Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 825
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 25/6/2020 στις 8:13 ΜΜ, kostasbm είπε
Στις 16/6/2020 στις 12:42 ΠΜ, Zipcode80 είπε

Καταρχήν, είδες Μήπως στο application είναι σε low το water level? Ήταν σε vacuum and mop? (Την έχω πατήσει γι'αυτό στο λέω)

2oν. Μήπως έβαλες το πανάκι που χωρίζει στα 2 με μια μεμβράνη μεταξύ τους ? Γιατι αυτό το πανί είναι για να σφουγγαρίζει και να στεγνώνει ταυτόχρονα. Θέλει το άλλο που είναι σκέτο πανί για υγρό σφουγγάρισμα. 

Μια καλή πρακτική που σκέφτηκα τις προάλλες είναι να τη βάζω τα πρώτα 5 λεπτά στο water level high και μετά να το γυρνάω στο medium. 

Επίσης, να κοιτάξεις να κλείνει καλά το λαστιχένιο  καπάκι που μπαίνει το νερό γιατί μόνο έτσι δημιουργείτε καλή υποπίεση για να πετάει το νερό. 

Ελπίζω να βοήθησα...καλή αρχή και να τη χαρείς γιατί είναι ποιότητα ζωής 

 

 

Καλησπέρα φίλε. Εχω την σκούπα εδω και κια βδομάδα. Εχω πάθει πλάκα κ τη χρησιμοποιώ συνεχώς. Ενα θεματάκι εχω κ προσπαθω να βρω ακρη αλλα μάταια ..το σπιτι μ εινια περιπου 120 τμ .οταν βαζω να σκουπίσει χαρτογραφεί ενα χωρο ας πουμε σαλόνι κουζίνα.. Με το που τελειώσει απο ολα αυτά και παει σε ενα δωμάτιο, ξεμενει απο μπαταρία και γυρίζει ξανα να φορτίσει.. Ομως μετα δε μ βγαζει continue.. Μου βγαζει start, οποτε ξεκινα φτου κι απ την αρχη να χαρτογραφήσει ολο το σπίτι πάλι.πως μπορώ να χωρίσω το σπιτι σε δυο ζώνες; δε μου κραταει το χάρτη. Καταλαβαίνω πως πρέπει να χαρτογραφηθεί ολο το σπιτι και μετα να το χωρίσω η κανω λάθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτην σε night mode να κάνει χαρτογράφηση 

Γνωρίζετε αν μπορουμε να αποθηκευουμε χάρτη ωστε οταν αλλάζουμεσπιτι να μη ξανακανει χαρτογράφηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη σύνδεσα εντελώς βιαστικά με Google home αλλά δεν κατάφερα να τη στέλνω σε συγκεκριμένο δωμάτιο. Αν έχει κάνει πρόοδο κάποιος ας ενημερώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, manakara13 είπε

Καλησπέρα φίλε. Εχω την σκούπα εδω και κια βδομάδα. Εχω πάθει πλάκα κ τη χρησιμοποιώ συνεχώς. Ενα θεματάκι εχω κ προσπαθω να βρω ακρη αλλα μάταια ..το σπιτι μ εινια περιπου 120 τμ .οταν βαζω να σκουπίσει χαρτογραφεί ενα χωρο ας πουμε σαλόνι κουζίνα.. Με το που τελειώσει απο ολα αυτά και παει σε ενα δωμάτιο, ξεμενει απο μπαταρία και γυρίζει ξανα να φορτίσει.. Ομως μετα δε μ βγαζει continue.. Μου βγαζει start, οποτε ξεκινα φτου κι απ την αρχη να χαρτογραφήσει ολο το σπίτι πάλι.πως μπορώ να χωρίσω το σπιτι σε δυο ζώνες; δε μου κραταει το χάρτη. Καταλαβαίνω πως πρέπει να χαρτογραφηθεί ολο το σπιτι και μετα να το χωρίσω η κανω λάθος; 

Καλησπέρα. Δεν έχει κάνει χαρτογράφηση το σπίτι ? Αν δεν εχει τελειώσει ποτέ χαρτογράφηση, τότε άστη και θα κάνει μόνη της continue. Επίσης να ενεργοποιήσεις αν δεν το έχεις κάνει από τις ρυθμίσεις το remember map. Αν έχει κάνει χαρτογράφηση και είναι κομπλέ και έχεις παρατηρήσει ότι δεν φτάνει η μπαταρία, τότε να τη βάζεις να κάνει το σπίτι τμηματικά. Δλδ να τη βάζεις να κάνει πχ σαλόνι κουζίνα μπάνιο, να γυρνάει να φορτίσει και μετά τα υπόλοιπα. Αλλά και πάλι, αν την αφήσεις, θα ξεκινήσει αυτή από μόνη της...έχει υπολογισμένο τη μπαταρία που θέλει για το υπόλοιπο του σπιτιού. Επίσης, το region στην αρχική ρύθμιση είναι Ελλάδα? Ή συνδέεται σε Κίνα ? Γιατί παίζει ρόλο ο server. 

Δοκίμασε επίσης να κάνει χαρτογράφηση σε silent mode που καταναλώνει λιγότερη μπαταρία.  Ελπίζω να βοήθησα 

2 ώρες πριν, sndev είπε

night mode?

