Προς το περιεχόμενο

Winbank Πειραιώς


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ενεργοποιήσω τις ειδοποιησεις με sms για τις κινήσεις του λογαριασμού μου της Πειραιώς. Τι θα μου ζητήσουν στην τράπεζα για να το φτιάξω; Την κάρτα και το βιβλιάριο σίγουρα αλλά ζητάνε και κάποιο χαρτί - αποδεικτικό. Ξέρει κανένας; νομίζω ότι ζητάνε κάποιο χαρτί ΔΕΗ ή ευδαπ στο όνομα μου αλλά δεν είμαι σίγουρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο την ταυτότητα θα χρειαστείς.

Χαρτιά ΔΕΗ/ΕΥΔΑΠ χρειάζονται στην περίπτωση που τα στοιχεία σου χρειάζονται επικαιροποίηση, δες εδώ τι ακριβώς ζητάνε:

https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Epikoinonia-Eksypiretisi-Pelaton/epikairopoihsi-stoixeiwn-pelatwn/Personal-data-validation

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, lek88 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ενεργοποιήσω τις ειδοποιησεις με sms για τις κινήσεις του λογαριασμού μου της Πειραιώς. Τι θα μου ζητήσουν στην τράπεζα για να το φτιάξω; Την κάρτα και το βιβλιάριο σίγουρα αλλά ζητάνε και κάποιο χαρτί - αποδεικτικό. Ξέρει κανένας; νομίζω ότι ζητάνε κάποιο χαρτί ΔΕΗ ή ευδαπ στο όνομα μου αλλά δεν είμαι σίγουρη. 

Τα σμσ θα χρεώνονται προσοχή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, vrwmiar1Z είπε

Τα σμσ θα χρεώνονται προσοχή

Ναι το ξέρω. Τα πρώτα 100 sms είναι δωρεάν. Μετά χρεώνει. 

54 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Μόνο την ταυτότητα θα χρειαστείς.

Χαρτιά ΔΕΗ/ΕΥΔΑΠ χρειάζονται στην περίπτωση που τα στοιχεία σου χρειάζονται επικαιροποίηση, δες εδώ τι ακριβώς ζητάνε:

https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Epikoinonia-Eksypiretisi-Pelaton/epikairopoihsi-stoixeiwn-pelatwn/Personal-data-validation

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lek88 είπε

Ναι το ξέρω. Τα πρώτα 100 sms είναι δωρεάν. Μετά χρεώνει. 

 

Για αυτό μην ασχοληθείς με sms.

Βάλε να σου έρχονται ειδοποιήσεις με email αν είναι δωρεάν και τέλος.

Σε eurobank έτσι το έχω και σε alpha bank επίσης.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, lek88 said:

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ενεργοποιήσω τις ειδοποιησεις με sms για τις κινήσεις του λογαριασμού μου της Πειραιώς. Τι θα μου ζητήσουν στην τράπεζα για να το φτιάξω; Την κάρτα και το βιβλιάριο σίγουρα αλλά ζητάνε και κάποιο χαρτί - αποδεικτικό. Ξέρει κανένας; νομίζω ότι ζητάνε κάποιο χαρτί ΔΕΗ ή ευδαπ στο όνομα μου αλλά δεν είμαι σίγουρη. 

μπορεις να ενεργοποιησεις τα Email δωρεαν και χωρις να χρειαστει κατι αλλο.προσωπικα αυτο εχω κανει.ερχεται κατευθειαν το email.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χρεωστική μπορείς να κάνεις λογαριασμό και να διαχειρίζεσαι ότι λογαριασμό έχεις με το όνομα σου μέσα.Καθώς και τρόπο που θες να ενημερώνεσαι.Δε χρειάζεται να πας στην τράπεζα,όλα από το web τα κάνεις σε 5-10 λεπτά το πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

μπορεις να ενεργοποιησεις τα Email δωρεαν και χωρις να χρειαστει κατι αλλο.προσωπικα αυτο εχω κανει.ερχεται κατευθειαν το email.

