Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους τυχερούς κατόχους της οικιακού βοηθού Πίτσας (από το σκουΠίτσα :)).

Η Πίτσα λοιπόν, ενώ κάνει άριστα τη δουλειά της σκουπίζοντας και σγουγγαρίζοντας τα πάντα όταν της τελειώνει η μπαταρία δε γυρίζει στη βάση της αλλά σκουπίζει και σφουγγαρίζει μέχρι να πεθάνει και μετά πρέπει να έρθει το χέρι του Θεού για να τη βάλει στη φόρτιση. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Είχα διαβάσει ότι όταν της τελειώνει η μπαταρία γυρίζει στη βάση της φορτίζει και συνεχίζει τη δουλειά της από εκεί που σταμάτησε. Εμένα όμως δεν το κάνει. Σκουπίζει μέχρι τελικής πτώσεως και μετά την ψάχνω να δω που απεβίωσε! Γιατί ξηγιέται έτσι η Πίτσα; Ξέρει κανείς; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 826
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, katerina.eleutheriou1985 είπε

Καλησπέρα σε όλους τους τυχερούς κατόχους της οικιακού βοηθού Πίτσας (από το σκουΠίτσα :)).

Η Πίτσα λοιπόν, ενώ κάνει άριστα τη δουλειά της σκουπίζοντας και σγουγγαρίζοντας τα πάντα όταν της τελειώνει η μπαταρία δε γυρίζει στη βάση της αλλά σκουπίζει και σφουγγαρίζει μέχρι να πεθάνει και μετά πρέπει να έρθει το χέρι του Θεού για να τη βάλει στη φόρτιση. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Είχα διαβάσει ότι όταν της τελειώνει η μπαταρία γυρίζει στη βάση της φορτίζει και συνεχίζει τη δουλειά της από εκεί που σταμάτησε. Εμένα όμως δεν το κάνει. Σκουπίζει μέχρι τελικής πτώσεως και μετά την ψάχνω να δω που απεβίωσε! Γιατί ξηγιέται έτσι η Πίτσα; Ξέρει κανείς; 🤔

Δεν είναι λογικό. Κοίταξε μήπως υπάρχει κανένα θέμα με την μπαταρία. Του τύπου να πεθαίνει ξαφνικά στο 10%, χωρίς να προλάβει να πάει σπίτι της. 

Η δικιά μου νομίζω στο 5% επιστρέφει σπίτι της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, katerina.eleutheriou1985 είπε

Καλησπέρα σε όλους τους τυχερούς κατόχους της οικιακού βοηθού Πίτσας (από το σκουΠίτσα :)).

Η Πίτσα λοιπόν, ενώ κάνει άριστα τη δουλειά της σκουπίζοντας και σγουγγαρίζοντας τα πάντα όταν της τελειώνει η μπαταρία δε γυρίζει στη βάση της αλλά σκουπίζει και σφουγγαρίζει μέχρι να πεθάνει και μετά πρέπει να έρθει το χέρι του Θεού για να τη βάλει στη φόρτιση. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Είχα διαβάσει ότι όταν της τελειώνει η μπαταρία γυρίζει στη βάση της φορτίζει και συνεχίζει τη δουλειά της από εκεί που σταμάτησε. Εμένα όμως δεν το κάνει. Σκουπίζει μέχρι τελικής πτώσεως και μετά την ψάχνω να δω που απεβίωσε! Γιατί ξηγιέται έτσι η Πίτσα; Ξέρει κανείς; 🤔

Την εντοπίζει ο Μαραντόνα 😀 ,  χέρι του Θεού γάρ, περίπου στο ίδιο σημείο ? Μήπως υπάρχει η πιθανότητα να σκαλώνει κάπου κατά την επιστροφή και να μένει από μπαταρία στην διαδρομή ? Δοκίμασε να την βάλεις να σκουπίσει όταν είσαι παρούσα ώστε να δεις γιατί το κάνει . Θα μπορούσες ακόμα να την βάλεις να σκουπίσει ένα δωμάτιο, με ήδη πεσμένη μπαταρία κάπου στο 25% , ώστε να δεις εάν όντως επιστρέφει ή όχι στην βάση .

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου χάθηκε στη διαδρομή και έχασε τη θέση του dock στον χάρτη. 

Για την ακρίβεια το βλέπει λίγο παραπέρα απο κει που ειναι. 

Έτσι όταν τη βάζω να σκουπισει, κανει μια γυρα γύρω απντον εαυτό της και βγάζει μήνυμα οτι δε ξέρει που είναι 

Πως να το διορθωσω; Μπορώ να το συρω κάπως για να ερθει στη θέση του;;;

 

(Το ίδιο έκανε και αλλες φορές και αναγκαστηκα να την αλλάξω θέση και να σκαναρει εκ νέου το χώρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν βγεις μπεις στην εφαρμογή δεν σου δείχνει την βάση φόρτισης στην σωστή θέση ?

Αν όχι κάνε  reboot την σκούπα , από το on off κουμπί που είναι πάνω στη συσκευή .

