Προς το περιεχόμενο

[Επαναφορτιζόμενη σκούπα] JIMMY JV83 Pet @ Geekbuying 170€ με προπαραγγελία


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κωδικός που πρέπει να χρησιμοποιήσετε στο checkout είναι 4YLYKEOI. Δωρεάν αποστολή από την Γερμανία. 

https://www.geekbuying.com/item/JIMMY-JV83-Pet-Wireless-Handheld-Vacuum-Cleaner-Gold-424716.html

Η χαμηλότερη τιμή που εντόπισα στο AliExpress είναι 206.4€ από Πολωνία.

https://www.aliexpress.com/item/4001054886258.html

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

Το pet τι στο καλό είναι; σε σχέση με την κλασσική την μπλε;

Από το description στο Amazon.  Το 1) μάλλον είναι λάθος γιατί και την JV83 την βλέπω παντού 150ΑW.


The Difference between JV83 Pet and JV83

Could think JV83 Pet as the JV83 Lite.
1)The suction power of JV83 Pet is 135AW while JV83 is 150AW
2)JV83 Pet doesn’t have those accessories that JV83 have: the extend hose, the dust brush, the connector
3)JV83 Pet has a carpet roller that JV83 doesn’t have

Επεξ/σία από Metalman9
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα review και στο amazon αναφέρουν ότι η μπλέ είναι 150AW και η pet 135AW ενώ στο geekbuying έχει και τις 2 στα 135AW... τι ισχύει άραγε...

Όσον αφορά τα εξαρτήματα της μπλε:

87082441-0970-454d-9ad0-09aa28cd21ef.jpg

και της pet:

petjv83.png.61db02a0833e57821ab5f47e68e04815.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Το pet τι στο καλό είναι; σε σχέση με την κλασσική την μπλε;

Η διαφορά στα specs φαίνεται να'ναι μόνο στα διαφορετικά εξαρτήματα που δίνονται, αν συγκρίνεις ονλν σε 2-3 μαγαζιά. Στην pet δίνουν την εξτρα βούρτα για τα χαλιά ενώ στην απλή δίνουν τον ευέλικτο σωλήνα, το γωνιακό σύνδεσμο και την πλατιά βούρτσα για επιφάνειες. Επίσης το χρώμα..

5 ώρες πριν, Metalman9 είπε

Από το description στο Amazon.  Το 1) μάλλον είναι λάθος γιατί και την JV83 την βλέπω παντού 150ΑW.


The Difference between JV83 Pet and JV83

Could think JV83 Pet as the JV83 Lite.
1)The suction power of JV83 Pet is 135AW while JV83 is 150AW
2)JV83 Pet doesn’t have those accessories that JV83 have: the extend hose, the dust brush, the connector
3)JV83 Pet has a carpet roller that JV83 doesn’t have

Αυτή είναι η επεξήγηση της επίσημης εταιρίας στο amazon ωστόσο πουθενά δεν φαίνεται ότι η jv83 έχει παραπάνω aw, αν δεις specs σε οποιοδήποτε site εκτός amazon, παντού γράφουν 135aw. Ή το άλλαξαν σιωπηλά στην πορεία ή επίτηδες απαντάνε ψέματα σε αυτή την ερώτηση στο amazon για να δικαιολογήσουν την διαφορά τιμής.

 

Ξέρει κανείς τί σημαίνει πρακτικά η προπαραγγελία; Επίσης, είναι ασφαλές το geekbuying, θα παραλάβουμε;

Έβαλα μια παραγγελία, ελπίζω να είναι αντάξια των προσδοκιών, έχει γίνει πανικός πχια με αυτές τις ασύρματες σκούπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nickfoxjr είπε

Η σκούπα που αναφερόμαστε είναι Xiaomi;

Απ' ότι ξέρω η Jimmy ανήκει στο οικοσύστημα της Xiaomi, αλλά δεν την είδα σε αυτήν την λίστα. Ίσως να έχει προστεθεί πρόσφατα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, janus5555 είπε

Η διαφορά στα specs φαίνεται να'ναι μόνο στα διαφορετικά εξαρτήματα που δίνονται, αν συγκρίνεις ονλν σε 2-3 μαγαζιά. Στην pet δίνουν την εξτρα βούρτα για τα χαλιά ενώ στην απλή δίνουν τον ευέλικτο σωλήνα, το γωνιακό σύνδεσμο και την πλατιά βούρτσα για επιφάνειες. Επίσης το χρώμα..

Αυτή είναι η επεξήγηση της επίσημης εταιρίας στο amazon ωστόσο πουθενά δεν φαίνεται ότι η jv83 έχει παραπάνω aw, αν δεις specs σε οποιοδήποτε site εκτός amazon, παντού γράφουν 135aw. Ή το άλλαξαν σιωπηλά στην πορεία ή επίτηδες απαντάνε ψέματα σε αυτή την ερώτηση στο amazon για να δικαιολογήσουν την διαφορά τιμής.

