Προς το περιεχόμενο

[Επαναφορτιζόμενη σκούπα] JIMMY JV83 Pet @ Geekbuying 170€ με προπαραγγελία


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Bakxos είπε

Ποιο μοντέλο έχεις με 4 σκάλες? 

Proscenic P10 (παρομοια χαρακτηριστικα αλλα οχι ιδιες).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, nikos032 είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατί γκρινιάζεται για τον χρόνο παράδοσης ενώ είναι γνωστό ότι οι αποθήκες τους είναι στην Κίνα και απλά ανατροφοδοτούν τις υπόλοιπες που έχουν σε Ευρώπη και Αμερική μέσω αυτών. Επίσης είναι γνωστό πως ο συνήθης χρόνος παράδοσης είναι περίπου στον 1 μήνα, ανεξαρτήτου τι γράφουν στα προιόντα τους στην ιστοσελίδα.

Δηλαδή από αυτά που έγραψα, εσύ κατάλαβες ότι γκρινιάζω για τον χρόνο παράδοσης; Σοβαρά τώρα;

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ipal είπε

Να ρωτήσω η Xiaomi 1c που είναι και σε "προσφορα" 199€ στο Πλαίσιο , τόσο χάλια είναι; Πέρα από τη μπαταρία τι αλλά μειονεκτήματα έχει; 

Νομίζω ότι οι διαφορές είναι πολύ μικρές,  120AW αντί για 135AW, 20 kpa αντί για 21kpa. Εγώ την προσφορά που λες δεν την βλέπω στο plaisio αλλά δεν ξέρω και αν αυτή ισχύει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, elpenor είπε

Νομίζω ότι οι διαφορές είναι πολύ μικρές,  120AW αντί για 135AW, 20 kpa αντί για 21kpa. Εγώ την προσφορά που λες δεν την βλέπω στο plaisio αλλά δεν ξέρω και αν αυτή ισχύει ακόμα.

Έληξε δυστυχως. από τότε που άνοιξαν τα καταστήματα  και μέχρι χτες 199 την είχε.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:HkQbM8wibaYJ:https://www.plaisio.gr/frontida-spitiou/kathariotita/skoupes-stick/xiaomi-skoupa-stick-epanaf-meni-mi-1c_3480615+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=gr

Επεξ/σία από ipal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ipal είπε

Έληξε δυστυχως. από τότε που άνοιξαν τα καταστήματα  και μέχρι χτες 199 την είχε.

Μπορείς να πάρεις την 1c από ισπανική αποθήκη μαγαζιού του aliexpress με 149 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά.

https://www.aliexpress.com/item/10000089099262.html

 

Ή πάλι από aliexpress την JV83 Pet από αποθήκη στην Πολωνία με 181.86 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά (220.96 ευρώ αν θέλεις και την extra μπαταρία).

https://www.aliexpress.com/item/4001116088658.html

 

Υπάρχει σε άλλο μαγαζί και η JV53 πάλι από Πολωνία με 152,76 και 14,35 μεταφορικά.

https://www.aliexpress.com/item/4000404806229.html

 

Εγώ έχω κάνει λίγες αγορές από aliexpress με πράγματα μικρότερης αξίας οπότε δεν μπορώ να εγγυηθώ για την αξιοπιστία του, θα ήταν καλό να σε ενημερώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα αν μπορείς να τους εμπιστευτείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, elpenor είπε

Μπορείς να πάρεις την 1c από ισπανική αποθήκη μαγαζιού του aliexpress με 149 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά.

https://www.aliexpress.com/item/10000089099262.html

Ή πάλι από aliexpress την JV83 Pet από αποθήκη στην Πολωνία με 181.86 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά (220.96 ευρώ αν θέλεις και την extra μπαταρία).

https://www.aliexpress.com/item/4001116088658.html

Υπάρχει σε άλλο μαγαζί και η JV53 πάλι από Πολωνία με 152,76 και 14,35 μεταφορικά.

https://www.aliexpress.com/item/4000404806229.html

Εγώ έχω κάνει λίγες αγορές από aliexpress με πράγματα μικρότερης αξίας οπότε δεν μπορώ να εγγυηθώ για την αξιοπιστία του, θα ήταν καλό να σε ενημερώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα αν μπορείς να τους εμπιστευτείς.

Δεν με ενδιαφέρει τελικά γιατί είναι όντως gadget .

Θέλει και λίγο ψάξιμο το.μαγαζι ali με τα 150 γιατί σε ένα σχόλιο ένας γραφει πως δεν ήταν γνήσιο ένα scooter που αγόρασε .και ένας άλλος πως του ζήτησαν 40€ για μεταφορικά επιστροφής (ίσως αναμενόμενο λόγω βαρους). 

Εγώ πάντως προσωπικά αν ήταν να την αγοράσω και υπήρχε ακομα εδώ με διετή εγγύηση στα 199 θα την έπαιρνα από Ελλάδα. Δεν κάνω τέτοιες αγορές από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ κόπο και πόνο (:P) φαίνεται φως στο τούνελ.

