Προς το περιεχόμενο

Gangs of London


paiktaras69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

MV5BOGJlZTE0MTQtZDdmMS00YWViLThlMDktYzk1

Αρκετά ενδιαφέρουσα γκανγκστερική σειρά, τα έχει όλα......συμμορίες Κούρδων, Πακιστανών, Ρομά ανακατεύονται μεταξύ τους και υπό 2 μυστήριων αδελφοποιημένων οικογενειών, φυσικά υπάρχει και η αστυνομία που μέσω μυστικού πράκτορα προσπαθεί να σβήσει την κυριαρχία αυτών των οικογενειών. Πολύ ρεαλιστικές και σκληρές σκηνές βίας και εξαιρετική φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργός (και σκηνοθέτης μερικών επεισοδίων όπως του 5ου) ο Gareth Evans των The Raid, οπότε από άποψη δράσης και βίας δεν απογοητεύει

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2020/may/21/siege-mentality-gangs-of-london-episode-five-is-a-televisual-action-feast

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά,τι γ@μ@τη σειρά είναι αυτή??Έχω δει 4 επεισόδια και έχω πάθει πλάκα.Την ξεκίνησα στο χαλαρό γιατί δεν είχα να δώ κάτι άλλο και μου έκανε τρομερή εντύπωση,έφαγα κόλλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορώ πως δεν έχει κίνηση το νήμα. Την ξεκίνησα, πολύ δυνατή σειρά και ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Για όσους είναι φαν του είδους είναι must.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mpiftekis είπε

Γιατί μας ξενερώνεις τώρα; Δεν αξίζει;

Στα πρώτα 2 επεισόδια, βαριά στο 3ο, κάτι-κάπως καλό γίνεται.

Μετά βουτάει απότομα, και απλά δείχνει ότι πιο βίαιο μπορεί απλά για να το δείξει, με το σενάριο και την πλοκή ουσιαστικά να χαιρετάει.

Αν κάποιος θέλει να δει σφαγή δίχως αύριο, μια χαρά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Στα πρώτα 2 επεισόδια, βαριά στο 3ο, κάτι-κάπως καλό γίνεται.

Μετά βουτάει απότομα, και απλά δείχνει ότι πιο βίαιο μπορεί απλά για να το δείξει, με το σενάριο και την πλοκή ουσιαστικά να χαιρετάει.

Αν κάποιος θέλει να δει σφαγή δίχως αύριο, μια χαρά.

Η βία και οι σφαγές σε τέτοιες σειρές μου αρέσουν. Τώρα αυτό με το σενάριο τι να πω, θα φανεί. Πάντως έχει πολύ καλές κριτικές. Μακάρι μην ξενερώσω. Θα επανέλθω όταν την τελειώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Glikos είπε

Η βία και οι σφαγές σε τέτοιες σειρές μου αρέσουν. Τώρα αυτό με το σενάριο τι να πω, θα φανεί. Πάντως έχει πολύ καλές κριτικές. Μακάρι μην ξενερώσω. Θα επανέλθω όταν την τελειώσω.

λογω ηλικιας εχω δει αρκετα απο θεμα βιας σε σειρες και ταινιες . αυτο που γινεται σε αυτη τη σειρα δεν υπαρχει . κατι μαχες σωμα με σωμα εντελως hardcore , δεν θα πιστευεις τι βλεπεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stelioz78 είπε

λογω ηλικιας εχω δει αρκετα απο θεμα βιας σε σειρες και ταινιες . αυτο που γινεται σε αυτη τη σειρα δεν υπαρχει . κατι μαχες σωμα με σωμα εντελως hardcore , δεν θα πιστευεις τι βλεπεις

Καλό αυτό. Μου αρέσει ο ρεαλισμός σε τέτοιες σκηνές. Είναι ταλεντάρα σε τέτοια πράγματα ο δημιουργός της σειράς Gareth Evans.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά γ@μησε. Από τις καλύτερες που είδα φέτος. Είχε εκπλήξεις στο τέλος.

Σχετικά με το 5ο επεισόδιο, η σκηνή με το

Spoiler

πιστολίδι στο σπίτι από την αρχή πριν κάνουν ντου μέχρι το τέλος, όλα τα λεφτά. Τρελό action με φοβερή κινηματογραφία και κάμερα work αλλά και φωτογραφία. Στο τελευταίο επεισόδιο δεν περίμενα να σκοτώσουν τον Sean, η αλήθεια είναι ότι ήθελα να παίξει και στην επόμενη σεζόν. Φαίνεται προφανώς θα εστιάσουν στον Elliot. 'Αντε να έρθει και η 2η σεζόν.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...