Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μεταχειρισμένου μέχρι 8000


NobodyRankXV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας ,

Αφού εγώ θα πάρω το αμάξι του πατέρα μου ( ένα Opel astra ) πλέον είναι σε διαδικασία αναζήτησης για εκείνον , μένει Αθήνα είναι πλέον οικογένεια τριμελής εφόσον εγώ είμαι εκτός και ψάχνει κάτι το οποίο να είναι άνετο, οικονομικό κατά προτίμηση diesel από euro 5 και πάνω προφανώς, όσο πιο χρονολογικά καινούργιο είναι εφικτό και αξιόπιστο από θέμα μην βγάζει προβληματα.

Η χρήση του θα είναι για μέσα στην πόλη αλλά και για ταξίδια το καλοκαίρι και απ ότι μου λέει θέλει να είναι τουλάχιστον 1600 κυβικά.

Τι έχετε να του προτείνετε ; Μετά από τόσα χρόνια με Opel έχει μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς αυτά αλλά είναι ανοιχτός.

Βέβαια έχει σταμπαρει αυτό :

https://www.car.gr/27365836-volvo-v40-momentum-1-6-d2-115hp-e

παρόλο που ξεφεύγει το πόσο λέει ότι συμφέρει γιατί γλυτώνεις και από τα τέλη 

Επεξ/σία από NobodyRankXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Καλησπέρα σας ,

Αφού εγώ θα πάρω το αμάξι του πατέρα μου ( ένα Opel astra ) πλέον είναι σε διαδικασία αναζήτησης για εκείνον , μένει Αθήνα είναι πλέον οικογένεια τριμελής εφόσον εγώ είμαι εκτός και ψάχνει κάτι το οποίο να είναι άνετο, οικονομικό κατά προτίμηση diesel από euro 5 και πάνω προφανώς, όσο πιο χρονολογικά καινούργιο είναι εφικτό και αξιόπιστο από θέμα μην βγάζει προβληματα.

Η χρήση του θα είναι για μέσα στην πόλη αλλά και για ταξίδια το καλοκαίρι και απ ότι μου λέει θέλει να είναι τουλάχιστον 1600 κυβικά.

Τι έχετε να του προτείνετε ; Μετά από τόσα χρόνια με Opel έχει μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς αυτά αλλά είναι ανοιχτός.

Βέβαια έχει σταμπαρει αυτό :

https://www.car.gr/27365836-volvo-v40-momentum-1-6-d2-115hp-e

παρόλο που ξεφεύγει το πόσο λέει ότι συμφέρει γιατί γλυτώνεις και από τα τέλη 

Αξίζει να δώσεις 3,500€ παραπάνω για να γλιτώνεις 150€ το χρόνο; :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αξίζει να δώσεις 3,500€ παραπάνω για να γλιτώνεις 150€ το χρόνο; :P 

Καλά ναι καταλαβαίνω τι εννοείς χδ οπότε κάποια εναλλακτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παρει το βολβο,μια χαρα αμαξι ειναι. 

Στα 8κ αν βρει καποιο που να ειναι και πετρελαιο και να εχει κυβικα και να ειναι και σχετικα νεο,το πιο πιθανο ειναι να εχει τρακαρει με κανα τρενο παλιοτερα. Πριν πεσει στο γκρεμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το V40 μέσα-έξω. Τσίλικο και άνετο στην οδήγηση με αρκετές πολυτέλειες μέσα (για την κατηγορία).

Πάρα πολλοί το τίμησαν εδώ.

Κρίμα που δεν παράγεται πια. Δεν ξέρω πόσο αυτό θα κάνει την διαφορά στις τιμές των ανταλλακτικών μακροπρόθεσμα σε μια αγορά που προσωπικά ποτέ δεν είδα V40 (Ελλάδα). 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάτι τέτοιο θα κοίταζα , έχω το μοντέλο facelift '13 και το προτείνω ανεπιφύλακτα , έχω τα 1.5 κυβικά και είναι ήδη μια χαρά .

 

https://www.car.gr/24774685-ford-fiesta-1-6-navi-x-me-service

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ΓιώργοςΒ. είπε

Εγώ κάτι τέτοιο θα κοίταζα , έχω το μοντέλο facelift '13 και το προτείνω ανεπιφύλακτα , έχω τα 1.5 κυβικά και είναι ήδη μια χαρά .

https://www.car.gr/24774685-ford-fiesta-1-6-navi-x-me-service

Πολύ καλο το όχημα του χω προτείνει και γω για ford αλλά δεν ξέρω γιατί είναι κολλημένος και μου λέει τα ford είναι σαν τα seat κτλπ έχει κόλλημα με τα Opel δεν μπορώ να καταλάβω πολύ δύσκολη περίπτωση

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά τελικά καταλήξαμε για τον πατέρα μου σε 2 περιπτώσεις.

Η μία είναι αυτή

https://deliscars.car.gr/cars/view/26595972/

Και η άλλη είναι

ένα Nissan Juke από ιδιώτη του 2013 με diesel euro 5 , 90.000 χιλιόμετρα, 1500 κυβικά στα 8.500 € 

Τι πιστεύετε για αυτά τα 2 ?

 

Επεξ/σία από NobodyRankXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Καλημέρα παιδιά τελικά καταλήξαμε για τον πατέρα μου σε 2 περιπτώσεις.

Η μία είναι αυτή

https://deliscars.car.gr/cars/view/26595972/

Και η άλλη είναι

ένα Nissan Juke από ιδιώτη του 2013 με diesel euro 5 , 90.000 χιλιόμετρα, 1500 κυβικά στα 8.500 € 

Τι πιστεύετε για αυτά τα 2 ?

