Προς το περιεχόμενο

BTC κ ΗΛΙΑΚΑ ΠΑΝΕΛ


Secret

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε παρακαλώ GRat πες μας και την τιμή του miner μαζί με το  τροφοδοτικό 3150W  και πόσα πάνελ θα χρειαστεί ο φίλος μας για την ήμερα και τη μπαταρίες για το βράδυ ; 

 

ευχαριστώ

μινερ.png

Επεξ/σία από nikkats
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GRat είπε

Υποτίθεται οτι τα έχει ολα αυτά.

και βέβαια τα έχει , αλλά για ένα μαγαζί η ένα σπίτι που δεν το έχεις να τραβάει 3KW  την ώρα σταθερά μέρα νύχτα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GRat είπε

3kWh ανα miner. Φωτιά απο τα λιωμένα καλώδια της εσωτερικής στο πρώτο μισάωρο.

για δες τα watt  στη φωτογραφία που ανέβασες και πες μου πόσα watt σου λέει η δες τα specs στο επίσημο  site ,,, τα ρεύματα είναι τριφασικό και ο κάθε miner έχει και δική του ασφάλεια , για αυτό το λόγο το bitcoin  φαρμαρετε πλέον 90% σε pool τις Κίνας ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ μαζί σας μάγκες μην αρπαζεστε. Μια επένδυση που θεωρείτε εσείς καλή, πότε κάνει break even? Στους δύο μήνες? Ένα χρόνο? Δύο ? 1800 $ με 8 την μέρα θες 225 μέρες τουτέστιν 7.5 μήνες.  Με τα λοιπά έξοδα πες 12 μήνες. Εγώ προσωπικά έχω δει επενδύσεις 100 και 200 k στην πενταετία να μην έχουν φέρει ακόμα κέρδος. Και να το θέσω αλλιώς, αν τα rigs αυτά κοστίσουν 15κ και αποδίδουν 1btc ετησίως, ξέρεις αν χάνεις ή κερδίζεις; Απλές ερωτήσεις κάνω δεν πρόκειται να χαλάσω μια περιουσία, ασχολούμαι μόνο σε θεωρητικό επίπεδο όποτε δεν έχω την δική σας εμπειρία. Εφόσον έχετε ασχοληθεί οι περισσότεροι εδώ, θα προτιμούσα να μου πείτε ξέρεις θα έχεις αυτό και αυτό το πρόβλημα παρά το αποτέλεσμα του hash calculator. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Secret είπε

Δεν διαφωνώ μαζί σας μάγκες μην αρπαζεστε. Μια επένδυση που θεωρείτε εσείς καλή, πότε κάνει break even? Στους δύο μήνες? Ένα χρόνο? Δύο ? 1800 $ με 8 την μέρα θες 225 μέρες τουτέστιν 7.5 μήνες.  Με τα λοιπά έξοδα πες 12 μήνες. Εγώ προσωπικά έχω δει επενδύσεις 100 και 200 k στην πενταετία να μην έχουν φέρει ακόμα κέρδος. Και να το θέσω αλλιώς, αν τα rigs αυτά κοστίσουν 15κ και αποδίδουν 1btc ετησίως, ξέρεις αν χάνεις ή κερδίζεις; Απλές ερωτήσεις κάνω δεν πρόκειται να χαλάσω μια περιουσία, ασχολούμαι μόνο σε θεωρητικό επίπεδο όποτε δεν έχω την δική σας εμπειρία. Εφόσον έχετε ασχοληθεί οι περισσότεροι εδώ, θα προτιμούσα να μου πείτε ξέρεις θα έχεις αυτό και αυτό το πρόβλημα παρά το αποτέλεσμα του hash calculator. 

1,800$ + 13kg έξοδα αποστολής + τελωνειο  ....

Αν δεν το πληρώσεις δεν θα ξέρεις πότε θα κάνεις απόσβεση .....   μπορεί και ποτέ . ( έχουν εγγύηση 6 μήνες ) αν χαλάση τα έχασες όλα μετά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχει δωρεάν ρεύμα αξίζει 100% όπως και να το δεις.

