Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, fiestakias είπε

Γεια σας, παιδια ας βοηθησει καποιος. η σκουπα χθες ηταν μια χαρα, ξαφνικα χωρις κανενα λογο τη βρηκα να αναβοσβηνει και δε συνδεεται στο ιντερνετ και στο κινητο. Φαινεται offline οτι κι αν κανω.

 

Καί εμένα το κάνει κάποιες φορές.

Την αφήνω κάμποση ώρα και φτιάχνει μόνη της

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 826
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σε όλους,

Μόλις πήρα την Moo pro και εγώ. 
Λοιπόν.....την έβαλα (αφού συμαζεψα μικροπράγματα) να κάνει το πρώτο scan του σπιτιού με ενεργοποιημένη την επιλογή “save map” και “along the edges”. Μέχρι εδώ όλα καλά.

Έφτιαξα και τα δωμάτια όπως ήθελα και την έβαλα να κάνει κανονικό σκούπισμα. 
- Άμα διαλέξω δωμάτιο δεν πάει και ξεκινάει κανονικά από το δωμάτιο που είναι η βάση.

- Ξεκινάει να σκανάρει από την αρχή χωρίς να δείχνει τον αρχικό χάρτη. Αλλά μόλις την γυρίσω στην βάση εμφανίζει τον πρώτο χάρτη.

Διαβασα το τοπικ όλο από την αρχή, χω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (όσα ξέρω) και είδα ότι το ανέφεραν κανα δυο φορές και άλλοι παθόντες.

Βρηκε κάποιος λύση; Ξέρει κάποιος άλλος κάτι για αυτό το πρόβλημα;

 

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2021 στις 6:48 ΠΜ, Tassosrr είπε

Γεια σε όλους,

Μόλις πήρα την Moo pro και εγώ. 
Λοιπόν.....την έβαλα (αφού συμαζεψα μικροπράγματα) να κάνει το πρώτο scan του σπιτιού με ενεργοποιημένη την επιλογή “save map” και “along the edges”. Μέχρι εδώ όλα καλά.

Έφτιαξα και τα δωμάτια όπως ήθελα και την έβαλα να κάνει κανονικό σκούπισμα. 
- Άμα διαλέξω δωμάτιο δεν πάει και ξεκινάει κανονικά από το δωμάτιο που είναι η βάση.

- Ξεκινάει να σκανάρει από την αρχή χωρίς να δείχνει τον αρχικό χάρτη. Αλλά μόλις την γυρίσω στην βάση εμφανίζει τον πρώτο χάρτη.

Διαβασα το τοπικ όλο από την αρχή, χω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (όσα ξέρω) και είδα ότι το ανέφεραν κανα δυο φορές και άλλοι παθόντες.

Βρηκε κάποιος λύση; Ξέρει κάποιος άλλος κάτι για αυτό το πρόβλημα;

 

ευχαριστώ.

Τελικά λύθηκε με κάποιο τρόπο το πρόβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2021 στις 6:48 ΠΜ, Tassosrr είπε

Γεια σε όλους,

Μόλις πήρα την Moo pro και εγώ. 
Λοιπόν.....την έβαλα (αφού συμαζεψα μικροπράγματα) να κάνει το πρώτο scan του σπιτιού με ενεργοποιημένη την επιλογή “save map” και “along the edges”. Μέχρι εδώ όλα καλά.

Έφτιαξα και τα δωμάτια όπως ήθελα και την έβαλα να κάνει κανονικό σκούπισμα. 
- Άμα διαλέξω δωμάτιο δεν πάει και ξεκινάει κανονικά από το δωμάτιο που είναι η βάση.

- Ξεκινάει να σκανάρει από την αρχή χωρίς να δείχνει τον αρχικό χάρτη. Αλλά μόλις την γυρίσω στην βάση εμφανίζει τον πρώτο χάρτη.

Διαβασα το τοπικ όλο από την αρχή, χω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (όσα ξέρω) και είδα ότι το ανέφεραν κανα δυο φορές και άλλοι παθόντες.

Βρηκε κάποιος λύση; Ξέρει κάποιος άλλος κάτι για αυτό το πρόβλημα;

 

ευχαριστώ.

Καλημέρα και πάλι.

Λοιπον, για να γνωρίζει οποίος το πάθει..

