Προς το περιεχόμενο
7ετής εγγύηση ΚΙΑ-θα το τηρούσατε ?

kounga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, xsterg είπε

λαδια, φιλτρα και εργασια. μετα απο αυτο καταλαβαινεις οτι δεν ξαναπατησα εκει. ευτυχως δηλαδη που το διδυμο kia-hyundai ειναι πραγματικα σκυλια και δεν χαλανε με τιποτα...

Αν πληρώσατε 395€ για αυτά δεν σας έκλεψαν απλώς, αλλά κυριολεκτικά σας ξέσκισαν.

Πρόσφατα έκανα το πρώτο σέρβις (15.000 χλμ ή 12 μήνες) σε yaris hybrid με κόστος 110€.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
6 ώρες πριν, DAVE είπε

Εγώ πάντως σε ενα kia stonic που έχω, το πρώτο service στα 15.000χλμ ήταν 100€, και πριν 10 μέρες δευτερο service στα 30.000χλμ 160€. Στην αντιπροσωπεία από όπου το πήρα.

395€ φίλε xsterg πραγματικά είναι κλεψιά. Τι στο καλό χρεώσανε?

Tα 395 ευρώ ήταν τιμές προ κρίσης .  Οι τιμές τους έχουν πέσει .  Πρώτο service i20 crdi 130 ευρώ  δεύτερο περίπου 180 ευρώ

5 ώρες πριν, xsterg είπε

λαδια, φιλτρα και εργασια. μετα απο αυτο καταλαβαινεις οτι δεν ξαναπατησα εκει. ευτυχως δηλαδη που το διδυμο kia-hyundai ειναι πραγματικα σκυλια και δεν χαλανε με τιποτα...

Μην το λες . Κάποτε ήταν σκυλιά . Πλέον έχουν τα θέματα τους και αυτά . Παραμένουν όμως αξιόπιστα αυτοκίνητα  αλλά μπορώ να σου πώ για i20  4ετίας με 30.000 χλμ . Μία φορά κόλλησε το immobiliser . Την άλλη χάλασε η μία κλειδαριά  και το αποκορύφωμα αλλαγή κρεμαγιέρας . Το τιμόνι κατά διαστήματα γινόταν πολύ βαρύ και επικίνδυνο . Είχαμε 6 i20 στην δουλειά . Τα άλλα μια χαρά . Αυτό όμως δαιμονισμένο.

Το δικό μου i20 3ετίας με 34.000 χλμ έχει ένα θεματάκι με το φωτισμό του ηχοσυστήματος  και όπως φαίνεται θα αλλαχθεί .

Στις 31/5/2020 στις 5:48 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Διάβασε τι γράφουν οι όροι της εγγύησης και τι καλύπτει.Πολλές φορές είναι προσφορές της αντιπροσωπείας και όχι του εργοστασίου.

Τα KIA έχουν 7ετή εργοστασιακή εγγύηση  εδώ και χρόνια . 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.