Ανάλογα τι θα πάρεις.Αν μπορείς να τσιμπήσεις τα s19 pro που θα βγούν ότι καλύτερο. Απόσβεση στις ~200 μέρες μαζί με τα τροφοδοτικά τους με τωρινές τιμές και δυσκολία. 

Παίζουν και στραβές σε αυτές τις δουλειές οπότε υπολόγισε οτι όλο και κάτι θα χαλάσει. Αν πάρεις ένα miner και χαλάσει απλά μπήκες μέσα. 

Ξαναλέω όμως οτι αν έχεις free electricity.. go for it.

Επεξ/σία από GRat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GRat είπε

Αν έχει δωρεάν ρεύμα αξίζει 100% όπως και να το δεις.

Ανάλογα τι θα πάρεις.Αν μπορείς να τσιμπήσεις τα s19 pro που θα βγούν ότι καλύτερο. Απόσβεση στις ~200 μέρες μαζί με τα τροφοδοτικά τους με τωρινές τιμές και δυσκολία. 

Παίζουν και στραβές σε αυτές τις δουλειές οπότε υπολόγισε οτι όλο και κάτι θα χαλάσει. Αν πάρεις ένα miner και χαλάσει απλά μπήκες μέσα. 

Ξαναλέω όμως οτι αν έχεις free electricity.. go for it.

Αν εχεις δωρεαν ρευμα, ενδεχομενως να αξιζει. Αν δεν εχεις ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα χασεις.

Πρεπει να υπολογισεις τελωνεια, καθυστερηση παραδοσης, περα απο πιθανοτητα να χαλασει κατι. Τωρινες τιμες και δυσκολια ειναι τα μονα που σιγουρα θα αλλαξουν.

Και μην σκεφτεσαι μονο το αν θα βγαλεις κερδος σε χρημα αλλα το αν θα βγαλεις περισσοτερα απο την αμεση αγορα bitcoin

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μάγκες μου, το πλάνο είναι μέχρι ιούλιο να έχω καθορίσει budget και από σεπτέμβρη θα ξεκινήσω κάποια μικρής κλίμακας mining, 10-15 s19 (JK), έχετε κάποιο αξιόπιστο site για αγορά που μπορεί να μην γνωρίζω? 

Ξαναλέω, σίγουρα υπάρχουν πιο optimal κινήσεις, όπως ενδεχομένως να έπαιρνα περισσότερη αξία με το να πάρω όλο το budget σε BTC, απλά τώρα έχει καρφωθεί στον εγκέφαλο μου και δεν πρόκειται να μην το δοκιμάσω. Αν έχετε οποιαδήποτε πρόταση, μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα ή να ποστάρετε από κάτω. 

όπως και να χει, ευχαριστώ για την συνεισφορά σας σε αυτό το λήμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Secret είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μάγκες μου, το πλάνο είναι μέχρι ιούλιο να έχω καθορίσει budget και από σεπτέμβρη θα ξεκινήσω κάποια μικρής κλίμακας mining, 10-15 s19 (JK), έχετε κάποιο αξιόπιστο site για αγορά που μπορεί να μην γνωρίζω? 

Ξαναλέω, σίγουρα υπάρχουν πιο optimal κινήσεις, όπως ενδεχομένως να έπαιρνα περισσότερη αξία με το να πάρω όλο το budget σε BTC, απλά τώρα έχει καρφωθεί στον εγκέφαλο μου και δεν πρόκειται να μην το δοκιμάσω. Αν έχετε οποιαδήποτε πρόταση, μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα ή να ποστάρετε από κάτω. 

όπως και να χει, ευχαριστώ για την συνεισφορά σας σε αυτό το λήμμα.

Καλη επιτυχια

Αν θες ενημερωνε το thread σε τακτα χρονικα διαστηματα για το πως παει το θεμα. να εχουμε ολοι και ενα χειροπιαστο παραδειγμα να αναφερομαστε σε παρομοιες συζητησεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...