Αφού έκανα όλα τα γνωστά (επανεκκινήσεις, leveling κτλ και αφού μίλησα και με infoquest οι οποίοι δεν γνώριζαν και πολλά για το συγκεκριμένο πρόβλημα (αλλά βέβαια μου ζήτησαν να την αντικαταστήσουν), συνέχιζε να κάνει το ίδιο.

Σε κάποιο ξένο forum έλεγαν πως εάν έχεις πολύ λείο δάπεδο, κατά την ώρα που πάει η σκούπα και ακουμπάει στην βάση φόρτισης ενδέχεται να την κουνάει πολύ λίγο. Αυτό αρκεί να δημιουργεί αυτό το πρόβλημα διοτι καταλαβαίνει ότι άλλαξε θέση η βάση. Πρότειναν να βάζεις ταινία διπλής όψεως στο πίσω μέρος της βάσης η οποία θα την σταθεροποιεί στον τοίχο. (Όχι από κάτω).

 Το δοκίμασα και από εχθές δεν ξανά παρουσιάστηκε το πρόβλημα. (Εάν ξαναγίνει στο μέλλον θα ενημερώσω)

Πάντως κάνει πολύ καλή δουλειά....δεν τη περίμεναμε!!!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2020 στις 11:01 ΠΜ, slk200gr είπε

εγω το εμαθα μετα οτι δεν ηταν επισημη εισαγωγη απο καταστημα σκρουτζ στην κρητη ,συνηθως οταν εχει 1 χρονο εγγυηση ειναι παραλληλη εισαγωη αλλιως εχεις 2 χρονια ,παντως ολα καλα την εστειλα καπου αθηνα με εξοδα μαλιστα δικα τους και μαστρο μητσος μου την εφτιαξε και καλα και γρηγορα

Καλησπέρα φίλε μου,ιδια περίπτωση είμαι και εγώ με σένα!! Υπάρχει περίπτωση να βρούμε το τηλέφωνο του γιατί έχω και εγώ θέμα?? 

Γενικά το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι έχει πρόβλημα το σκουπακι που εξέχει μπροστά. Όταν είναι κουμπωμένο δεν λειτουργεί σωστά η σκούπα(χάνει τον χάρτη από την εφαρμογή και ξεκινάει νέο κύκλο καθαρίσματος από την αρχή.Επίσης το εικονίδιο που φαίνεται η βάση στην εφαρμογή, αλλού είναι στο σπίτι και αλλού φαίνεται στον χάρτη.)

Όταν το βγάζω όμως το σκουπακι που εξέχει λειτουργεί κανονικά.... 

Στις 22/2/2021 στις 4:31 ΜΜ, fiestakias είπε

Γεια σας, παιδια ας βοηθησει καποιος. η σκουπα χθες ηταν μια χαρα, ξαφνικα χωρις κανενα λογο τη βρηκα να αναβοσβηνει και δε συνδεεται στο ιντερνετ και στο κινητο. Φαινεται offline οτι κι αν κανω.

 

Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Την στέλνεις πάνω σε χαλιά?? Αν ναι τότε σου έχει χαλάσει το σκουπακι που εξέχει μπροστά... Εγώ όταν βγάζω το σκουπακι αυτό λειτουργεί κανονικά και όταν το βάζω εχω τα προβλήματα που ανέφερες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Adarpis είπε

Καλησπέρα φίλε μου,ιδια περίπτωση είμαι και εγώ με σένα!! Υπάρχει περίπτωση να βρούμε το τηλέφωνο του γιατί έχω και εγώ θέμα?? 

Γενικά το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι έχει πρόβλημα το σκουπακι που εξέχει μπροστά. Όταν είναι κουμπωμένο δεν λειτουργεί σωστά η σκούπα(χάνει τον χάρτη από την εφαρμογή και ξεκινάει νέο κύκλο καθαρίσματος από την αρχή.Επίσης το εικονίδιο που φαίνεται η βάση στην εφαρμογή, αλλού είναι στο σπίτι και αλλού φαίνεται στον χάρτη.)

Όταν το βγάζω όμως το σκουπακι που εξέχει λειτουργεί κανονικά.... 

Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Την στέλνεις πάνω σε χαλιά?? Αν ναι τότε σου έχει χαλάσει το σκουπακι που εξέχει μπροστά... Εγώ όταν βγάζω το σκουπακι αυτό λειτουργεί κανονικά και όταν το βάζω εχω τα προβλήματα που ανέφερες 

Σου έστειλα μήνυμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Team καλησπέρα,

Κάτι πολύ περίεργο συμβαίνει με την σκούπα. Χθες σκούπισα κανονικά και θυμάμαι μετά τα λαμπάκια από τα κουμπιά αναμμένα.

Το πρόβλημα είναι ότι σήμερα δεν ανταποκρίνεται. Τα λαμπάκια από είναι πλέον σβηστά, δεν ανταποκρίνεται όσο και να τα πιέσω.

Η βάση φόρτισης λειτουργεί κανονικά, αφού η λυχνία φόρτισης είναι on. Όσο και να την πλησιάζω, δεν ακούω το ηχητικό μήνυμα του charging.

Με πρόδωσε στις 3 βδομάδες; Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Adarpis είπε

Καλησπέρα φίλε μου,ιδια περίπτωση είμαι και εγώ με σένα!! Υπάρχει περίπτωση να βρούμε το τηλέφωνο του γιατί έχω και εγώ θέμα?? 

Γενικά το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι έχει πρόβλημα το σκουπακι που εξέχει μπροστά. Όταν είναι κουμπωμένο δεν λειτουργεί σωστά η σκούπα(χάνει τον χάρτη από την εφαρμογή και ξεκινάει νέο κύκλο καθαρίσματος από την αρχή.Επίσης το εικονίδιο που φαίνεται η βάση στην εφαρμογή, αλλού είναι στο σπίτι και αλλού φαίνεται στον χάρτη.)

Όταν το βγάζω όμως το σκουπακι που εξέχει λειτουργεί κανονικά.... 

Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Την στέλνεις πάνω σε χαλιά?? Αν ναι τότε σου έχει χαλάσει το σκουπακι που εξέχει μπροστά... Εγώ όταν βγάζω το σκουπακι αυτό λειτουργεί κανονικά και όταν το βάζω εχω τα προβλήματα που ανέφερες 

τελικα το προβλημα ηταν απο τους server της xiaomi που ειχαν πεσει.τωρα δουλευει οκ.με τα τα χαλια το μονο προβλημα ειναι οτι σε καποια σημεια που εχουν μαυρες σταμπες τα βλεπει σαν κενο κ μπερδευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2021 στις 4:25 ΜΜ, fiestakias είπε

τελικα το προβλημα ηταν απο τους server της xiaomi που ειχαν πεσει.τωρα δουλευει οκ.με τα τα χαλια το μονο προβλημα ειναι οτι σε καποια σημεια που εχουν μαυρες σταμπες τα βλεπει σαν κενο κ μπερδευεται.

Βάλε μονωτική ταινία (άσπρη) στους τέσσερις αισθητήρες μπροστά (από κάτω). 

Στις 28/2/2021 στις 8:07 ΜΜ, Adarpis είπε

Καλησπέρα φίλε μου,ιδια περίπτωση είμαι και εγώ με σένα!! Υπάρχει περίπτωση να βρούμε το τηλέφωνο του γιατί έχω και εγώ θέμα?? 

Γενικά το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι έχει πρόβλημα το σκουπακι που εξέχει μπροστά. Όταν είναι κουμπωμένο δεν λειτουργεί σωστά η σκούπα(χάνει τον χάρτη από την εφαρμογή και ξεκινάει νέο κύκλο καθαρίσματος από την αρχή.Επίσης το εικονίδιο που φαίνεται η βάση στην εφαρμογή, αλλού είναι στο σπίτι και αλλού φαίνεται στον χάρτη.)

Όταν το βγάζω όμως το σκουπακι που εξέχει λειτουργεί κανονικά.... 

Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Την στέλνεις πάνω σε χαλιά?? Αν ναι τότε σου έχει χαλάσει το σκουπακι που εξέχει μπροστά... Εγώ όταν βγάζω το σκουπακι αυτό λειτουργεί κανονικά και όταν το βάζω εχω τα προβλήματα που ανέφερες 

Υπάρχει τέτοια πιθανότητα να δημιουργηθεί τέτοιο πρόβλημα στο σκουπάκι μπροστά από τα χαλιά;;;

Και τι κάνεις με τα χαλιά; Βγάζεις το σκουπάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Γνωρίζει κανείς αν μπορείς να την συνδέσεις με Alexa?

