τη δουλειά και τα 3 μηχανήματα που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...