Το nissan. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jimmy213 είπε

Γιατί δεν κρατάει ο πατέρας σου το Astra του και να πάρεις εσύ ένα άλλο μεταχειρισμένο;

+1 σε αυτό

Με αυτά τα λεφτά θα βρείς καλύτερο αυτοκίνητο σε μικρότερη κατηγορία για εσένα , παρά μεσαίο hatchback

Εκτός αν θέλει να χαρεί ο μπαμπάς :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξέρετε τα κλασσικά, δουλεύω μια ζωή γιατί να μην πάρω κάτι και για εμένα κτλπ και δίκαιο έχει χαχαχ τελικά ίσως κοιτάξουμε και προς Βουλγαρία μεριά μιας και βρήκαμε μια άκρη αλλιώς αν δεν κάτσει θα πάει για το juke 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα Astra από αυτά τα δύο ! 

Βουλγαρία πάντως μπορείς να πάρεις αμάξι 2010+ Euro 5 Mercedes - BMW - Audi (Εντάξει hatchback θα είναι λίγα σχετικά) με τα χρήματα που διαθέτεις . (6-7 + το τελωνείο , σύνολο πάλι κάτω από 10 μπορείς να έχεις κάτι πιο ποιοτικό) 

Για να μην αναφέρω τα γνωστά κόλπα με τις εταιρίες για Βουλγαρικές πινακίδες ...

Αφού έχει κόλλημα με τα Opel μην του στερήσεις τη μάρκα που θέλει , δεν είναι απαραίτητα άσχημα .

Όσον αφορά τα Ford που τα συγκρίνει με Seat , μάλλον δεν έχει δει τί άλματα έχει κάνει τα τελευταία χρόνια η εταιρία . Οκ κάποια πλαστικά δεν είναι τόσο καλά όσο στο Α1 που έχω αλλά το Fiesta μου για παράδειγμα είναι πολύ πιο fun to drive .

Όπως και να'χει εσύ επιλέγεις , από εξωτερικό πάντως σίγουρα θα γλυτώσεις μερικά εκατοσταρικα , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα τα πληρώσεις σε ζημιές .

Εγώ που έχω το Ford από Βουλγαρία ένα μεγάλο σέρβις έκανα στην αντιπροσωπεία όταν το έφερα Ελλάδα (500€) , από κει και πέρα μόνο αναλώσιμα . Ότι αμάξι και να πάρεις από Ελλάδα ή έξω να συνυπολογίσεις ότι μπορεί να χρειαστεί κάτι τέτοιο τον πρώτο καιρό , αφού ένα μεταχειρισμένο δεν είναι πάντα όσο κομπλέ είναι ένα καινούριο !

Επίσης ότι πετρέλαιο και να πάρεις , να ξέρεις ότι δεν είναι ιδανικό να κινείται μόνο εντός πόλης ( = σταμάτα - ξεκίνα ) και καλύτερα να μην εμβαθύνει όποιος το οδηγεί πολύ το γκάζι , εμένα μου ανάβει το βιντιλατερ ( κάνει αναγέννηση dpf ) συχνά πυκνά !

Αυτά από μένα , Συγγνώμη αν κούρασα , αλλά θεώρησα χρήσιμο να τα γνωρίζεις αυτά .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ΓιώργοςΒ. είπε

Θα προτιμούσα Astra από αυτά τα δύο ! 

Βουλγαρία πάντως μπορείς να πάρεις αμάξι 2010+ Euro 5 Mercedes - BMW - Audi (Εντάξει hatchback θα είναι λίγα σχετικά) με τα χρήματα που διαθέτεις . (6-7 + το τελωνείο , σύνολο πάλι κάτω από 10 μπορείς να έχεις κάτι πιο ποιοτικό) 

Για να μην αναφέρω τα γνωστά κόλπα με τις εταιρίες για Βουλγαρικές πινακίδες ...

Αφού έχει κόλλημα με τα Opel μην του στερήσεις τη μάρκα που θέλει , δεν είναι απαραίτητα άσχημα .

Όσον αφορά τα Ford που τα συγκρίνει με Seat , μάλλον δεν έχει δει τί άλματα έχει κάνει τα τελευταία χρόνια η εταιρία . Οκ κάποια πλαστικά δεν είναι τόσο καλά όσο στο Α1 που έχω αλλά το Fiesta μου για παράδειγμα είναι πολύ πιο fun to drive .

Όπως και να'χει εσύ επιλέγεις , από εξωτερικό πάντως σίγουρα θα γλυτώσεις μερικά εκατοσταρικα , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα τα πληρώσεις σε ζημιές .

Εγώ που έχω το Ford από Βουλγαρία ένα μεγάλο σέρβις έκανα στην αντιπροσωπεία όταν το έφερα Ελλάδα (500€) , από κει και πέρα μόνο αναλώσιμα . Ότι αμάξι και να πάρεις από Ελλάδα ή έξω να συνυπολογίσεις ότι μπορεί να χρειαστεί κάτι τέτοιο τον πρώτο καιρό , αφού ένα μεταχειρισμένο δεν είναι πάντα όσο κομπλέ είναι ένα καινούριο !

Επίσης ότι πετρέλαιο και να πάρεις , να ξέρεις ότι δεν είναι ιδανικό να κινείται μόνο εντός πόλης ( = σταμάτα - ξεκίνα ) και καλύτερα να μην εμβαθύνει όποιος το οδηγεί πολύ το γκάζι , εμένα μου ανάβει το βιντιλατερ ( κάνει αναγέννηση dpf ) συχνά πυκνά !

Αυτά από μένα , Συγγνώμη αν κούρασα , αλλά θεώρησα χρήσιμο να τα γνωρίζεις αυτά .

Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο για αυτό το κείμενο καλύφθηκα!! Αν πάρει από Βουλγαρία θα κοιτάξει για Opel Mokka

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...