Πριν 3 μέρες, μετά απο πολύ μανούρα και συνεχόμενες επικοινωνίες, μου ζήτησαν νέα διεύθυνση. Τους την έστειλα αμέσως αλλά επί 2 μέρες τίποτα.

Την μια δεν είχαν δει την απάντηση στο ticket την άλλη ενώ την έστειλα στην μορφή που μου την ζήταγε ο ένας στο ticket, ο άλλος στο chat έλεγε "όχι έτσι.... έτσι την θέλουμε" και άντε πάλι σε άλλο format, μετά την λάβαμε αλλά τώρα είναι βράδυ, την άλλη μέρα οκ φαίνεται θα την χρησιμοποιήσουμε, αλλά άντε πάλι πίεση πότε και πότε και δεν μου λέτε αν είναι ΟΚ.

Σήμερα και αφού περίμενα πάλι να πάει 4 το πρωί για να τους μιλήσω (ακριβώς 4... 9 δικιά τους, ανοίγει το chat τους και μιλάς νορμαλ) μου είπαν πως έχει πακεταριστεί και θα την στείλουν.

Τώρα είδα ξανά πως δεν είχε αλλάξει το status, τους πέτυχα με κόπο στο chat και μου έδωσαν tracking number (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετά απο 20 μέρες) για την νέα διεύθυνση και ότι θα ενημερωθεί και το site.

Όλα καλά, βέβαια το tracking είναι για DPD PL και όχι για UPS DE Express που είχα βάλει αλλά τώρα... τι να λέμε, έτσι όπως έγινε, ότι είναι είναι.

Ξέρει κανείς με DPD PL πόσες μέρες κάνει μια αποστολή; όχι τίποτε άλλο αλλά την στέλνω εκεί που δουλεύει η κουνιάδα μου (που καταντήσαμε) και θα ήταν καλό να ήξερα στο πολύ περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Craven είπε

Σήμερα και αφού περίμενα πάλι να πάει 4 το πρωί για να τους μιλήσω (ακριβώς 4... 9 δικιά τους, ανοίγει το chat τους και μιλάς νορμαλ) μου είπαν πως έχει πακεταριστεί και θα την στείλουν.

Spoiler

spock you dont say GIF

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Doubt είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

spock you dont say GIF

Τι να κάνεις όταν 20 μέρες δεν τους πετυχαίνεις ούτε για πλάκα πρωινές ώρες και όταν τους μιλάς νορμαλ μεσημεριανές/απογευματινές ώρες για Ελλάδα σου λένε "now its late.. we will check it tomorrow" (να ήξερες πόσες φορές το άκουσα αυτό).. μόνο έτσι βγήκε μία άκρη. Κοιμάμαι που κοιμάμαι αργά, λέω, δεν μαμιέται... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Craven είπε

Τι να κάνεις όταν 20 μέρες δεν τους πετυχαίνεις ούτε για πλάκα πρωινές ώρες και όταν τους μιλάς νορμαλ μεσημεριανές/απογευματινές ώρες για Ελλάδα σου λένε "now its late.. we will check it tomorrow" (να ήξερες πόσες φορές το άκουσα αυτό).. μόνο έτσι βγήκε μία άκρη. Κοιμάμαι που κοιμάμαι αργά, λέω, δεν μαμιέται... :)

Οταν 4 το πρωι εδω ειναι 9 εκει το μεσημερι στις 1 πχ ειναι 6 εκει, λογικο δεν ειναι να μην τους βρισκεις η εστω να μην μπορουν να σου απαντησουν; Το νορμαλ ωρες για εδω Δεν ειναι νορμαλ ωρες για Κινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οταν 4 το πρωι εδω ειναι 9 εκει το μεσημερι στις 1 πχ ειναι 6 εκει, λογικο δεν ειναι να μην τους βρισκεις η εστω να μην μπορουν να σου απαντησουν; Το νορμαλ ωρες για εδω Δεν ειναι νορμαλ ωρες για Κινα.

Για τις ώρες δεν λες κάτι διαφορετικό απο εμένα. Πάντως λογικό όχι δεν είναι όταν είναι 24ωρο support.

Δεν χρειαζόταν όμως η επεξήγηση σου, απλά απάντησα στον φίλο που απόρησε γιατί έκατσα για να βρω άκρη τέτοια ώρα.

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οταν 4 το πρωι εδω ειναι 9 εκει το μεσημερι στις 1 πχ ειναι 6 εκει, λογικο δεν ειναι να μην τους βρισκεις η εστω να μην μπορουν να σου απαντησουν; Το νορμαλ ωρες για εδω Δεν ειναι νορμαλ ωρες για Κινα.

Θα μας ρουφήξουν και το μυαλό αυτοί οι σατανάδες οι Κινέζοι με τις σκούπες τους

BP; Confusing Numbers.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...