Έψαξα στο internet και λένε να συνδέσεις με την κινέζικη mi εφαρμογή και singapore server. Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Έχω την ελληνική έκδοση της σκούπας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα, εχω την global εδώ και 3 ημέρες κ μπορω να πω κάνει φανταστική δουλεια στο σπιτι μας.Δεν υπάρχουν πολλά εμπόδια, ειναι τακτοποιημένο και σηκώνουμε καρέκλες και μικροπράγματα και αναλαμβάνει δράση !!! 3 ερωτήσεις εχω! 1) Που βλέπουμε τον κωδικό απ τα ανταλλακτικά πχ φίλτρο βουρτσακι κτλ ώστε να μην παραγγείλω λάθος ; 2) τον κάδο (χωρις το φίλτρο εννοειται) τον πλένετε η θα υπάρξει πρόβλημα ; 3) Έχει δοκιμάσει κανείς Chinese region και αν ναι υπάρχει κάποια διαφορά στο λογισμικό ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, giannisb91 είπε

Καλησπερα στην ομαδα, εχω την global εδώ και 3 ημέρες κ μπορω να πω κάνει φανταστική δουλεια στο σπιτι μας.Δεν υπάρχουν πολλά εμπόδια, ειναι τακτοποιημένο και σηκώνουμε καρέκλες και μικροπράγματα και αναλαμβάνει δράση !!! 3 ερωτήσεις εχω! 1) Που βλέπουμε τον κωδικό απ τα ανταλλακτικά πχ φίλτρο βουρτσακι κτλ ώστε να μην παραγγείλω λάθος ; 2) τον κάδο (χωρις το φίλτρο εννοειται) τον πλένετε η θα υπάρξει πρόβλημα ; 3) Έχει δοκιμάσει κανείς Chinese region και αν ναι υπάρχει κάποια διαφορά στο λογισμικό ;;

Θα σου απαντήσω μόνο στη 2η σου ερώτηση που ξέρω, ελπίζω να σου απαντήσει κάποιος άλλος για τ υπόλοιπα.

Εγώ έχω πλύνει τον κάδο χωρίς το φίλτρο και δεν είχα κανένα πρόβλημα! Απλό πλαστικό είναι οπότε δε ρισκάρεις κάτι. Το άφησα προφανώς να στεγνώσει καλά πριν τον ξανακουμπωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, giannisb91 είπε

Καλησπερα στην ομαδα, εχω την global εδώ και 3 ημέρες κ μπορω να πω κάνει φανταστική δουλεια στο σπιτι μας.Δεν υπάρχουν πολλά εμπόδια, ειναι τακτοποιημένο και σηκώνουμε καρέκλες και μικροπράγματα και αναλαμβάνει δράση !!! 3 ερωτήσεις εχω! 1) Που βλέπουμε τον κωδικό απ τα ανταλλακτικά πχ φίλτρο βουρτσακι κτλ ώστε να μην παραγγείλω λάθος ; 2) τον κάδο (χωρις το φίλτρο εννοειται) τον πλένετε η θα υπάρξει πρόβλημα ; 3) Έχει δοκιμάσει κανείς Chinese region και αν ναι υπάρχει κάποια διαφορά στο λογισμικό ;;

1) Δεν υπάρχει κάποιος κωδικός για τα ανταλλακτικά , απλά κοίτα να υπάρχει συμβατότητα με τον τύπο της σκούπας .

2) Τον κάδο τον πλένεις κανονικά . Μεγάλη προσοχή στον κάδο 2+1 , έχει μια τρύπα για να ρουφά αέρα η αντλία που είναι μες στο δοχείο . Αν μπει νερό εκεί , υπάρχει κίνδυνος να σου καταστραφεί η αντλία .

3) Δεν έχω δοκιμάσει , έχω διαβάσει όμως ότι έχει καθυστέρηση στην ανταπόκριση η σκούπα . Το λογισμικό είναι ήδη εγκατεστημένο στην σκούπα , δεν αλλάζει αν συνδεθείς σε κινέζικο ή ευρωπαϊκό server

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...