Προς το περιεχόμενο

Ι.Χ από διαθήκη.


kourt71724

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Ο θανόντας (παππούς) μου άφησε κληρονομιά ένα όχημα (vespa).

Εχω στην κατοχή μου την άδεια του οχήματος και το αντίγραφο της διαθήκης. έχει ακολουθήσει κάποιος την διαδικασία; πως ξεκινάω; δικηγόρο; λογιστή η πάω κατευθείαν με τα χαρτιά εφορία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ξεκινησεις με την αδεια του οχηματος να μπει στο ονομα σου αρα ΚΕΠ ή υπουργειο συγκοινωνιων/Περιφερεια. Μπορεις να πας και σε ενα διεκπαιρεωτη ή σχολη οδηγων να σε βοηθησει σε αυτο. Αφου βγαλεις νεα αδεια προχωρας εφορια/τελη κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

πρεπει να ξεκινησεις με την αδεια του οχηματος να μπει στο ονομα σου αρα ΚΕΠ ή υπουργειο συγκοινωνιων/Περιφερεια. Μπορεις να πας και σε ενα διεκπαιρεωτη ή σχολη οδηγων να σε βοηθησει σε αυτο. Αφου βγαλεις νεα αδεια προχωρας εφορια/τελη κοκ

Σε ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

πρεπει να ξεκινησεις με την αδεια του οχηματος να μπει στο ονομα σου αρα ΚΕΠ ή υπουργειο συγκοινωνιων/Περιφερεια. Μπορεις να πας και σε ενα διεκπαιρεωτη ή σχολη οδηγων να σε βοηθησει σε αυτο. Αφου βγαλεις νεα αδεια προχωρας εφορια/τελη κοκ

Μα για να μπορέσει να γυρίσει την άδεια του οχήματος στο όνομα του, χρειάζεται πρώτα κάποιο χαρτί από την εφορία...

Η μεταβίβαση απευθείας στο υπουργείο ή μέσω ΚΕΠ είναι το τελευταίο βήμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2020 στις 2:45 ΜΜ, vamvakoolas είπε

πρεπει να ξεκινησεις με την αδεια του οχηματος να μπει στο ονομα σου αρα ΚΕΠ ή υπουργειο συγκοινωνιων/Περιφερεια. Μπορεις να πας και σε ενα διεκπαιρεωτη ή σχολη οδηγων να σε βοηθησει σε αυτο. Αφου βγαλεις νεα αδεια προχωρας εφορια/τελη κοκ

Νομίζω ότι πρώτα πρέπει να γίνει αποδοχή κληρονομιάς σε συμβολαιογράφο. Η διαθήκη, αν είναι χειρόγραφη και όχι φτιαγμένη σε συμβολαιογράφο, πρέπει να αναγνωριστεί από δικαστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...