Silent mode εννοεί

Στις 1/1/2021 στις 6:46 ΜΜ, christakos07 είπε

Επειδή δεν έχω χρόνο να διαβάζω τόσες σελίδες. Στα χαλιά πως ανταποκρίνεται η σκούπα;

Για λόγους τσιγκουνιάς, το σπίτι που νοικιάζω έχει στο σαλόνι/κουζίνα ενσωματωμένη μοκέτα, με ότι αυτό συνεπάγεται. Θα ανταποκρίνεται καθόλου η σκούπα, ή τσάμπα τα χρήματα;

Επισυνάπτω φωτογραφία.

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.

Screenshot_20210101-184733_Gallery.jpg

Αυτό το χαλί θα το καθαρίζει άψογα. Να το βάζεις σε turbo όμως. 

Επεξ/σία από Zipcode80
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, manosfp said:

Τη σύνδεσα εντελώς βιαστικά με Google home αλλά δεν κατάφερα να τη στέλνω σε συγκεκριμένο δωμάτιο. Αν έχει κάνει πρόοδο κάποιος ας ενημερώσει. 

μπορεις να μας πεις πως τη  συνδεσες με google assistant και τι εντολες δεχεται? 

Μπορείς να της πεις να ξεκινησει να σκουπίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Google home σύνδεσα το mi home. Της είπα να σκουπίσει την κουζίνα αλλά ξεκίνησε να σκουπίζει όλο το σπίτι, δεν έχω μπει στη διαδικασία να ψάξω περαιτέρω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, manakara13 είπε

Καλησπέρα φίλε. Εχω την σκούπα εδω και κια βδομάδα. Εχω πάθει πλάκα κ τη χρησιμοποιώ συνεχώς. Ενα θεματάκι εχω κ προσπαθω να βρω ακρη αλλα μάταια ..το σπιτι μ εινια περιπου 120 τμ .οταν βαζω να σκουπίσει χαρτογραφεί ενα χωρο ας πουμε σαλόνι κουζίνα.. Με το που τελειώσει απο ολα αυτά και παει σε ενα δωμάτιο, ξεμενει απο μπαταρία και γυρίζει ξανα να φορτίσει.. Ομως μετα δε μ βγαζει continue.. Μου βγαζει start, οποτε ξεκινα φτου κι απ την αρχη να χαρτογραφήσει ολο το σπίτι πάλι.πως μπορώ να χωρίσω το σπιτι σε δυο ζώνες; δε μου κραταει το χάρτη. Καταλαβαίνω πως πρέπει να χαρτογραφηθεί ολο το σπιτι και μετα να το χωρίσω η κανω λάθος; 

Σε ευχαριστω πολυ εννοειται βοηθησες,απο οτι φαινεται οταν ξεμεινε απο μπαταρια και μ εβγαλε ενδειξη οτι πρεπει να φορτισει πατησα εγω στην εφαρμογη να γυρισει και ετσι ξεκινησε μετα απο την αρχη,συν οτι το ειχα στο τουρμπο και οντως τελειωσε πιο γρηγορα.μια ακομη ερωτηση σε παρακαλω.μπορω να κατεβασω την εφαρμογη και στοκινητο της γυναικας μ;γιατι το προσπαθησα αλλα μετα χανει τη συνδεση σε μενα.επισης διαβασα πως ειναι καληυτερα να εχεις χωρα region chinese ..ισχυει;σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, manakara13 είπε

Καλησπέρα φίλε. Εχω την σκούπα εδω και κια βδομάδα. Εχω πάθει πλάκα κ τη χρησιμοποιώ συνεχώς. Ενα θεματάκι εχω κ προσπαθω να βρω ακρη αλλα μάταια ..το σπιτι μ εινια περιπου 120 τμ .οταν βαζω να σκουπίσει χαρτογραφεί ενα χωρο ας πουμε σαλόνι κουζίνα.. Με το που τελειώσει απο ολα αυτά και παει σε ενα δωμάτιο, ξεμενει απο μπαταρία και γυρίζει ξανα να φορτίσει.. Ομως μετα δε μ βγαζει continue.. Μου βγαζει start, οποτε ξεκινα φτου κι απ την αρχη να χαρτογραφήσει ολο το σπίτι πάλι.πως μπορώ να χωρίσω το σπιτι σε δυο ζώνες; δε μου κραταει το χάρτη. Καταλαβαίνω πως πρέπει να χαρτογραφηθεί ολο το σπιτι και μετα να το χωρίσω η κανω λάθος; 

Αν κατάλαβα σωστά δεν σου έχει αποθηκεύσει τον χάρτη . Ακριβώς μια σελίδα πίσω μπορείς να δεις την διαδικασία ώστε να γίνει σωστά η χαρτογράφηση.

Σε medium mode σε εμένα σκουπίζει άνετα 120 μέτρα σπίτι και επιστρέφει με σχεδόν 25% μπαταρία στην βάση .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καταλαβαινει το clean σαν γενικό ορο αλλα δε μπορει να καταλαβει τι ειναι το kitchen σαν χωρος γτ πολυ απλα δε το καταλαβαίνει φωνητικά η μαμα εφαρμογή που ειναι link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...