Ξέρει κανείς τί σημαίνει πρακτικά η προπαραγγελία; Επίσης, είναι ασφαλές το geekbuying, θα παραλάβουμε;

Έβαλα μια παραγγελία, ελπίζω να είναι αντάξια των προσδοκιών, έχει γίνει πανικός πχια με αυτές τις ασύρματες σκούπες!

Έχεις δίκαιο, 135AW ήθελα να γράψω ότι την βλέπω παντού και όχι 150AW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Απ' ότι ξέρω η Jimmy ανήκει στο οικοσύστημα της Xiaomi, αλλά δεν την είδα σε αυτήν την λίστα. Ίσως να έχει προστεθεί πρόσφατα.

Η λίστα που λες έχει τα μοντέλα jv51 και jv71, η jv83 είναι η πιο ακριβή τους, μάλλον δεν είναι εξαντλητική η λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, janus5555 είπε

Η διαφορά στα specs φαίνεται να'ναι μόνο στα διαφορετικά εξαρτήματα που δίνονται, αν συγκρίνεις ονλν σε 2-3 μαγαζιά. Στην pet δίνουν την εξτρα βούρτα για τα χαλιά ενώ στην απλή δίνουν τον ευέλικτο σωλήνα, το γωνιακό σύνδεσμο και την πλατιά βούρτσα για επιφάνειες. Επίσης το χρώμα..

Αυτή είναι η επεξήγηση της επίσημης εταιρίας στο amazon ωστόσο πουθενά δεν φαίνεται ότι η jv83 έχει παραπάνω aw, αν δεις specs σε οποιοδήποτε site εκτός amazon, παντού γράφουν 135aw. Ή το άλλαξαν σιωπηλά στην πορεία ή επίτηδες απαντάνε ψέματα σε αυτή την ερώτηση στο amazon για να δικαιολογήσουν την διαφορά τιμής.

Ξέρει κανείς τί σημαίνει πρακτικά η προπαραγγελία; Επίσης, είναι ασφαλές το geekbuying, θα παραλάβουμε;

Έβαλα μια παραγγελία, ελπίζω να είναι αντάξια των προσδοκιών, έχει γίνει πανικός πχια με αυτές τις ασύρματες σκούπες!

Προπαραγγελια συνήθως σημαίνει πως ΔΕΝ ΤΟ ΈΧΟΥΝ το προϊόν και όταν έρθει θα παραλάβεις. Παλιότερα με κινητά κάποιοι είχαν ταλαιπωρηθεί ακόμα και μήνες να περιμένουν κινητά που τελικά δε κυκλοφόρησαν καν.

  Με τη σκούπα πάντως δε νομίζω να συμβεί το ίδιο καθώς ήδη κυκλοφορεί η jv83 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ipal είπε

Με τη σκούπα πάντως δε νομίζω να συμβεί το ίδιο καθώς ήδη κυκλοφορεί η jv83 

Και εγώ έτσι πιστεύω, γιατί γράφει " Shipping in: 4 Days 00:50:11" αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα το τηρήσουν. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την χτύπησα εγώ..

Περίμενα έτσι κιαλλιώς μια προσφορά στην JV83 (την προτιμούσα απ την JV65 και ας είναι πιο δυνατή η δεύτερη, λόγω στυλ κάδου)

Πέρα από τον εύκαμπτο σωλήνα που δεν με πολυένοιαζε, δεν βλέπω άλλες αλλαγές (135aw εγώ πάντα ήξερα και την "απλή" JV83). Ίσα ίσα το ότι είχε και την βούρτσα για τα χαλιά με έψησε περισσότερο από την σκέτη.

Επειδή είμαι εντελώς άσχετος απο παραλαβές απο Γερμανία, αντί για το Germany Economy 2-7 μέρες, επέλεξα το DE UPS 1-2 μέρες μιας και ήταν επίσης δωρεάν... ελπίζω να μην έκανα κάποια πατάτα εδώ... (αν έκανα ας μου πει κάποιος για να προλάβω να ενημερώσω το geekbuying μπας και...)

Το μόνο που ελπίζω είναι να την στείλουν στην ώρα τους και να μην περιμένουμε μήνες, γιατί το "προπαραγγελία" πάντα αγχώνει.

Edit: ένα που μου έκανε εντύπωση είναι πως ενώ έκανα preorder πριν μιάμιση ώρα, ακόμα γράφει 0 preorders στην σελίδα του προϊόντος

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω και είναι μια χαρά. Μόνο θέμα αν τη βάλεις στο φουλ η μπαταρία βγάζει δεν βγάζει 10 λεπτά.  Οπότε θα ήθελα οπωσδήποτε δεύτερη μπαταρία η οποία ομωσ δεν πωλείται κάτω από 65 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Bakxos είπε

Την έχω και είναι μια χαρά. Μόνο θέμα αν τη βάλεις στο φουλ η μπαταρία βγάζει δεν βγάζει 10 λεπτά.  Οπότε θα ήθελα οπωσδήποτε δεύτερη μπαταρία η οποία ομωσ δεν πωλείται κάτω από 65 ευρώ 

Στη 2η σκάλα δε κάνει δουλειά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...