Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η ενημέρωση Μαΐου 2020 για τα Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς όλους τους κακεντρεχείς και γνωστούς τρολάδες - καυλαδώρους:
Την τρέχω ως ενημέρωση από 1909 και so far not a single problem or hick-up. ;)

Επεξ/σία από rafa1919
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ετοιμο συστημα desktop msi infinite 8rc 256eu, το μονο προβλημα που παρουσιασε ειναι οτι δεν αποκρινεται η εναρξη με το λογοτυπο της microsoft. Παταω αριστερο κλικ αλλα τιποτα, οποτε για να κανω τερματισμο ή επανεκκινηση κανω δεξι κλικ στην εναρξη.

Σε laptop lenovo thinkpad T460 δεν εχει ερθει το update.

Επεξ/σία από Preve7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2020 στις 9:33 ΜΜ, apostolisk86 είπε

Το Wsl2 όντως πιο γρήγορο από το Wsl1. Αλλά μετά την αναβάθμιση δεν μου ανοίγει το igfxtray της intel, ούτε στο startup, ούτε χειροκίνητα από το system32. 

 

Edit: Υπάρχουν drivers για την 2004, αλλά για σειρά γραφικών 6xx, εμένα είναι παλιότερο. 

δοκιμασε απο guru3d.com κανενα τελευταιο ιντελαδικο, παντως για την HD610 κατεβασα τον τελευταιο απο Intel και παει μπαλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 29/05/2020 at 10:07, oldnew said:

Όποιος θέλει να δει πραγματικο Update στα Windows να βαλει αυτα τα superlite. Θέλουν δουλειά ομως. Δεν έχουν τίποτα ουτε Microsoft store. Αλλα εχει μεσα ο dev το δικο του κατι σαν store όπου επαναφέρεις οτι θες, πχ Microsoft store κλπ. 

Πρακτικα τα ξανα κανεις σχεδον full αμα θες, προσθέτεις οτι σου χρειάζεται. Σφαιρα, απρόβληματιστα, χωρίς update για το λειτουργικό. Τα εχω βαλει σαν δεύτερα, double boot με τα κανονικά Windows αλλα πρακτικά μονο αυτα δουλεύω. 

(Έτσι μπορείς να κανεις update στα original Windows χωρίς να σε νοιάζει αν κρασαρουν κλπ αφου παντα μπορείς να μπουταρεις στα lite να κάνεις τη δουλειά σου, και φτιάχνεις τα original με το πάσο σου). Και nod 32 για undivirus που τραβαει 0 πορους και καθάρισες. 

Στην κυριολεξία αναστήθηκε το Samsung galaxy book 12 tablet με core i5 8 giga.  Σερνόταν με τα original τελευταία.  Άσε που στα original δούλευε ο cpu στο 2-10% χωρίς να κανεις τίποτα και σε αυτα ειναι σταθερά στο 0. Η αυτονομία σχεδόν 2πλασιαστικε..

Ειδικα καναλια που έβλεπα μεσω streaming και κανανε διακοπές (αφου τα Windows κατεβαζαν update, συν κατασκοπία κλπ οποτε θέλουν ) καμπάνα πλεον. Καθως ολο το ίντερνετ πάει σταθερά στην εφαρμογή και μονο. Ενας εκτύπωσης lased usb συνδεμένος στο ρουτερ για να τον κανω ασύρματο, οταν πάταγες εκτύπωση εκανε 10 δευτερόλεπτα να ξεκινήσει. Τωρα ακαριαία, σαν να είσαι συνδεμένος με καλώδιο. Και εχω κανει και φόρματ στα original παλι τα ιδια χάλια ειχαν. Αυτα που περιγράφω αποτελούν πραγματικά διαφορά στην εμπειρία χρήσης και όχι το notepad που έτσι και αλλιώς το εχω καταχρήσει με αλλο προ πολλού ( όπως και τις περισσότερες εφαρμογές που έρχονται με τα Windows). 

 

Φίλε μου με συμπάθειά, αυτά που προτείνεις είναι συνταγή για προβλήματα … και κάθε πρόταση σου έχει και μια ανακρίβεια, σε κάθε περίπτωση πραγματικά χαίρομαι που το ψάχνεις αλλά μην προτείνεις τέτοια πράγματα σε άλλους χρήστες. Επίσης, υπάρχουν και πιο ειδικοί να παρακολουθήσεις από αυτούς που postares.

Επεξ/σία από nasos74
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Το turbox λαπτοπάκι μου του 2009 με τον core duo T9300 ενημερώθηκε αλλά για τον i7 του σταθερού μου λέει "isn't quite ready for it" :lol:.

Πώς πάει φίλε μου;

Έχω ένα laptopάκι με τον σάπιο T7250 και θα του βάλω T9500 κάποια στιγμή.

Πώς το βλέπεις στην απόκριση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nasos74 είπε

Φίλε μου με συμπάθειά, αυτά που προτείνεις είναι συνταγή για προβλήματα … και κάθε πρόταση σου έχει και μια ανακρίβεια, σε κάθε περίπτωση πραγματικά χαίρομαι που το ψάχνεις αλλά μην προτείνεις τέτοια πράγματα σε άλλους χρήστες. Επίσης, υπάρχουν και πιο ειδικοί να παρακολουθήσεις από αυτούς που postares.

Την ανακρίβεια να ακουσω.  Μη γράφουμε οτι θέλουμε. Ξερω περισσότερα από το 95% τουλάχιστον εδω μεσα. Αν δε σε βολεύει αυτο που περιγράφω, φοβασαι το xyz κλπ δικαιώμα σου και προβλήμα σου μαζι. Εγω περιγράφω τι με βολεύει εμενα και δινω μερικά στοιχεία ποσο καλύτερη είναι η εμπειρία χρήσης ετσι ΓΙΑ ΜΕΝΑ. 

Δεν επιβάλλω σε κανέναν να το κάνει ουτε ξερω αν στο μηχάνημα του θα κάτσει εξισου καλα, απλά ενημερώνω. Ανακρίβεια δεν υπάρχει η καμια και κακως το έγραψες εξαρχής. 

Για την ιστορία πηγα να κανω και γω το Update στα original Windows. Αφου εφαγε πόσες ωρες, να κατέβει, έλεγχος αν πληρεί τις προϋποθέσεις κλπ, τα έβγαλε ολα οκ, εκανε ποσά reboot και στο τέλος γραφει ένα Αναίρεση αλλαγων, οπότε μετά απο ποσες ωρες εχω ενα ωραιότατο παλαιο λειτουργίκο. Δεν έγινε το Update. 

Πως ποτε και γιατι παρ το αβγό και κουρεύτο.  Γενικά 7 στα 10 update της Microsoft κάποιο θέμα βγαζουν. Σε εμενα. Και σε surface pro μάλιστα που φτιάξει η ιδια.. 

Αν δεν μπαίνει εκει, σωστά και εύκολα τοτε που μπαίνει? 

Απλα σε όποιον μπαίνει σωστά γραφει, γράφει υπερβολικά οσα ακούγονται. Και οι υπόλοιποι γράφουν τα αντίθετα. Αυτο που εχω παρατηρήσει πάντως απο την εμπειρία μου, σε επιτραπέζια συνήθως κάθεται οκ, και οσο ποιο παλαια τόσο ποιο καλα. Σε λαπτοπ το βλέπουμε, και σε υπερφορητα, surface, glaxy lenovo κλπ 50/50 αν θα μπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...