Προς το περιεχόμενο

7ετής εγγύηση ΚΙΑ-θα το τηρούσατε ?


kounga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, xsterg είπε

λαδια, φιλτρα και εργασια. μετα απο αυτο καταλαβαινεις οτι δεν ξαναπατησα εκει. ευτυχως δηλαδη που το διδυμο kia-hyundai ειναι πραγματικα σκυλια και δεν χαλανε με τιποτα...

Αν πληρώσατε 395€ για αυτά δεν σας έκλεψαν απλώς, αλλά κυριολεκτικά σας ξέσκισαν.

Πρόσφατα έκανα το πρώτο σέρβις (15.000 χλμ ή 12 μήνες) σε yaris hybrid με κόστος 110€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DAVE είπε

Εγώ πάντως σε ενα kia stonic που έχω, το πρώτο service στα 15.000χλμ ήταν 100€, και πριν 10 μέρες δευτερο service στα 30.000χλμ 160€. Στην αντιπροσωπεία από όπου το πήρα.

395€ φίλε xsterg πραγματικά είναι κλεψιά. Τι στο καλό χρεώσανε?

Tα 395 ευρώ ήταν τιμές προ κρίσης .  Οι τιμές τους έχουν πέσει .  Πρώτο service i20 crdi 130 ευρώ  δεύτερο περίπου 180 ευρώ

5 ώρες πριν, xsterg είπε

λαδια, φιλτρα και εργασια. μετα απο αυτο καταλαβαινεις οτι δεν ξαναπατησα εκει. ευτυχως δηλαδη που το διδυμο kia-hyundai ειναι πραγματικα σκυλια και δεν χαλανε με τιποτα...

Μην το λες . Κάποτε ήταν σκυλιά . Πλέον έχουν τα θέματα τους και αυτά . Παραμένουν όμως αξιόπιστα αυτοκίνητα  αλλά μπορώ να σου πώ για i20  4ετίας με 30.000 χλμ . Μία φορά κόλλησε το immobiliser . Την άλλη χάλασε η μία κλειδαριά  και το αποκορύφωμα αλλαγή κρεμαγιέρας . Το τιμόνι κατά διαστήματα γινόταν πολύ βαρύ και επικίνδυνο . Είχαμε 6 i20 στην δουλειά . Τα άλλα μια χαρά . Αυτό όμως δαιμονισμένο.

Το δικό μου i20 3ετίας με 34.000 χλμ έχει ένα θεματάκι με το φωτισμό του ηχοσυστήματος  και όπως φαίνεται θα αλλαχθεί .

Στις 31/5/2020 στις 5:48 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Διάβασε τι γράφουν οι όροι της εγγύησης και τι καλύπτει.Πολλές φορές είναι προσφορές της αντιπροσωπείας και όχι του εργοστασίου.

Τα KIA έχουν 7ετή εργοστασιακή εγγύηση  εδώ και χρόνια . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...