 

46 λεπτά πριν, Invader είπε

Αν έχεις χρεωστική μπορείς να κάνεις λογαριασμό και να διαχειρίζεσαι ότι λογαριασμό έχεις με το όνομα σου μέσα.Καθώς και τρόπο που θες να ενημερώνεσαι.Δε χρειάζεται να πας στην τράπεζα,όλα από το web τα κάνεις σε 5-10 λεπτά το πολύ.

Βασικά το θέλω για τον πατέρα μου που δεν ξέρει από mail, ίντερνετ και τέτοια. Γι αυτό θα βόλευε η απλή λύση του sms για όλες τις κινήσεις της κάρτας. Θα βλέπει και το υπόλοιπο του από κει χωρίς να τρέχω κάθε τρεις και λίγο στο atm να βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, lek88 said:

Βασικά το θέλω για τον πατέρα μου που δεν ξέρει από mail, ίντερνετ και τέτοια. Γι αυτό θα βόλευε η απλή λύση του sms για όλες τις κινήσεις της κάρτας. Θα βλέπει και το υπόλοιπο του από κει χωρίς να τρέχω κάθε τρεις και λίγο στο atm να βλέπω. 

δεν ξερω αν στο sms ερχεται το υπολοιπο. σε alpha που το ειχα απλα ερχοταν η κινηση οταν αγοραζα κατι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

δεν ξερω αν στο sms ερχεται το υπολοιπο. σε alpha που το ειχα απλα ερχοταν η κινηση οταν αγοραζα κατι. 

Έρχεται. Σε κάθε κίνηση του λογαριασμού σου λέει και το διαθέσιμο και το πιστωτικό υπόλοιπο κάτω κατω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, lek88 said:

Έρχεται. Σε κάθε κίνηση του λογαριασμού σου λέει και το διαθέσιμο και το πιστωτικό υπόλοιπο κάτω κατω. 

στην πειραιως στο email nai. στο sms δεν ξερω. σε alpha οσο θυμαμαι οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, poulinos είπε

στην πειραιως στο email nai. στο sms δεν ξερω. σε alpha οσο θυμαμαι οχι

 

Screenshot_20200525_003717.jpg

Την έχω 2 χρόνια την υπηρεσία αυτή. Αλλά δεν θυμάμαι με τίποτα πως την έβαλα. Τι μου ζήτησαν κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, lek88 said:

Screenshot_20200525_003717.jpg

Την έχω 2 χρόνια την υπηρεσία αυτή. Αλλά δεν θυμάμαι με τίποτα πως την έβαλα. Τι μου ζήτησαν κτλ 

στην alpha ουτε εγω ξερω πως βρεθηκε ενεργη. οταν στις αλλεε τράπεζες πηγα να ενεργοποιησω τα email μου ειχε και επιλογη για  sms. δεν μου ζητησε κατι. για τα email τουλάχιστον αλλα ειχα ηδη τα παντα επικαιροποιημενα.αν εχεις wrb banking δοκιμασε να τα ενεργοποιησειςνγια τον πατέρα σου να δεις να θα σου ζητησει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

στην alpha ουτε εγω ξερω πως βρεθηκε ενεργη. οταν στις αλλεε τράπεζες πηγα να ενεργοποιησω τα email μου ειχε και επιλογη για  sms. δεν μου ζητησε κατι. για τα email τουλάχιστον αλλα ειχα ηδη τα παντα επικαιροποιημενα.αν εχεις wrb banking δοκιμασε να τα ενεργοποιησειςνγια τον πατέρα σου να δεις να θα σου ζητησει κατι

Δεν έχει Web banking 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, lek88 said:

Δεν έχει Web banking 

καλο θα ηταν να του φτιαξεις ωστε να μπορεις να ενεργοποιεις τετοιες υπηρεσιες και γενικοτερα να μππρεις να δεις και εσυ ανα πασα στιγμη οτιδηποτε. η δεν ξερω αν μπορεις πχ στο δικο σου web banking na προσθεσεις καο τον δικο του λογαριασμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...