Εκεί που έχεις την βάση φόρτισης , έχει κενό γύρω στο μέτρο ?

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Kostasm45 said:

Εάν βγεις μπεις στην εφαρμογή δεν σου δείχνει την βάση φόρτισης στην σωστή θέση ?

Αν όχι κάνε  reboot την σκούπα , από το on off κουμπί που είναι πάνω στη συσκευή .

Εκεί που έχεις την βάση φόρτισης , έχει κενό γύρω στο μέτρο ?

Μπηκα βγηκα στην εφαρμογή.

Δεν άλλαξε κάτι. 

Θα δοκιμασω reboot .

 

Η βαση ακουμπάει σε τοίχο και γύρω γύρω έχει ενα μέτρο σχεδόν. Άντε να είναι 80 πόντοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μπηκα βγηκα στην εφαρμογή.

Δεν άλλαξε κάτι. 

Θα δοκιμασω reboot .

Η βαση ακουμπάει σε τοίχο και γύρω γύρω έχει ενα μέτρο σχεδόν. Άντε να είναι 80 πόντοι

Και σε μένα το είχε κάνει αυτό αυτό πριν κάποιους μήνες. 
 

διορθωθηκε βάζοντας τη χειροκίνητα στον φορτιστή και εκ νέου σκανάρισμα του χώρου. 
 

Μηπως μετακινήθηκε κάτι σε πολύ Κοντινη απόσταση απ τον φορτιστή ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη χειρότερη όπως λέει και ο φίλος , βάλτη να φτιάξει ένα νέο χάρτη , με την επιλογή vacuum along the edges γίνεται πολύ γρήγορα . Το θέμα είναι γιατί σου κάνει γυμνάσια .

Κάνοντας reboot δεν έστρωσε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας επειδή έχω χαλιά που είναι γκρι και μαύρα μπερδεύεται και δεν πατάει πάνω. Είδα στο youtube πατέντα που βάζεις μονωτική στους clif sensors και δουλεύει κανονικά μετά πάνω. Δεν έχω σκαλιά στο σπίτι οπότε δεν θα πέσει. Το μόνο άγχος που έχω είναι άμα το κάνω μήπως δημιουργήσω κάνα πρόβλημα στην σκούπα που θα είναι καλυμμένοι οι sensors. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/11/2020 at 08:54, Kostasm45 said:

Στη χειρότερη όπως λέει και ο φίλος , βάλτη να φτιάξει ένα νέο χάρτη , με την επιλογή vacuum along the edges γίνεται πολύ γρήγορα . Το θέμα είναι γιατί σου κάνει γυμνάσια .

Κάνοντας reboot δεν έστρωσε ?

Φαίνεται να "έστρωσε" 

Για την ακρίβεια το dock το δείχνει παραδίπλα απ οπου ηταν 

Την έβαλα να παει σε συγκεκριμένο χώρο και πήγε. 

Αύριο θα την τεσταρω σε όλο το σπίτι. 

 

Κάποιο τιπ για ελαφρυα χαλιά να μη τα παρασέρνει.....;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σας, κάτοχος xiaomi vacuum mop pro από το προηγούμενο Σάββατο και μου είναι αδύνατο να συνδεθώ με το mi home (καθημερνά κανω προσπαθείς). Η εφαρμογή βρίσκει την σκούπα, μπαινει στην διαδικασία της σύνδεσης αλλα στο τελευταίο στάδιο που συνδέει την συσκευή με το ιντερνέτ αποτυχαίνει να το ολοκληρώσει.   Έχω κάνει κυριολεκτικά τα πάντα, δοκίμασα όλες τις λύσεις που πρότειναν στο internet και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει.. Υπάρχει κάποιος να προτείνει κάποια άλλη λύση? Να επικοινωνήσω με την Xiaomi? Θα βγάλω ακρη? Γιατι δεν διαβάζω τα καλύτερα για την Info Quest....
Αλλαγές που έχουν γίνει!!!
Ολες οι αδειες είναι ενεργοποιημένες στην εφαρμογή

Χώρα chinese mainland και Greece 
GHz είχα στην αρχή και τις δυο μπάντες στο μοντεμ. Στην 5 δεν σ αφήνει η εφαρμογή οπότε μπήκα στην 2,4 αλλα τπτ, μετα καπου διαβασα να απενεργοποίησω την 5 γτ μπορεί να μπερδεύεται την έκλεισα έπαιζε μόνο η 2,4 αλλά παλι τπτ 
WiFi Password να είναι οσο πιο απλο γίνεται και μόνο με αριθμούς και γραμματα οχι χαρακτηρες κτλπ κτλπ
Διαγραφή εφαρμογής και επανεγκατάσταση
Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων της σκούπας
Άπειρα ανεπιτυχή σεταρίσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kostasm45 είπε

 global έκδοση έχεις ή κινεζική ?

Αυτό δεν μπόρεσα να βρω πως το εξακρίβωνες. Επισυνάπτω παρακάτω φωτογραφεία αν αυτό βοηθάει!!!

126179899_402897301065663_6981839176908209545_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...