Προς το περιεχόμενο

Check engine με τα εξής faults


papajohnnnn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Έχω μια mercendes a150 και τώρα τελευταία κάθε φορά που βάζω βενζινη ανάβει το check engine και με το διαγνωστικό obd II που εχω πάρει βγάζει τα εξής λάθη( τα σβήνω κιόλας).

1) P0420-Powertrain

2)B2AAA-Body 

3) P0080 -Powertrain

4)P0081-Powertrain.

Ένας μηχανικός αν υπάρχει να με διαφωτίσει. 

Ευχαριστω.

 

Επεξ/σία από papajohnnnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε ένα συνεργείο να κάνουν ένα autoscan με ένα αξιοπρεπές διαγνωστικό για να δεις τις βλάβες! To λέω αυτό διότι P0081 δεν γίνεται να έχει το A150.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, papajohnnnn είπε

Καλησπέρα σας. Έχω μια mercendes a150 και τώρα τελευταία κάθε φορά που βάζω βενζινη ανάβει το check engine και με το διαγνωστικό obd II που εχω πάρει βγάζει τα εξής λάθη( τα σβήνω κιόλας).

1) P0420-Powertrain

2)B2AAA-Body 

3) P0080 -Powertrain

4)P0081-Powertrain.

Ένας μηχανικός αν υπάρχει να με διαφωτίσει. 

Ευχαριστω.

Δεν είμαι μηχανικός αλλά μήπως να αλλάξεις βενζινάδικο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

Δεν είμαι μηχανικός αλλά μήπως να αλλάξεις βενζινάδικο;

Τα έχω γυρίσει όλα. Bp shell revoil κλπ. Κάθε φορά που βάζω καύσιμο ανάβει και βγαζει πάντα αυτά τα 4 προβληματα. Ο Ισμαιλος είναι καλός ή θα με ξεβρακωσει; δεν θέλω να πάω σε εξουσιοδοτημένα της πλάκας διότι οι περισσότεροι κρύβουν τα προβληματα έτσι ώστε το αμάξι να χειροτερέψει και να τους χρυσοπληρωσεις μετά (κλασικό παράδειγμα ο πατέρας μου με το δικό του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, papajohnnnn είπε

Τα έχω γυρίσει όλα. Bp shell revoil κλπ. Κάθε φορά που βάζω καύσιμο ανάβει και βγαζει πάντα αυτά τα 4 προβληματα. Ο Ισμαιλος είναι καλός ή θα με ξεβρακωσει; δεν θέλω να πάω σε εξουσιοδοτημένα της πλάκας διότι οι περισσότεροι κρύβουν τα προβληματα έτσι ώστε το αμάξι να χειροτερέψει και να τους χρυσοπληρωσεις μετά (κλασικό παράδειγμα ο πατέρας μου με το δικό του)

Μάλιστα ,τσέκαρε αν θες την κατάσταση της μπαταρίας ,αν είναι εντάξει σίγουρα θα χρειαστείς συνεργείο,εξουσιοδοτημένο κιόλας για ευνόητους λόγους,όσο για τον Ισμαήλο  δεν έχω εικόνα,περίμενε να σου απαντήσει μηχανικός /κάτοχος merc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...